Chiński projektor LED 3500lm do 2000 pln

Conqueror

New member
Chiński projektor LED 2500lm/3500lm do 2000 pln

Witam. Potrzebuję projektor do pokoju (patrz zdjęcia).

img716.imageshack.us/img716/4110/82547394.jpg
img198.imageshack.us/img198/5985/11487464.jpg
img822.imageshack.us/img822/9241/48709805.jpg
img707.imageshack.us/img707/5510/77479552.jpg

Dopiero się przeprowadziłem i mieszkam na partyzanta więc nie wszystko jest zrobione. Kolory ścian są jakie są, ale ciemne podłogi i meble będą dobrze pochłaniały światło. Zasłony w planach. Ekran będzie w miejscu nad stolikiem RTV. Szyba w szafce będzie zasłonięta od strony ekranu. Więc będzie nieco zabudowany ciemnymi meblami, a to chyba dobrze. Odległość ściany do ściany to 380cm, wiec zakładając że projektor będzie zamocowany na "skośnym" suficie będzie on w odległości ok. 3m od ekranu.

Ze względu na wymiary mebli ekran może mieć 152-170cm szer. i do 114cm wys. bez i 127cm z podniesieniem półki. Na allegro są ekrany 152x152 za mniej niż 200zł, ale nie wiem czy są coś warte. Trochę poczytałem o tym wszystkim i myślę o zakupie używki MattGrey - 170x95cm.

Link: ebay.pl/itm/New-2500-lumen-LED-projector-with-3HDMI-2USB-S-video-AV-VGA-YPbPr-1080i-/110785928848?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item19cb5b1e90

Jestem zwolennikiem podróbek. Planuję zakup projektora lub innego w granicach 2000zł (może być za mniej) raczej LED żeby nie wyrzucać go po roku, - np. od tego chińczyka. Co o tym myślcie? Taki projektor na allegro kosztuje nawet ponad 3000pln.

Dzięki.
Marcin
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Chińczyki trzymają się mocno, projektor LED z TAKĄ jasnością? Aż dziw że wszem i wobec nie odtrąbiono przełomu technologicznego. Czyżby jakiś spisek mediów i blogosfery aby ukryć sukcesy chińskiej myśli technicznej?

:D

Nie rozumiem tylko co ma lampa lub LED do wyrzucania po roku? :niewiem:

Mojemu Mitsu z lampą stuknął już trzeci rok, i jakoś mi się nie zbiera na jego wyrzucanie.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jak napisał wiatrak ---"sukces chińskiej myśli technicznej" :)
Daj sobie spokój z tym "wynalazkiem".
Kup coś niszowego i sprawdzonego np. Benq W600.
Mam takowego. Przez rok "nakręciłem" 500h (2-3 filmy tygodniowo) i nie wyrzuciłem.
Jak dobrze pójdzie to jeszcze ze 4 lata pociągnie, chociaż zapewne wcześniej zmienię na coś innego.
 

Conqueror

New member
Projektor użytkowany był by dosyć intensywnie. Nawet po kilka godzin dziennie, prawie codziennie. Wszystko to czyste teoretyzowanie bo nie mam o tym pojęcia, ale wydaje mi się że zwykła lampa jest nieco problematyczna przy intensywnym użytkowaniu i wymaga więcej uwagi.
Jestem ciekaw większych, jaśniejszych LED-owych projektorów nie przypominających odtwarzacza mp3. Technologia LED ma jeszcze sporo przed sobą i takie projektory będą coraz lepsze.

Większość LED-ówek jest oparta na DLP. Chyba wiem dlaczego te projektory są takie tanie - są oparte na pojedynczym LCD. 3LCD (na których jest oparta większość produkowanych obecnie projektorów) z LED kosztuje parkę tys. więcej ;] Nie wiem w praktyce jak duża jest to różnica w jakości obrazu.

Na ebay-u można kupić projektory sporo taniej niż na allegro. Wydaje mi się tylko że mają inne oznaczenia na rynek amerykański.

Czy projektor (np. Vivitek H1080FD) który ma natywną rozdz. 1080p odtworzy lepiej także materiały w niższej rozdzielczości? Pytam bo filmy takie zajmują po 40gb, a to bezsens.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Pytam bo filmy takie zajmują po 40gb, a to bezsens.
Witaj.
Jesteś na forum HDTV i uważasz, że film 1080p o wielkości 40Gb to bezsens ?
Czyli filmy na BR również są bezsensem ?
Może lepiej znajdź grupę SDTV ? :)
Kup ten chiński wynalazek i podziel się z nami, niedowiarkami wrażeniami.
Najważniejsze abyś Ty był zadowolony.
 

Conqueror

New member
Witaj.
Jesteś na forum HDTV i uważasz, że film 1080p o wielkości 40Gb to bezsens ?
Czyli filmy na BR również są bezsensem ?
Ściągnij sobie proszę film 40Gb z prędkością 50kb/s:D Ja tak mam na co dzień, a za internet płacę 100zł prawie. Zdecydowanie nie lubię niczego na CD/DVD/BR, tylko HDD, wygodniej, bezpieczniej. To nie jest forum Full HD, tylko HD. W każdym razie dziękuję za odpowiedź.

Kupię coś używanego i poczekam na lepsze LED-owe czasy. Nie mogę się na nic zdecydować. Warunki to przynajmniej 2500lm i i rozdzielczość min. [FONT=Arial,Helvetica]1024x768, a najlepiej [/FONT]1280x800. Nie musi mieć HDMI. Technologia: raczej DLP (to naiwne, ale obraz z DLP w testach na YouTube wygląda lepiej).
Przykładowe oferty:

ViewSonic PJ560 D
30h - 900zł czy OPTOMA EX612 130h przepracowane - 1000-1130zł ???
 
Ostatnia edycja:

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Ściągnij sobie proszę film 40Gb z prędkością 50kb/s:D Ja tak mam na co dzień, a za internet płacę 100zł prawie. Zdecydowanie nie lubię niczego na CD/DVD/BR, tylko HDD, wygodniej, bezpieczniej. To nie jest forum Full HD, tylko HD. W każdym razie dziękuję za odpowiedź.

Kupię coś używanego i poczekam na lepsze LED-owe czasy. Nie mogę się na nic zdecydować. Warunki to przynajmniej 2500lm i i rozdzielczość min. [FONT=Arial,Helvetica]1024x768, a najlepiej [/FONT]1280x800. Nie musi mieć HDMI. Technologia: raczej DLP (to naiwne, ale obraz z DLP w testach na YouTube wygląda lepiej).
Przykładowe oferty:

ViewSonic PJ560 D
30h - 900zł czy OPTOMA EX612 130h przepracowane - 1000-1130zł ???

Tak jak sie domyslalem. Dla Ciebie filmy 1080p to bezsens bo maja po 40 - 50Gb i ciezko sie je sciaga z sieci. A kupywac sie nie da? Krasc czyjas wlasnosc trzeba? Projekor tez ukradniesz?
 

Conqueror

New member
Tak jak sie domyslalem. Dla Ciebie filmy 1080p to bezsens bo maja po 40 - 50Gb i ciezko sie je sciaga z sieci. A kupywac sie nie da? Krasc czyjas wlasnosc trzeba? Projekor tez ukradniesz?

Jak widać myślenie Ci nie idzie. Ściągam/wypożyczam filmy przez internet bo jest wygodniej i nie muszę z domu wychodzić, ale za wszystko płacę. W każdym razie nie oczekuję od Ciebie wiedzy na temat projektorów skoro nie wiesz o takich rozwiązaniach. Ech, podejrzewałem że będę się musiał z tego tłumaczyć, ale to Polska - sąsiad donosi na sąsiada, bo ten ma nowy samochód. Skąd on miał na to pieniądze? Na pewno ukradł, albo kogoś oszukał.

Po za tym mój komputer ma problem z odpowiednim zdekodowaniem 1080p.
 
Ostatnia edycja:

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Jak widać myślenie Ci nie idzie. Ściągam/wypożyczam filmy przez internet bo jest wygodniej i nie muszę z domu wychodzić, ale za wszystko płacę. W każdym razie nie oczekuję od Ciebie wiedzy na temat projektorów skoro nie wiesz o takich rozwiązaniach. Ech, podejrzewałem że będę się musiał z tego tłumaczyć, ale to Polska - sąsiad donosi na sąsiada, bo ten ma nowy samochód. Skąd on miał na to pieniądze? Na pewno ukradł, albo kogoś oszukał.

Po za tym mój komputer ma problem z odpowiednim zdekodowaniem 1080p.

No wybacz, ale wczesniej napisales tylko, ze sciagasz filmy przez siec. A jesli mowimy juz o mysleniu to chyba nie mnie ono ciezko idzie... Skoro tak na prawde juz Ci sie nie chce z domu wychodzic, to moze slyszales o sprzedazy wysylkowej? Nie chce Ci mowic co masz robic, ale no wlasnie.. wystarczy pomyslec. A co do mojej wiedzy na temat projektorow, to moze i nie jestem ekspertem, ale kilka projektorow juz mialem i nie rozumiem co ma sciaganie filmow z tym wspolnego?
Kup cos niszowego, sprawdzonego jak inni radzili, bo w Twoich "warunkach pokojowych" nic innego nie warto kupywac. Odtwarzacz Bly-ray kupisz za 200-300zl.
 

Conqueror

New member
No wybacz, ale wczesniej napisales tylko, ze sciagasz filmy przez siec. A jesli mowimy juz o mysleniu to chyba nie mnie ono ciezko idzie... Skoro tak na prawde juz Ci sie nie chce z domu wychodzic, to moze slyszales o sprzedazy wysylkowej? Nie chce Ci mowic co masz robic, ale no wlasnie.. wystarczy pomyslec. A co do mojej wiedzy na temat projektorow, to moze i nie jestem ekspertem, ale kilka projektorow juz mialem i nie rozumiem co ma sciaganie filmow z tym wspolnego?
Kup cos niszowego, sprawdzonego jak inni radzili, bo w Twoich "warunkach pokojowych" nic innego nie warto kupywac. Odtwarzacz Bly-ray kupisz za 200-300zl.
Zacznijmy od tego że tej dyskusji tutaj nie powinno być. Szybciej ściągnąć i nie muszę ściągać zaraz 1080p, tak jak nie każdy na tym forum musi oglądać wszytko w Full HD, no ale nie ważne. Naiwnie zapytałem czy jest jakaś różnica pomiędzy projekcją niższych rozdzielczości na projektorach z niższymi rozdzielczościami natywnymi, a sprzętem z Full HD. Oczywiście nie ma różnicy i takiej odpowiedzi oczekiwałem. Zapytałem bo najlepsze materiały jakie oglądam to - 1080x720. Oczywiście projektor miałby służyć nie tylko do filmów.

Ponawiam, czy te projektory są warte tej ceny:
ViewSonic PJ560 D
30h - 900zł czy OPTOMA EX612 130h przepracowane - 1000-1130zł ?

Dzięki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry