chce vt30 i mam problem ;/

pshemucha

New member
witam wszystkich.. jak w tytule - chcialbym kupic tv panasonic 65vt30.. w sklepie dla idiotow (calkiem dobra oferta - w bialymstoku 12269 PLN, a mnie interesuja raty 50x0 %).. i tu pojawil sie moj problem.. otoz zapytalem sprzedawce jak moge sprawdzic ten tv przed zakupem,czy moge to zrobic na sklepie i czy moge sobie zazyczyc tv z pudelka a nie z polki ktory stoi tam juz ze 2 miesiace.. powiedzial ze ok - przywioza mi z w-wy (tydzien i bedzie) a co do sprawdzenia - w sklepie nie ma takiej opcji.. moge go kupic i sprawdzic dopiero w biurze obslugi klienta po odejsciu od kasy (pktu z ratami jak w moim przypadku).. mowil tez ze mam 14 dni na testowanie go w domu a w razie czego moge go oddac i dadza mi nowy.. ale czy to naprawde takie proste?
i pytanie do Was.. co mam zrobic? mam stresa bo tv nie jest tani, poza tym biore go na raty, a co bedzie jak w biurze obslugi po podlaczeniu pendrive, nki, blueraya (jak juz wlacze plansze testowe) cos sie okaze zlego? moge powiedziec ze go jednak nie chce? dadza mi nowy?
czy ktos z Was sie orientuje jak moglbym to zalatwic zeby bylo ok? bede bardzo wdzieczny!
dzieki z gory!
 

k_mike

New member
W media nigdy nie miałem problemu z reklamacją, tyle że to był zakup za pełną kwotę, nie wiem jak to działa przy ratach.

W moim przypadku, kupiłem TV, miałbyć nowy, nieużywany. Po kupnie, w punkcie serwisu, okazało się, że nie dość, że był otwierany, to i uszkodzony (zrysowana obudowa etc). Pracownik serwisu MediaMarkt od razu anulował zakup, i otrzymałem dokument, na bazie którego w kasie otrzymałem zwrot całej kwoty. Zaznaczę jeszcze raz, że sprawdzenie TV dokonałem natychmiast po zakupie, w punkcie serwisowym, który zazwyczaj znajduje się przy kasach.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Z ratami to się możesz zdziwić :D zazdroszczę wyboru:blagam: ja mam z 3,5m i kupiłem 50' i po 2 tygodniach uzytkowania mały niedosyt, ale inne odległości były poza moim zasięgiem:x
 

pshemucha

New member
ja mam do tv jakies 4,5 m.. chcialem na poczatku 55vt ale zona jak zobaczyla 65 to doszla do wniosko ze 55 moze byc za maly.. wiec skoro ona nie protestuje to jest mi tylko na reke.. a co do rat wlasnie.. doszedlem do wniosku ze jak i tak mam splacac dluzszy czas to juz bede splacal to 65.. jak nie dostane to dozbieram jakiegos wkladu na poczatek i sprobuje jeszcze raz ;) pochwale sie (albo pozale) jak mi poszlo..
 

pshemucha

New member
witam ponownie! wlasnie wracam z mm.. trafilem na innego sprzedawce.. ten z kolei dal mi piloty do reki i pozwolil sie bawic telewizorami do woli.. 65vt30 jest tylko jeden (stoi od grudnia na polce), cena 12269, w zestawie 2x okulary + adapter wifi. Niestety bez pudelka :( i kolejne pytanie do Was i prosba o pomoc (a raczej podjecie decyzji za mnie).. ten 65vt ma wypalony lekko prawy gorny rog (od tej durnej pogody co to ja puszczaja w mm w kolko).. zastanawiam sie czy to zniknie bo wyglada jakby nie bylo mocne (ale jestem laikiem).. poza tym: sciagnalem top geara polar special 1080p w mkv, podlaczylem z pen drive i nie chcialo odtwarzac (albo mrugal caly obraz albo od razu wywalalo mnie do telewizji - raz sie wlaczyla TRWAM na polowie glosu i wstyd mnie ogarnal; koles powiedzial ze wina softu chociaz jest najnowszy).. poza tym nie odpalil zadnego filmu z pendrive z serii tych demo od pioneera i reszty (format m2ts).. i pytanie do Was.... brac go? testowalem tez 55vt30 i multimedia to samo.. 60d8000 - wszsytko ogolnie niezle (poza obrazem, bo w porownaniu do panasonica to katastrofalny)..
ps. dodam tylko ze wyswietlalem na 65vt te plansze testowe z szarosciami i wszystko bylo ok poza wypaleniem (zadnych zlych pixli, zadnych zielonych poswiat itp).. pomozcie chlopaki.. zdecydowac sie?
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja Ci jedynie odpowiem, że co do obsługi multimediów to w ogóle na to nie patrz. Kupujesz TV za ponad 12 k to i kupisz jakiś odtwarzacz zewnętrzny i będzie Ci wszystko odtwarzał.

Jakby Ci sprzedali ten TV za max. 10k to może się opłaca. Niech zamówią Ci nowy egzemplarz.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
mowil tez ze mam 14 dni na testowanie go w domu a w razie czego moge go oddac i dadza mi nowy.. ale czy to naprawde takie proste ?

W Media Markt wszystko co kupisz (nie chodzi o reklamację wadliwego towaru lub niezgodnego z umową) możesz zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni.
Towar musi być jednak bez śladów użytkowania (np. ryski, otarcia itp ... zrobione przez ciebie) i musi mieć nieuszkodzone opakowanie ... bez rozdarć.
Warunek ... musisz coś jednocześnie kupić (obojętnie co) za minimum tę samą cenę co oddawany towar. ;) Przy zwrocie dają ci karteczkę z informacją, że towar zwróciłeś i legitymujesz się tą karteczką przy kasie, gdy płacisz za coś nowego.
Ja oddawałem kiedyś antenę TV (bo dziadowska była), a kupiłem zamiast tego pendrive`a i coś tam jeszcze.
 
Ostatnia edycja:

pshemucha

New member
skoro wiec nie zwracac uwagi na multimedia... to powiedzcie mi prosze w takim razie co z tym wypaleniem.. bo juz tylko to mnie martwi.. jaka jest szansa ze zniknie? (mam zamiar naprawde o tv dbac wiec moze zostawie na noc ze sniegiem to przejdzie?).. co wy na to? chyba ze szukac w innych sklepach ;/ a co do zamowienia nowego - zycza sobie za to dodatkowy 1000 pln ;/
 

sander602

New member
Nie rozumiem ludzi którzy sprzedają tv.Prawdę mówiąc to jest nagminne że na plażmie puszczają jakieś durne materiały z jakimś tam logo.Czy oni nie wiedzą że z plazmami trzeba uważać ?????? Same matoły. Gdybym to ja miał wystawiać 65vt30 to puszczałbym na nim same zwiastuny w full hd i telewizory na pewno miałyby większe branie.A co do tego wypalenia to ja bym go nie brał. Wydajesz kupę kasy na (miejmy nadzieję) całe lata i od razu jakiś zonk:-?. Będziesz się tylko wkurzał i nic więcej. A to ma być przecież czysta przyjemność.Albo poczekaj do maja jak stanieją albo dorzuć 1000. Ja też przymierzam się do tego tv ale dopiero koło maja i tylko i wyłącznie do blu-ray i to w bardzo ciemnym pokoju z odległości ok 3m.:popcorn::D
 

pshemucha

New member
dzieki za pomoc.. powoli dochodze do tego samego wniosku.. pojezdze jutro po miescie poszukam w innych sklepach.. moze akurat znajdzie sie egzemplarz wobec ktorego nie bede mial zadnych watpliwosci ;) pozdrowienia!
 

robertos80

New member
W Media Markt wszystko co kupisz (nie chodzi o reklamację wadliwego towaru lub niezgodnego z umową) możesz zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni.
Towar musi być jednak bez śladów użytkowania (np. ryski, otarcia itp ... zrobione przez ciebie) i musi mieć nieuszkodzone opakowanie ... bez rozdarć.
Warunek ... musisz coś jednocześnie kupić (obojętnie co) za minimum tę samą cenę co oddawany towar. ;) Przy zwrocie dają ci karteczkę z informacją, że towar zwróciłeś i legitymujesz się tą karteczką przy kasie, gdy płacisz za coś nowego.
Ja oddawałem kiedyś antenę TV (bo dziadowska była), a kupiłem zamiast tego pendrive`a i coś tam jeszcze.

byłem w mediamartk we Wrocławiu na Bielanach (Auchan) i powiedziano mi, ze jest 7 dni na ewentualny zwrot - mam więc pytanie, czy w niektórych mediamarkt'ach jest 7 a w innych 14 ?
 

pshemucha

New member
odnosnie czy 7 dzy 14.. sprzedawca mi w bialymstoku powiedzial ze kazdy mm w polsce jest oddzielna firma, ma swego wlasciciela, swoje zamowienia itp. (to bylo jego wytlumaczenie na moje pytanie czy by mi nie przywiezli z jakiegos innego media marktu czy magazynu, zapakowanej, nieuzywanej plazmy).. wiec jesli jest tak jak mowi to moze kazdy sklep ma swoja polityke odnosnie zwrotow, gwarancji, wymian.
 

pshemucha

New member
ps. skoro temat to "chce vt30 i mam problem" to dorzucę kolejny ;) zaczalem sie zastanawiac czy aby 55 cali nie bedzie wystarczający. bedziemy go ogladac z ok 4,3m. narysowalem na scianie oloweczkiem i 55 i 65 calowy ;) wyglada mi na to ze 55 bedzie ok. ale.. moj obecny tv to 21 cali 18-stoletni elemis wiec nie mam zupelnie odczucia co do wielkosci (kazdy wydaje sie duzy), a w mm z kolei 55 stojaca pomiedzy 60 a 65 wygladala dokladnie srednio a nawet malo. ale na scianie to juz inna historia. moze ma ktos tv 55 cali? z jakiej odleglosci ogladacie? czy wystarczy na moje 4,3 m? bo 4 tys za dodatkowe 10 cali to cholernie duzo (licza sobie jak za 10 cali oled ;) )
 
Do góry