CD czy DVD

NICO11

New member
Witam,
Proszę o pomoc w następującej kwestii.
Wybrałem już amplituner i padło na Pioneer VSX 1017, zestaw głośników JBL Northridge Cine Pack, ale mam dylemat co kupić do odtwarzania. Zależy mi na dobrym odbiorze muzyki i filmów (50 % muzyka 50 % filmy) oraz na nagrywarce.
Czy kupić kombajn np. Pioneer DVR-LX60, czy lepiej np. nagrywarkę Panasonic DMR-EH67 do kina domowego i zmieniarkę CD Pioneer PD-F1009 (zachęcający jest w nim magazynek na 301 płyt).
Chcę zaznaczyć, że nie jestem audiofilem.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Ale kombajn :eek: . 301 płyt :eek: .

Abstrahując jednak od zmieniarki. Moim zdaniem szkoda używać nagrywarki do regularnego odtwarzania płyt. Przede wszystkim ze względu na żywot napędu. Osobny odtwarzacz potrafi też zagrać lepiej.

ArtS :)
 

Skibus

New member
Do muzyki zdecydowanie lepiej CD, a już najlepiej tanie CD z dobrym napędem i wyjściem cyfrowym + zewnętrzny DAC ( np Audionemesis lub Zaholu ). Oczywiście zakładając, że nie chcesz wydać 4 tyś na CD.
 

NICO11

New member
Zgadza się tylko, że przy takim sprzęcie najprawdopodobniej będzie niestety słyszalna duża różnica pomiędzy skompresowanymi plikami do formatu MP3 a normalnym CD.
Moim zdaniem MP3 są dobre ale do odtwarzania w samochodzie lub na koputerze, ale nie do odsłuchu na powiedzmy średniej klasy sprzęcie.
Tego się najbardziej obawiam.
 

NICO11

New member
Powracam do tematu, ponieważ mam ciągle wątpliwości. Może zamiast zmieniarki kupić oprócz nagrywarki DVD odtwarzacz DVD np. DV-600AV do odsłuchu muzyki i ewentualnego oglądania filmów, żeby nie katować nagrywarki.
Co o tym myślicie ?
Odtwarzacz DVD jest jednak sporo tańszy od odtwarzaczy CD nie mówiąc już o zmieniarkach na 101 czy 301 płyt.
Pytanie jest tytko jedno czy DVD odtworzy muzykę tak samo dobrze jak CD.
 
Ostatnia edycja:
Do góry