Canal + przez internet na Android TV

henq

New member
Cześć,

mam pytanie do osób, które korzystają z nowej opcji telewizji Canal + przez internet w aplikacji na Android TV. Prosiłbym o informację jak to się sprawuje w telewizorach TCL.

Ps Jak nikt nie korzysta to pierwszy miesiąc jest za darmo, więc może ktoś się zdecyduje skorzystać i podzieli się opinią ;)

Pozdrawiam
 

Yahoou77

Member
Ja korzystałem przez miesiąc na 65EP680 i działało to rewelacyjnie. Obraz płynny i bardzo dobry, tyle ze (przynajmniej w 1 miesiącu działania oferty) jedynie w 1080p i dźwięk stereo po kanale zwrotnym HDMI ARC do amplitunera. Byc może do tej pory coś się zmieniło, bo jakieś aktualizacje apki były, ale już nie sprawdzałem. Aplikacja działała bezbłędnie. Osobiście polecam dla samej paczki Canal+...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
Ups, właśnie chciałem sobie pakiet film włączyć na miesiąc i zaniechałem, jak zobaczyłem obecne ceny - pakiet film za 50 zł a full opcja (4 pakiety) =135zl.... Drogo! Na początku cenili pełną opcję 60 zł/ miesiąc z tego co pamiętam...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

maciekmm

Member
Wcale nie jest tak sliecznie i cudownie. Uzywam C+ przez internet juz od dwoch miesiecy na roznych urzadzeniach. Uruchamiajac film w aplikacji zainstalowanej na TV 55ec780 dzwiek jest przesuniety wzgledem obrazu. Nie jest to duze przesuniecie ale irytuje. To samo dzieje sie w ablikacji HBO go. Przesuniecia nie mozna skorygowac tak jak na kanalach TV. Nie pojawia sie "suwak" w opcjach dzwieku gdy uzywamy aplikacji.

Kiedy np odpalimy aplikacje (C+ lub HBO) na telefonie i chcemy przezucic film na TV przez chromecast nie bedzie sie on nadawal do ogladania z powodu przyciec i zaciec... TV nie radzi sobie z takim rozwiazaniem z jakiegos powodu . Moze soft, moze poprostu jest zbyt slabny sprzetowo...

Tak wiec uzywanie telefonu jako "pilota" i odpalanie z niego filmow na TCL nie wchodzi w gre.
Nie wiem czy ten sam problem jest w przypadku Netflixa ale mysle ze tak poniewaz wystepuje on zarowno na C+ jak i na HBO...
 

tekkno100

New member
Ja na tv TCLa w pokoju dziecka odpalilem pakiet KIDS (10 kanalow dzieciecych + vod) i nie zauwazylem zadnego przesuniecia dźwięku. Wiadomo , na bajkach moge nie zauwazyc, ale na Nick czy Disney, czy tez na MiniMini sa programy i filmy i nie ma tam żadnego przesuniecia dzwieku. Z tego co kojarze , C+ caly czas testuje ta usluge i ciagle cos zmieniaja, dodaja itd. Moze wczesniej cos takiego wystepowalo. Nie wiem. Ja ogolnie polecam. Ponoc kanaly sportowe nadaja lepiej niz z satelity (50 klatek na sekunde) i plynniej to dziala/wyglada niz z sat. Sporo o tej usludze jest na forum satkurieram. Miesiac niby za darmo (niektorzy testuja to juz za darmo 3 czy 4 miesiac) , to mozna samemu sprawdzic.

Opcja dla mnie fajna, bo nie musialem ciagnac do drugiego pokoju zadnego kabla sat, nie musialem brac zadnego multiroomu itd od C+, zadnego tunera sat, zadnego modulu CI. A dziecku te 10 kanalow za dyszke plus vod spokojnie wystarcza.

P.s.
Jedyny "bug" jaki sie pojawil to to, ze po okolo 3 tygodniach zniknely mi na TCLu wszystkie 10 kanalow LIVE (na pc dzialaly). Napisalem do nich, a po kilku godzinach kanaly sie pojawily. Sporo ludzi o tym pisze, ze tak sie dzieje/dzialo. Albo cos testowali, albo cos sie im poblokowalo. Nie wiem. Teraz jest OK.

P.s 2
Mozna ta usluge ogladac na 2 urzadzeniach jednoczesnie. Czyi jesli ktos chce placic za caly pakiet - 135 zl, to mozna teoretycznie wziaśc to ze znajomym i zrzucic sie na pól i wychodzi po niecale 7 dyszek.
 
Ostatnia edycja:

henq

New member
Czyli krótko mówiąc na dwoje babka wrozyla ;)
Niemniej zdecydowany jestem nabyć któryś z modeli TCL, wiec będę testował tę usługę. Trochę mnie martwią opinie, że po WiFi telewizory potrafią się same z siebie rozłączać (dotyczył Was ten problem?).

Świetna informacja odnośnie tego pakietu sportowego, bo to z niego właśnie chciałbym korzystać.
 

maciekmm

Member
Nigdy nie mialem problemow z wifi.

tekkno100 - Czy odpalales film na telefonie (w apce C+) i potem przerzucales go na TV przez chromecast ?

Czy odpalales apke HBO go na TV ? Wlacz np serial Slepnac od Swiatel . Powinienes zauwazyc przesuniecie dzwieku na dialogach
 

Jadaj

New member
Mi kończy się miesiąc promocyjny używam na 65C715.
Działa to całkiem znośnie, jeżeli chodzi o jakość obrazu i responsywność.
Natomiast sama aplikacja wymaga dopracowania, bo część napisów jest po francusku i nie działa zmiana wielkości i koloru napisów, plus czasami nie pamięta, gdzie się skończyło oglądać dany film.
 
Do góry