Cambridge Audio Azur 752BD - ustawienia

Maciej_S85

New member
Witam
Kupiłem ten odtwarzacz i dopiero dziś mogę zająć się ustawienia wideo. Bo audio w stereo mnie powaliło. Teraz mogłem wykorzystać wzmak stereo. Wcześniej słuchałem muzy z ampli (hk370) przez preout do wzmaka (hk980) bo on nie ma USB i za odtwarzacz robił ampli :). Było spoko, ale różnica jest wielka. Od razu było słychać.
Teraz muszę zająć sie wideo i tu mam pytanie jak to połączyć. Czy blu do ampli i ampli do tv a moze jednym przewodem hdmi do ampli (tu będzie szedł dźwięk) a drugim do tv (tu oczywiście obraz)?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Użytkuję 751BD i mam podłączenie przez drugą opcję. A, że najlepsze jest podłączenie bezpośrednie więc, HDMI 1 do „wyświetlacza”, a HDMI 2 do amplitunera. Swego czasu robiłem porównanie; HDMI 1 przez ampli AVR-4311 i bezpośrednio na TV. Podłączenie bezpośrednie dało lepszy obraz. Kolega sam może się w to pobawić. ;)










 

Maciej_S85

New member
Tak też mi sie wydaje. Za długa droga dla obrazu przez kilka procesorów wideo. Zrobię jak mówisz. A jak Ci sie go użytkuje bo mi swietnie. Jak na 3 dni :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dobrze. Mam go od ponad roku. Przede wszystkim, wykorzystuję go do odtwarzania plików Hi-Res z dysków zewnętrznych przez USB, jaki i z płyt DVD-Audio oraz SACD. Dla płyt DVD-Video i Bluray mam Pioneera BDP-320 (oszczędzam CA - brak Cinavii, chociaż Pioneer też jej nie ma :)).
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Małe sprostowanie. Swoje doświadczenia opieram na moim 751BD, a Kolega posiada model 752BD. Niby niewielka różnica w numeracji, jednak dość spora między oboma urządzeniami. ;)
Rzeczywiście, 752BD ma Cinavię. Między innymi to zadecydowało, że wybrałem 751BD.
Ale może Kolega "ją" oszukać, przez USB.
 
Do góry