Calman w 65Oled856

tomiss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Od paru dni jestem posiadaczem TV 65Oled856 i jeszcze nie znalazłem satysfakcjonujących mnie w ustawień, ale w związku moimi "poszukiwaniami" zdążyłem zablokować (nie mam pojęcia jak) możliwość zmiany/kalibracji Calman. Obok opcji Calman pojawiła się zablokowana kłódka, wcześniej była odblokowana i kalibracja była możliwa. Jak to odblokować? Podejrzewam ze istnieje jakiś kod. Dodam że kod blokujący lub odblokowujący ISF 473473 nie działa na Calman.
 

Nitric

New member
Witam,
Od paru dni jestem posiadaczem TV 65Oled856 i jeszcze nie znalazłem satysfakcjonujących mnie w ustawień, ale w związku moimi "poszukiwaniami" zdążyłem zablokować (nie mam pojęcia jak) możliwość zmiany/kalibracji Calman. Obok opcji Calman pojawiła się zablokowana kłódka, wcześniej była odblokowana i kalibracja była możliwa. Jak to odblokować? Podejrzewam ze istnieje jakiś kod. Dodam że kod blokujący lub odblokowujący ISF 473473 nie działa na Calman.

A to już Philips umożliwił używanie Calmana w 806/856? Bo z tego co kojarzę to mieli to odblokować w późniejszej wersji softu.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem, że robiłeś pełne ponowne uruchomienie systemu TV?
Jak nie pomogło to polecam przywrócenie do ust.fabrycznych.
 

tomiss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, że robiłeś pełne ponowne uruchomienie systemu TV?
Jak nie pomogło to polecam przywrócenie do ust.fabrycznych.


Zapomniałem dodać że te opcje również nic nie dały, jak również reset OBR przy użyciu przycisku/joysticku na obudowie TV.

Kłódka na Calman nadal zamknięta
 

tomiss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest informacja , że już powinien działać.


Niestety nie u mnie.

Dziwne jest to że od samego początku miałem tę opcję odblokowaną. Wydaje się, że opcja zablokowała się podczas moich prób zmiany ustawień, co jest trochę dziwne.

Napisałem już do supportu philips, zobaczymy co odpowiedzą.
 

tomiss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisałem już do supportu philips, zobaczymy co odpowiedzą.


I zaczęło się. Rozumiem że biurze obsługi siedzą osoby które niekoniecznie mają wiedzę techniczną, ale można się dopytać lub przekierować do działów technicznych. Oto odpowiedzi jakie dostałem, obie na zasadzie "zlewki".
Za pierwszym razem powiadomili że nie udostępniają kodów kalibracji obrazu :lol:, a następnie żebym skontaktował się z firmą Calman !!! w celu odblokowania specjalnym urządzeniem :wink: oraz wykonania przez nich kalibracji.

No cóż walczę dalej, zobaczę co będzie ....
 

Nitric

New member
I zaczęło się. Rozumiem że biurze obsługi siedzą osoby które niekoniecznie mają wiedzę techniczną, ale można się dopytać lub przekierować do działów technicznych. Oto odpowiedzi jakie dostałem, obie na zasadzie "zlewki".
Za pierwszym razem powiadomili że nie udostępniają kodów kalibracji obrazu :lol:, a następnie żebym skontaktował się z firmą Calman !!! w celu odblokowania specjalnym urządzeniem :wink: oraz wykonania przez nich kalibracji.

No cóż walczę dalej, zobaczę co będzie ....

Weź po uwagę, że nie kontaktujesz się z Philipsem czy nawet TP Vision, który jest producentem tych telewizorów a z outsourcingowanym helpdeskiem, który odpowiada na pytania o tysiące różnych marek. Nikt z tego helpdesku nie ma dostępu do techników z Philipsa, więc Cię nie przekieruje. Jak się uprzesz i będziesz nalegać to w Twoim imieniu zrobią pytanie do producenta. Żadnych szczegółów się od nich nie dowiesz poza podstawami dostępnymi w dokumentacji.
 

tomiss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Weź po uwagę, że nie kontaktujesz się z Philipsem czy nawet TP Vision, który jest producentem tych telewizorów a z outsourcingowanym helpdeskiem, który odpowiada na pytania o tysiące różnych marek. Nikt z tego helpdesku nie ma dostępu do techników z Philipsa, więc Cię nie przekieruje. Jak się uprzesz i będziesz nalegać to w Twoim imieniu zrobią pytanie do producenta. Żadnych szczegółów się od nich nie dowiesz poza podstawami dostępnymi w dokumentacji.


Nie do końca zgodzę się z Tobą, kontakt mam z helpdesk TPV, odpowiedzi dostaję z adresu:
customer.service@tpv-tech.com
 

tomiss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Jestem pełen podziwu, trochę to trwało ale Helpdesk dał radę.

Info dla potomnych, kod do odblokowania funkcji Calman:

225626
 
Do góry