całkowicie zaciemniony pokój a EPSON tw3200

lewar1309

New member
Witam
Zrobiłem sobie w piwnicy pokój do oglądania filmów i grania na PS3.
Pokój ciemny bez okien, wygłuszony matami ( cały grafitowy) i teraz stoję przed wyborem projektora jak i do niego ekranu.
Projektor będzie oddalony od ekranu ok 3,5 - 4,5m. ( montowany na suficie)
oglądac bede równiez z tej odległości.
Myślałem o Epsonie 3200 gdyż na droższe mnie już nie stać.
Czy znajdzie sie coś lepszego w tej cenie? Czy dobrze on zagra w pomieszczeniu ciemnym czy lepiej iśc w innym kierunku np DLP?
Jaki ekran będzie odpowiedni do ciemnego pokoju i pod konkretny projektor.
dzięki za podpowiedzi
 

CuoreRosso

New member
Całkowicie zaciemnione dedykowane pomieszczenie. Aż żal nie wykorzystać takich warunków... Niestety wszystko rozbija się o pieniądze... W takich warunkach hd82 i nic już więcej nie potrzeba.
Ale to już 7 tys pln i DLP. Sorki za offtop ale się troszeczkę rozmarzyłem.
Jak masz możliwość sprawdzenia swojej czułości na efekt tęczy, to zrób to i jak wszystko będzie ok, zdecydowanie polecam projektor w tej technologii. Lepszy kontrast, głębia, naturalność, plastyka obrazu. Tanie 3LCD według mnie wypadają dużo gorzej niż DLP z tej samej półki cenowej. Tak naprawdę pomocny dla ciebie będzie tylko "odsłuch":grin:
 

lewar1309

New member
dzięki za podpowiedź...
myślałem jeszcze o DLP Optoma HD67N ale to już nie fullHD.
Czytając różne posty jedni piszą ze nie widać różnicy na zwykłych filmach mkv czy grach a inni że jest różnica spora
Jak to jest w praktyce.
Co do tęczy to trudni mi ocenić....
muszę się wybrac do jakiegoś sklepu i popatrzeć na obrazek demo i chyba sam zdecydować co mi bardziej przypasuje
 
Do góry