bzycząca plazma

bif

New member
witam
kupiłem plazmę PS51F5000.
Bzyczy jak lodówka, dźwięk ten przestaje być słyszalny dopiero jak podgłośnie do 15.
Był serwis zabrali tv, oddali. Mówią ze troche poprawili, jak dla mnie to nic. Mówią że taka jest charakterystyka produktu, że starali się wygłuszyć tv naklejakmi i czymś tam jeszcze. Drugi Pan z serwisu powiedział zebym wstawil sobie więcej mebli albo zamontował mate wygłuszająca za tv to będe mniej to słyszał ;)
Mam problem i pytanie co z tym zrobić? Nie jestem w stanie używać tego chłamu, macie może jakiś pomysł?
 

sebol81

New member
Nic z tym nie zrobisz. Wszystkie plazmy bzyczą/brzęczą - jedne mocniej, inne mniej. Dlatego przy zakupie plazmy trzeba dokładnie posłuchać jak dany model bzyczy/brzęczy (chyba, że komuś jest wszystko jedno). Ja między innymi dlatego zmieniłem plazmę na LCD. Tutaj jest błoga cisza, ale za to są inne wady, których nie było w plazmie :(
Ja próbowałbym wymienić tv u tego samego sprzedawcy na wyższy model za dopłatą (ale z wcześniejszym posłuchaniem jak ten wyższy model bzyczy). Ale to już zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli sprzedawcy czy pójdzie na to. Ewentualnie próbować zwrócić towar u sprzedawcy pod kątem niezgodności produkty z opisem (brak informacji w specyfikacji odnośnie bzyczenia). Na gwarancji tego nie załatwisz - tym bardziej że to Samsung.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest niezgodność ,ale jak poprosisz to dobry sklep zamieni Ci ten telewizor na inny bez problemów.
 

bob1969

Member
Bez reklam
Jeżeli kupiłeś wysyłkowo to masz 10 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny. Ale jeżeli serwis już w nim grzebał to kaplica ...
 

tysma

New member
Mi się wydaje, że to coś nie tak z telewizorem albo masz super słuch.
Żeby nie słyszeć bzyczenia dopiero przy głośności 15 to musi ona rzeczywiście pracować głośno jak lodówka.
Z posłuchaniem jak pracuje plazma w sklepie raczej nie wyjdzie, bo na ogół w sklepach jest głośno.

Co do st60 jeśli chodzi o obraz według mnie daleko samsungowi. Ale nie wiem czy wymiana go na st60 będzie lepszym wyborem, bo plazmy panasa mają chłodzenie aktywne (chyba, że coś się zmieniło) czyli wiatraczki, które jak słyszysz bzyczenie będziesz i je słyszał.
 

bif

New member
z 15 to nie zawsze, tu sie poprawiam, zalezy co jest puszczone.
w sklepie slychac dopiero jak sie przylozy ucho bezposrednio do tv, ale i tak jest glosne otoczenie i słabo da sie to wychwycic.
 

sebol81

New member
Jeszcze nie wymieniłeś tego wadliwego tv? Na co Ty czekasz? Wstydzisz się uderzyć do sprzedawcy? My tego za Ciebie nie zrobimy...
 

Dlugin2

New member
Man plazmę Panasonic st60 i kurczę moja tak nie bzyczy. Jak jest tylko biały to owszem słychać ale da się przeżyć. Wiatraki też nie hałasują. Generalnie zajefany tv.
 
Do góry