Budżetowy, prosty, duży ekran do grania

ols

New member
Szanowni, rozglądam się za relatywnie prostym urządzeniem, które pozwoli mi z przyjemnością doznawać gier i od czasu do czasu prostej telewizyjnej rozrywki. Nie potrzebuję 3D, jeśli zapragnę funkcji "smart" czy DLNA to dołożę je sobie jakimś sprytnym "gwizdkiem" androidowym na HDMI, nie jestem audio- ani video- filem i nie widzę różnic pomiędzy 200 a 1000000000Hz ;). Kiedyś użytkowałem niedrogiego Samsunga LE26R8 HD-Ready i pokazywany przez niego obraz zdawał się pieścić me oczy.
Jednym słowem chciałbym sprzęt z dużą ilością wejść pozwalającą na rozbudowę możliwości a minimalnym ładunkiem bajerów. Czy coś takiego w ogóle jest w ofercie liczących się producentów? (W tesco stoją 50" Blaupunkty które zdają się spełniać moje wymagania co do nieprzeładowania dodatkami, ale nie znam nikogo kto by miał TV tej marki…)

  1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? trochę ponad 20m2
  2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
  3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
  4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
  5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
  6. Jak słońce świeci w pokoju? duże okna na południe prostopadle do ekranu, ale z żaluzjami i nie korzystam z TV za dnia
  7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
  8. Co chcemy aby telewizor posiadał? min 3xHDMI
  9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka UPC
  10. Jakie urządzenia? xbox360, laptop, jakiś androidowy dongle, soundbar wharfedale, dekoder UPC
  11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-5h
  12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez preferencji
  13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? gry (xbox360), newsy, F1, kanały muzyczne, seriale
  14. Czy zamierzasz serfować po internecie? via komputer, ew. z dongla
  15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak, 80% czasu wykorzystania TV
  16. Preferencje co do marki? brak
  17. Preferencje co do wielkości? 46" lub więcej
  18. Co Cię denerwuje w telewizorach? powolne menu, niewygodne piloty
  19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 95% wieczorem
  20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2499, ale chętnie mniej
  21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie, nie chcę 3D
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W tej kwocie dużego wyboru niestety nie ma.
Jest Toshiba 50L2333 z 30ms input lagiem, na matrycy IPS. Do gier powinien się sprawdzić.
W 46" masz Samsunga 46F6100 lub Philipsa 46PFL4508. Oba z input lagiem ~45ms, z matrycą 100hz, przy filmach czy sporcie pewnie się przyda.
Jeśli się nie spieszysz - niedługo wejdą 48" w okolicach 600euro, stąd może to będzie sensowne rozwiązanie - jedynie poczekać i zobaczyć jak świecą i ile kosztują (w Polsce).
 

ols

New member
Dzięki za sugestie, z tego co widzę Toshiba niestety ma tylko 2xHDMI (xbox+dekoder upc i po złączach).
Zarówno Samsung jak i Philips mają niepotrzebne mi 3D, w przypadku tego pierwszego rozwiązaniem jest zapewne zejście do serii 5? Nie znam natomiast gamy Philipsa i nie wiem czy jest jakiś porównywalny z "5" model.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Serii 5 samsunga nie ma raczej po co brać - cenowo wypadnie jak toshiba, a będzie mniejszy.
Serie które Ci podałem z 3d, mają matrycę natywną 100hz, co polepsza jakość obrazu 2d.

Ten model toshiby występuje także z 4x hdmi i smart tv, tj. 50L4333. Matryca jest taka sama.
 
Do góry