Budżetowiec HD ready do maks 2200

archereg

New member
Jak ja lubię*was męczyć wcześniej bez skutku może tym razem będzie lepiej. Temat dużo zdradza bo na dobry sprzęt nie liczę, ale przynajmniej na tyle aby być zadowolonym z zakupu. Projektor to nie TV ciężko go sprawdzić przed zakupem i tu pytanie do was "co wybrać??"

Zastosowanie: filmy, czasem komputer podłączyć (póki co obraz rzucany na białą ścianę, odległość od projektora 2,7m)

Czytając różne posty na waszym forum najbardziej idę*w stronę*Optoma HD600X (nowa do zakupienia w cenie 1720 zł) tylko boję*się*nieco o jasność*bo wieczorem sądzę*że będzie ok, ale za dnia zaciemniwszy najbardziej trochę światła wpadać będzie :S

Na zakończenie raz jeszcze "co wybrać" może ostatnio coś lepszego pojawiło się*w tym przedziale cenowym. Bardzo dziękuję za odpowiedzi
 

tomatow

New member
W tej kategorii masz do wyboru: Acer V700, BenQ W600, Epson EH-TW450 i Optomę HD600X. Ja osobiście wybrałbym ten ostatni, mimo że jestem fanem LCD. Ładny i przyjemny obraz, a tęcza nawet nie taka straszna.
Jeśli wolisz ostrzejszy obraz i nie przeszkadza Ci stukanie wiatraczka, to spróbuj TW450, ma dobrą gwarancję i ogólnie daje radę. BenQ raczej odradzam.
 

archereg

New member
Czyli nic się nie zmieniło w ciągu paru miesięcy w temacie budżetowych projektorów bowiem BenQ W600, Epson EH-TW450 i Optoma HD600X rządzą i chyba w poniedziałek pójdzie zamówienie na Optomę*
 

jmacc

New member
Ja moge polecic benq w600. Od roku uzywam i nie ma z nim problemow. Optomy nie bralbym wlasnie ze wzgledu na jasnosc, chyba, ze z zalozenia bedziesz uzywal projektora tylko po ciemmku ale latem ciemno sie robi dosyc pozno :). Ja z benq spokojnie moge korzystac przy zaslonietych zaluzjach i jest to zasluga duzej jasnoci(jak i odpowiedniego ekranu i wyciemnienia scian z boku), choc oczywiscie w ciemnosci jest lepiej.
Przy wyborze bralem tez pod uwage epsona tw450 ale z tego co o nim przeczytalem gorzej niz w benq wypadaja czernie.
 

rojam

New member
w benq600 koło kręci się x2 , w optomie x4 więc efekt teczy będzie bardziej widoczny w benq.
Ponadto Benq ze specyfikacji wygląda na zdecydowanie głośniejszy. Ceny lampy nie biore pod uwagi ze względu na to iż zanim ta się zestarzeje (około 4 tys godzin) to i tak trzeba będzie pewnie mysleć na czymś full hd a może super full hd :)
Porównywałem osobiście w domu (avatar z blu ray) 2 projektory LCD I DLP --i bardziej obraz mi pasował z DLP-jakiiś taki bardziej naturalny, szczególnie kolor skóry.
a tak by the way gdzie ta optoma jest za 1700?
obecnie używam dlp z jasnością 1000 ANSI I kontrastem 4ooo i do oglądania wieczorem muszę zmieniac na tryb eco oraz zmniejszyc jasność--bo jest za jasny do mojego pokoju.
Epson jeśli już to tylko TW680 LUB TW700 ta 450 jest cieńka jak Bolka i Lolka trampki :)
 
Ostatnia edycja:

jmacc

New member
Efekt teczy to bardzo kontrowersyjny temat. Ja osobiscie go nie widze nawet na czarno bialych filmach. Poza tym obecny teraz na rynku model benq w600+ ma szybkosc kola x3, co tez powinno zmniejszyc problem jezeli ktos widzi.
 
Do góry