Budżetowe 55" LG, Samsung, TLC

Rroman

New member
Witam,
odpowiem najpierw na pytania...



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? przeważnie 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? kąty są ważne, można usiąść z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej, całe popołudnie do wieczora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? youtube , Netflix, HBO, możliwie dobra jakość obrazu w założonym budżecie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: TV naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder nic+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-7h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matową, ale jak nie będzie wyjścia może być błyszcząca
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy akcji, bajki dla dzieci
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Youtube i Netflix, bez przeglądarek itp.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie wiem
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55, chyba że inny rozmiar lepiej się wpasuje
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? raczej nic, Sąsiedzi mają philipsa nie podoba mi się jakość obrazu
19. Preferencje co do marki ? LG z przyzwyczajenia, ale niekoniecznie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Stary TV ma, nie korzystam, więc nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł maksymalnie 2800zł (jednak wolę 2.5)

Szukam TV uniwersalnego, w kwocie do 2500zł.
Oglądamy TV z różnych części salonu więc pasuje mi no w LG, że widać wszędzie ok.
Maksymalny rozmiar 55, minimalny 49.
Ważne by TV miał wifi, teraz mam problem i muszę ciągnąć kabel :roll:
Fajnie jakby TV w miarę sobie radził z jakością TV naziemnej.

Tak przeglądałem już pozostałe posty i proszę by polecać TV w budżecie. Jest to kwota nieprzekraczalna.
Interesuje mnie zakup w sklepie najlepiej RTV Euro AGD lub Media Expert bo jak nie wejdzie to samochodu to sobie go przyniosę :cool:

Dziękuję za pomoc.
 

Petru23

Banned
uniwersalny za 2500 w 55" z dobrymi kątami widzenia.
szukaj w promocjach 55xh80 lub xh81. jasny IPS na direct led, świetne kolory od wyjęcia z pudła, dobrze radzi sobie z każdym sygnałem. W promocjach do dostania w tej cenie.
Nic więcej nie polecę.
 

Rroman

New member
Ok dzięki. Chwilowo widzę je po 2900, a to niestety odpada.

A co Panowie i Panie myślicie o SAMSUNGu UE55TU8502. Widzę w sklepach sporo dobrych opinii
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ten Samsung to bardzo niska półka . Ww. SONY będzie dużo lepszy pod każdym względem. Zdecydowanie warto do niego dopłacić.
 

Rroman

New member
Rozumiem argumentację, jednak tv potrzebuję praktycznie na już, więc jak na dniach nie wyłapie promocji muszę kupić coś tańszego. Wszystko powyżej 2tys to i tak już jest dołożone po zapoznaniu się z forum i opiniami...
Czy poza Sonym są inne godne uwagi marki budżetowe?
A może jakieś TLC?
 

Petru23

Banned
Samsunga lepiej wziąć serii tu71. Lepiej ogarnia ruch a świeci podobnie jak tu85.
W promocjach za 2500 ttafisz 55q64t i inne sześćdziesiątki ale w każdym z nich kąty widzenia są marne.
Zobacz zatem 55x70 sony bo ładnie świeci i kąty nie są najgorsze, możesz trafić w tej cenie 55nano80/81 a nawet 86 co przy odpowiednich ustawieniach będzie ok ta słynna już czerń.

Co do xh80 to są w promocjach z dwiema ratami gratis. Zawsze to jakieś 200-250zl taniej a po tych dwóch ratach możesz spłacić tv jednorazowo bez dodatkowych kosztów.
Różnica między tym sony xh80 a pozostałymi tu omawianymi jest znaczna jeśli chodzi o jakość obrazu, kąty widzenia, jasność, kolory.
 

12jojko

Banned
Rozumiem argumentację, jednak tv potrzebuję praktycznie na już, więc jak na dniach nie wyłapie promocji muszę kupić coś tańszego. Wszystko powyżej 2tys to i tak już jest dołożone po zapoznaniu się z forum i opiniami...
Czy poza Sonym są inne godne uwagi marki budżetowe?
A może jakieś TLC?

TCL ponoć ok, ale unikaj 50C715, bo podobno ma spore problemy z matrycą, tzw. red ghosting, o którym tu na forum parę osób pisało. Ostatnio na dobrej promocji w euro (za 2k) był LG 50NANO793, którego ja mam - choć nie wiem, czy nie zwrócę. Z Samsungów lepiej brać tańszą wersję TU71, droższa TU85 ponoć nieudana. Masz też budżeteowe LG-ki 50-calowe na matrycy VA - UN z serii 7 i 8.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Philips 55PUS7805
- TCL 55P815
- LG 49nano863
- TCL 55C815
- Philips 50PUS8535
- TCL 55P640
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów do każego modelu
 
Do góry