Brak technicznej mozliwosci instalacji N-ki itd.

szmalec

New member
Witam,
mieszkam w bloku w warszawie, niestety moje mieszkanie znajduje sie na zachodniej elewacji ale nachylonej w kierunku polnocnym, nie ma u mnie szans na zlapanie sygnalu sat, jedynie mieszkancy poludniowej i wschodniej elewacji maja taka mozliwosc. Mozliwosci instalacji anteny satelitarnej na dachu kategorycznie wedlug administracji nie ma, sasiedzi w tym temacie tez nie sa pomocni (tym bardziej ze mnie nie znaja, dopiero sie wprowadzilem). Lada dzien kupuje toske 42x3030 i myslalem ze wykorzystam HD na nce a teraz zostaje mi tylko i wylacznie aster niby cyfrowy, to jak mam taki sygnal miec to chyba powinienem kupic cos 10 tazy tanszego bo i tak walorow tego telewizora nie wykorzystam... Jestem zalamany bo bede tu mieszkac dobre pare lat a z telewizja jestem udupiony.... Czy oprocz dogadywania sie z sasiadami nie man zadnej innej mozliwosci? Jak prawnie wyglada sprawa zakazu przez administracje montazu anten na dachu?
Z gory dzieki za pomoc, juz sie rozkoszowalem perspektywa n-ki i uzbieralem kase na sprzet sat a tu d....
 

autorus

New member
No nie bardzo widzę inne wyjście. pamietaj ze ciągnij dwa kable od razu. Ile masz do dachu? Tzn ile pieterek jeszcze do góry?

Autorus
 

szmalec

New member
do gory 6 pieter ale i tak nie mam jak na dach wejsc bo wejscie jest blokowane elektronicznie a zgody nie mam tak czy inaczej od administracji pani administrator mi uprzejmie powiedziala "absolutnie nie" przez telefon :(
 

viValdi

New member
Bez reklam
albo jeśli sąsiad ma już antenę to zproponuj wymianę konwertera na poczwórny - dwa dla niego i dwa dla ciebie - prądu mu nie ciągniesz i jesteście niezależni.
 

szmalec

New member
dzisiaj jade po tv a co do sasiadow to musze sie przejsc i wprost popytac tylko ze nie wiem za ile czasu kogos znajde, na razie bede ogladac sygnal z metalowego wieszaka zapewne :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Spróbuj się jakoś zorientować czy już ktoś przypadkiem nie ma takiej anteny zamocowanej na dachu, jak by Ci się udało zdobyć taką informację potwierdzoną to masz zgodę po takiej informacji do administracji załatwioną.

Mnie teraz czeka to samo i takie dostałem instrukcje od osoby z wewnętrz :)

Pozdrawiam,
 

szmalec

New member
wlasnie tez sie nad tym zastanawialem tym bardziej ze po elewacji idzie do jednego mieszkania juz kabel.... :roll: tylko jak to teraz sprawdzic bo musialbym sie dostac na dachy okolicznych budynkow :grin:


EDIT:
od maja w asterze maja miec HD wiec na razie poczekam na zwyklej antenie do maja a pozniej u nich sie wyposaze...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

klolik

New member
A nie prościej przejść się do tego sąsiada do którego idzie tan kabel zamiast skakać po dachach? :hmm:
A może tam będzia jakaś fajna sąsiadka :D
 

szmalec

New member
w miedzyczasie przejde sie po sasiadach :) fajne sasiadki mnie nie interesuja ;) na razie metalowy wieszak jako antena i jazda :D jak do maja nic innego nie wymysle to aster HD, o ile faktycznie w maju wprowadza...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Różne są przypadki opisywane tutaj na forum wprowadzania sygnału cyfrowego przez kablówki, ja za bardzo bym na to nie liczył :)

Pozdrawiam,
 

ernane

New member
co do pierwszego posta - prawna kwestia

teoretycznie administracja ani wspolnota nie ma nic do tego co Ty sobie wieszasz. Chwyty stosowane sa rozne np dzierzawa powierzchni dachu.
Ja osobiscie mialem taki problem w bloku bo akurat mialem kaprys wejscia na dach z antena. Ostatecznie wygralem ale nie obylo sie bez problemow.

Zasadniczo oni powinni wskazac czy w danym bloku anteny maja byc tylko na dachu czy tylko przy oknie, zalezy od estetycznych koncepcji ;)
problem sie zaczyna kiedy masz okno np na polnoc ale to juz sa szczegoliki i niuanse ;)

Od Ciebie zalezy czy chcesz miec wlasny talerz na ktorym bedziesz "grzebal" czy cos z sasiadem, tez pytanie jakich masz sasiadow:D

co do prawnych kwesti, jesli zdecydujesz sie na wlasna instalacje na dachu i nie wiesz jak sie zabrac do "walki" pisz na pm najlepiej od razu z numerem gg

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry