Brak obrazu na tv xe9005/ amplituner/projektor

lukasz9401

New member
Witam, mam problem w uzyskaniu obrazu na TV xe9005 po podłączeniu obu urządzeń( tv i projektora) do amplitunera Denon x2400h z dwoma dwa wyjściami hdmi. Urządzenia wejściowe podłączone do amplitunera to dekoder UPC (podłączone do hdmi CBL/SAT i ustawionym pass through hdmi) i PS4 pro.

Problem występuje wtedy gdy projektor jest podłączony do amplitunera( kablem optycznym) Gdy odepnę projektor od amplitunera obraz automatycznie się pojawia na tv. Obraz też pojawia się na tv jeśli włączę projektor. Gdy projektor wyłącze to obraz na tv tez znika (brak sygnału)
amplituner podłączony do TV HDMI 3(ulepszony 4K, ARC)
W amplitunerze Wybrane wyjście HDMI video : aoto (dualne)
inne ustawienia to: tryb video: automatyczny, skaler i/p wył.
format sygnału 4k : wzmocniony.

Podłączone jest tak nie inaczej bo częściej oglądam tv, i nie zawsze chce oglądać tv z dźwiękiem z ampli, a gdy chce tylko włączam ampli i z automatu mam dźwięk na kolumnach z dekodera UPC, a gdy chce dźwięk na ampli np ze smart tv mam sygnał zwrotny po hdmi arc.

Zrobiłem test, zamiast projektora pod kabel hdmi optyczny podłączyłem monitor komputerowy (max WQHD) TV włączyło się bez problemu ( nie musiałem włączać monitora jak w przypadku projektora by uzyskać obraz na tv) Obrazu bez włączonego amplitunera na monitorze nie było pomimo włączonego pass through hdmi, moze tyczy się tylko jedngo wyjścia? natomiast po włączeniu ampli obraz się pojawił także na monitorze. Potem gdy wyłączyłem amplituner, dźwiek przełączył sie na tv, ALE monitor dalej wyświetlał obraz z UPC.

Gdzie szukać problemu by Oba urządzenia były podłączone do apmlitunera bez kombinacji z kablami ? czy to może kwestia ustawień projektora? lub ampli ? projektor to mój nowy nabytek i jeszcze się nie wdrożyłem z ustawieniami
 
Do góry