Brak dźwięku, sam obraz

SemiQ

New member
Witam,

chciałem sobie podłączyć kompa do TV,kabel DVI - HDMI, wiem że on niestety nie przesyła audio więc spróbowałem kabel jack 3,5 chinch x2 ale dźwięku nadal brak. Moje pytanie brzmi czy jeśli podłączę takim kablem HDMI - VGA + 3RCA i ADAPTER mini JACK - 2 x CHINCH to będzie dźwięk i obraz?

TV Samsung ue46f6320aw
 

SemiQ

New member
No tak wiem, ale myślałem żeby HDMI do TV wpiąć, a resztę do PC czyli do graficznej i dźwiękowej. Jeśli to jest nie możliwe, to jak uzyskać obraz i dźwięk jednocześnie?
 

tdx

New member
Bez reklam
przez DVI tez może puścić audio, w ustawieniach audio w trayu zobacz czy masz DVI/HDMI/digital audio out i zobacz czy ruszy
 

Prosument

New member
Pytanie jaką masz kartę graficzną w kompie.Na Nvidii musisz podłączyć kabelkiem spdif z płyty do złącza karty(malutkie gniazdo na pcb), a w Radeonie od serii 3xxx wzwyż karta dźwiękowa jest na karcie graficznej i jedyne co musisz zrobić to doinstalować sterowniki AMD High definition audio device.
 

SemiQ

New member
Karta graficzna starego typu Radeon 9600 PRO (AGP złącze) a karta dźwiękowa Creative CT4750. Niestety ten radeon nie posiada wejścia SPDIF, tylko wyjście na VGA i DVI
 
Do góry