Brak dźwięku po analogu F6400?

Borixon

Active member
Bez reklam
Panowie podlaczam tv po analogu do wzmaka i nie mam dzwieku na glosnikach, każde ustawienia sprawdzilem... Chyba.
 

tdx

New member
Bez reklam
jak po analogu? :) ten TV ma wyjście audio po optyku lub hdmi (ARC), chyba że podłączyłeś do gniazda słuchawkowego w TV..
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kumpel sprawdzał i wprowadzil mnie w blad, pozostaje wyjscie sluchawkowe bo we wzmaku nie ma optyka. Dzięki.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
to jest IN nie OUT

przejsciowka_scart_rca.jpg

kolego czy to pomoze bo wyjscie sluchawkowe zmusza do stalego uzywania wzmaka..??
 

tdx

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to jednokierunkowy SCART... Najlepszym rozwiązaniem jest jakiś tani konwerter optyk>2xchinch
 

Piwek80

Member
Przetestowałem wszystkie rozwiązania. Przy korzystaniu przejściówki scart na chinch dźwięk był tylko z tunera tv, po wejściu w smarthub cały czas był dźwięk z tunera tv.
Później miałem amplituner podpięty do gniazda słuchawkowego, już nie pamiętam z jakiego powodu przesiadłem się na przejściówkę optyk>chinch
kupowałem tu:
Digital to analog Converters Audio Converter Digital Optical Coaxial RCA Toslink to Analog Audio Converter Adapter EU 19030-in Other Consumer Electronics from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group
Konwerter działa prawidłowo, po kilku miesiącach spalił się zasilacz i przesiadłem się na zasilanie z portu usb telewizora. Polecam takie rozwiązanie.
Jedyny minus jest przy korzystaniu z aplikacji ipla. Nie działa w niej regulacja głośności gdy wybrane są głośniki zewnętrzne, zmienia się poziom głośności telewizora.
 

Madas

New member
Bez reklam
polecam niedrogie rozwiązanie jakim jest Fiio D3 sprawdza się całkiem nieźle ja osobiście używam V-Dac II Musical Fidelity ale miałem też FiioD3 i byłem zadowolony.
 

Piwek80

Member
Ten konwerter którego używam, na allegro jest w okolicach 70pln a bezpośrednio u chińczyków połowę tego, moim zdaniem nie ma sensu wydawać kasy na konwertery podane przez Mdasa
 
Do góry