brak dźwięku na kanłach hd

darecky69

New member
Witam.
Jestem posiadam telewizor Panasonic TX-P42S10E, podłączyłem go do cyfrowego tunera hd (Ferguson AC-8000HD) telewizji kablowej poprzez kabel hdmi, dostępne mam 4 kanały hd: tvn hd, tvp hd, filmbox hd i national geographic hd. I tu pojawił się problem, otóż obraz na wszystkich kanałach jest cudowny, ale na filmbox hd i national geographic hd nie ma dżwięku. Ktoś może orientuje się jaka może być tego przyczyna? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.
 

darecky69

New member
Sprawdziłem ustawienia fonii na wszystkie sposoby i nic. Wydaje mi się, że te kanały nadawane są tylko w Dolby Digital, w tunerze w opcjach wyboru dźwięku jest tylko opcja pol(D), a na innych kanałach jest pol i pol(D) i tam jest wszystko ok jeżeli wybrana jest opcja pol. A na tych dwóch kanałach hd niestety wyboru nie ma i dźwięku też. W instrukcji telewizora napisane jest, że niby ma DD plus i dts, jednak jak widać tv nie radzi sobie z tym dźwiękiem. Za bardzo tego nie rozumiem.
 
Ostatnia edycja:

daroda496

New member
Miałem identyczny problem w plazmie Pioneera. Wyglądało to tak jakby na tych samych zresztą kanałach co u Ciebie, plazma nie przepuszczała tego rodzaju dźwięku do kina Bose. Rozwiązałem to tak, że połączyłem dodatkowo kablem optycznym tego fergusona z kinem Bose i dźwięk jest.
 

darecky69

New member
Problem został rozwiązany, wina leży po stronie tunera, który nie radzi sobie z DD, a nie telewizora. Zgłosiłem usterkę do serwisu Panasonica, serwisant od razu twierdził, że to raczej nie jest wina telewizora tylko Fergusona, przywiózł ze sobą moduł Conax Technisat, który wraz z kartą zamontowany został w porcie CI telewizora i wszystko działa. Muszę bardzo pochwalić serwis Panasonica, w niedziele wieczorem zgłosiłem usterkę, a w poniedziałek popołudniu już zadzwonili.
 
Do góry