Brak dźwięku DD5.1 z Disney+ na Sony KDL-55W809C

mmbb

Member
Cześć,


Zainstalowałem na swoim telewizorze Sony KDL-55W809C aplikację Disney+. Wszystko działa dobrze, oprócz dźwięku Dolby Digital. Gdy włączam jakiś film, to na amplitunerze pojawia się na chwilę DD, po czym znika i dźwięk odtwarzany jest dalej w stereo. Telewizor połączony jest kablem optycznym z amplitunerem. Dodam jeszcze, że na Netflix mam dżwięk DD i działa super. Jeszcze zrobiłem taki test: zainstalowałem Disney+ na laptopie z win 10 i połączyłem go kablem hdmi z tv, wtedy dźwięk DD był odtwarzany prawidłowo na amplitunerze. Macie może jakieś pomysły dlaczego to nie działa? Pozdrawiam
 

nagdob

Member
Bez reklam
Dziwne jest to, że jak piszesz na chwilę jest dźwięk DD po optyku. Może coś nie tak z amplitunerem? Spróbuj na jakimś innym.
 

mmbb

Member
Amplituner jest na 100% sprawny. Gdzieś na zagranicznym forum Sony widziałem taki wątek w którym dokładnie tak samo zachowywały się inne amplitunery połączone z TV Sony. Pisali tam, że jest to wina aplikacji, i że ten problem usunęli po kilku aktualizacjach. Może u nas Disney wystartował z jakąś inną wersją apki na androida... Netflix na tym TV z tym samym amplitunerem działa bez problemu w DD 5.1.
 

JAREKMAX

New member
Disney swoją ostatnia aktualizacją z 2022 roku pokręcił coś z dźwiękiem z aplikacji na androida. Niestety od ponad roku nic z tym nie robią. N ainfolinji Disney-a 222033711 usłyszałem ze mogę dostać zwrot środków. Oczywiscie cofną subskrypcje ale oddadzą całą kwotę nawet za te miesiące już wykorzystane. Wielka łaska. Zamiast zagonić informatyków do pracy wolą oddać kasę.
 
Do góry