brak dźwięku 5.1 poprzez tv tcl c735 65'

rychu678

New member
witam
mam podłączony tv tcl c735 do kina domowego samsung z około 2010 roku kablem hdmi oraz kablem optycznym i gdy słucham dźwieku z youtuba lub innych serwisow filmowych w którym powinien być dzwiek 5.1 leci tylko dzwiek z przednich glosnikow . Głośniki surround są nie aktywne . kombinowałem z wszelkimi ustawieniami hdmi w tv z arc/earc i bez .
Natomiast gdy podłącze ten sam tv do dekodera vectry poprzez hdmi i kabel optyczny i uruchomie youtuba dźwięk 5.1 normalnie działa jak powinien .... dlaczego tak sie dzieje
Android na tv 11
android na dekoderze vectry 10
dodam że przy połączeniu do dekodera jest opcja wyboru czy ma uzywać hdmi 2.0/2.1 czy 1.4 natomiast przy podłączeniu tv z kinem nie ma takiego wyboru w ustawieniach pozdrawiam
 

lookass

New member
Napisz proszę na PW dostaniesz kontakt.
Witam, czy również mógłbym prosić o pomoc w podobnej kwestii? Byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ mam wrażenie że wyczerpałem już wszystkie środki. Dokupiłem soundbar marki Denon do TCL P735 i niestety po HDMI ARC soundbar nie sygnalizuje odbioru sygnału w Dolby Digital , tylko PCM. Niezależnie od źródła (konsola Xbox series X, Netflix z systemu TV czy też dekoder). Po kablu optycznym wszystko działa jak należy ale to przecież wiadomo z czym się wiąże - obsługa masa pilotów itp. Na domiar złego tryb Game Master przestał mi działać w grach podczas prób rozwiązywania problemów z kanałem zwrotnym. Tryb włącza się tylko w menu konsoli ale jak już uruchamia się z grą z HDR to jakby HDR był nadrzędny i tryb się wyłącza. Zanim zacząłem zabawę z Soundbarem wszystko działało jak należy. Powoli tracę cierpliwość bo problemy się mnożą a serwis TCL przez cały tydzień nie odbiera ...
 
Do góry