Brak dzięku z kanałów surround Denon AVR-1713

edraven

New member
Cześć

Dawno mnie nie było u was na forum, ale mój problem ze wzmacniaczem sprawił że skierowałem swoją niewiedzę w waszą stronę i bardzo liczę na waszą pomoc:)


Problem jest następujący. Od roku używam aplitunera Denon AVR 1713 z podłączeniem głośników 2.0 czyli klasyczne stereo. Ostatnio odkurzyłem jakieś stare głośniki i postanowiłem je ustawić jako surround za plecami, bo dokładania centralnego i suba. podpiąłem wszystko i cóż...nic się nie zmieniło. Zrobiłem nową konfigurację głośników, sprawdziłem czy kanały puszczają prąd w głośniki przechodzi test tonów na poszczególnych kanałach i niby wszystko się zgadza ale surround nie działają. Czy możliwe jest by brak centralnego i suba wykluczał używanie głośników jako surround i z automatu chodzi na stereo?

Z góry serdeczne podziękowania :

Pozdrowienia Krzysiek
 

Disto

New member
Bez reklam
Pewnie masz ustawioną w ampli opcję stereo i działają tylko dwa przednie kanały, czy tez są wyłączone pozostałe głośniki/kanały. Wejdź w ustawienia i zmień co trzeba.Możesz tez zrobić reset fabryczny. W każdym razie warto zajrzeć do instrukcji !
Jakie te surroundy, małe czy duże/moc ? Pamiętaj o odpowiedniej konfiguracji głośników w menu, bo możesz je uszkodzić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry