Blueray Yamaha BD-S673 i problem z rozdziałami...

Spili

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej,

Mam Bluray Yamaha BD-S673.
Wmuksowuję napisy do mkv poprzez mkvmerge.

Film odtwarza poprawnie. Dzwięk ok. Napisy ok.
Natomiast tracą się rozdziały w filmie.
Nie mogę przeskoczyć do innego rozdziału.
Przewijanie działa tylko x2 i x4. Próba przewinięcia filmu z prędkością x8 wiesza bluraya...

Coś nie tak z Yamahą czy coś mkvmerge psuje z filmem?
 
Ostatnia edycja:
No to siema Marcin :D
Spróbuj, jak Masz możliwość, odtworzyć materiał na innej marce BD.
Wtedy będziesz Miał podstawowe dane - działa czy nie.
Każda marka ma + i -.
Z ogólnej opinii w BD ponoć najlepsze są Samsungi :?:

Pozdrawiam-Romek.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Spróbuj np. programem MKV Chapterizer. Sam sobie stworzysz rozdziały. :smile:
 
Ostatnia edycja:

Spili

Klub HDTV.com.pl
VIP
Akurat nie chodzi mi o tworzenie rozdziałów. Chodzi mi o to ze z jakiegoś powodu się rozsypuja. Nie wiem dlaczego. Przewijać filmu się prawie nie da...

Nie mam możliwości sprawdzić na innym BR niestety :-(

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
A czy pewny jesteś, że ten film ma rozdziały? Sprawdzałeś na kompie jakimś odtwarzaczem?
 

Spili

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oryginał filmu ma rozdziały. Mogę po nich skakać i przewijać film normalnie z każdą prędkością >>

Po wmuksowaniu napisów "nowy" film traci rozdziały (przełącza rozdział po około nawet 4 minutach).

A jak chcę przewijać film to x2 i x4 idzie ok. Ale jak dam x8 to zwiecha i film już nie rusza.

Jakoś mkvmerge mi psuje film :-\

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Spili. W poprzednim moim poście nie zbyt precyzyjnie się wyraziłem. ;) Ja wiem, że oryginał ma rozdziały. Chodzi mi o film, który jest już w mkv. Nie wiem czy masz go na płycie, czy na penie i jak był robiony. Za nim wmuksujesz napisy sprawdź, czy są rozdziały. Najpierw na kompie, a następnie na odtwarzaczu.
 

Spili

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to wygląda na to że ja też się nieprecyzyjne wyraziłem :)
Film mkvmerge jest na penie. Bez napisów wmuksowanych. Ma rozdziały. I przewijać go mogę jak chcę.
Biorę go do mkvmerge i wpinam mu napisy.
No i się sypią i rozdziały i przewijanie.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No, to teraz się dogadaliśmy. :) Czyli, sypie się po wmuksowaniu napisów. To teraz spróbuj inaczej. Zrób oddzielny plik tekstowy do tego filmu, w jednym folderze jako *txt lub *srt. I zobacz, co będzie. Pamiętaj o nadaniu takiej samej nazwy plikowi tekstowemu jak ma film. :)
 
Ostatnia edycja:

Spili

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i w Twojej wersji BR mi nie widzi napisów :-(
Stąd się wziąłem za muksowanie.

Chociaż jak film odtwarzam na moim TV to TV widzi osobne napisy ALE nie puszcza mi do amplitunera po hdmi pełnej jakości audio.
Ani tak ani srak
;-)

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

fazer58

Member
Bez reklam
Musisz jeszcze sprawdzić,czy mają być SRT, TXT,czy SUB, a także kodowanie napisów. Czy ANSI czy unicode. Ja, po przesiadce z Philipsa na Panasonica musiałem wszystko zmieniać. Na Philipsie działały rozdziały,a na Panasie niestety nie.
 
Do góry