Blu-ray z "pełną" obsługą AVCHD.

Qubus

New member
Witam
Nadszedł czas zmiany wysłużonego KISS DP-508, ponieważ obecnie chyba raczej już nie ma sensu kupować dedykowanego DVD, szukam czegoś co spełniłoby kilka moich założeń (w kolejności wg. wagi ):

- cena do 800-900 zl
- pełna obsługa AVCHD z kamer Panasonic'a, mam HDC-SD200 i chciałbym móc bez większych kombinacji wyświetlać materiał. Im więcej źródeł z których mógłbym odtwarzać AVCHD tym lepiej (np. usb/ czytnik kart/ hdd/sieci lokalna).
- 7.1 -> 5.1 po optycznym bo w moim klocku Yamaha RX-V461 mam już tylko wolny jeden "optyk".
- odtwarzanie oryginalnych DVD bez żadnego problemu. Mam kolekcję swoich ulubionych filmów nie chciałbym się z nimi żegnać. Do tego jeżeli można byłoby je trochę "podrasować" na ekranie telewizora (sensowny skaler) byłoby mi bardzo przyjemnie.
- dobrze żeby urządzenie nie było zbyt wybredne jeżeli chodzi o nośniki do nagrywania, nie chciałbym biegać po sklepach w poszukiwaniu konkretnego DVD-R/DL czy DVD+R/DL.
- odtwarzacz kupuję na powiedzmy 4 lata, nie wiem czy od tego typu urządzeń można wymagać jakieś "rozwojowości" czy to że Panasonic BD-60 nie ma wbudowanej wewnętrznie pamięci (tak jak ma LG czy Samsung) tylko karta SD będzie mnie bardzo ograniczać w przyszłości.
- obsługa sieci i korzystanie z sieciowych dysków, ewentualnie po usb byłby przyjemnym dodatkiem ale zdaje sobie sprawę że w tym przedziale cenowym nie mam na co zbyt dużo liczyć.

Dodatkowe informacje:
- na mkv i divx'ach mi niezależy bo mam Popcorn A-100.
- na YouTube i innych tego typu wynalazkach mi nie zależy.
- obecnie mam klocka Yamahę RX-V461 więc na 7.1 po analogu mi nie zależy.
- nie zależy mi na Wifi, RJ45 mi starczy.
- na specjalnym super pilocie też mi nie zależy bo mam Logitech'a Harmony.


Zastanawiam się nad :
Panasonic DMB- DB60
Sony BDP-P360
Samsung BD-P1600
Samsung BD-P3600
LG BD370

Sony i Panasonic powinny chyba oferować 100% zgodność z AVCHD tylko odnoszę wrażenie iż są "okrojone" w porównaniu do pozostałych - pytanie czy to okrojenie może w jakiś sposób mi "obrzydzić" oglądanie filmów wydanych na blue-ray w przyszłości ? Do tego dochodzi wybredność jeżeli chodzi o nośniki przy DB60.

Z drugiej strony Samsung P3600 wydaje mi się najbardziej "wyposażonym" tylko że znalazłem informacje że jest dosyć wybredny jeżeli chodzi o nośniki no i nie znalazłem jednoznaczniej informacji jak wygląda sprawa z AVCHD. Niby w instrukcji jest że obsługuje ale producent jakoś się z tym nie eksponuje.
 
Ostatnia edycja:

Qubus

New member
Dzięki za wiele rad :p.
Temat do zamknięcia za 500 zł kupiłem Sony BDP-P360 - więcej na konkurencyjnym forum gdzie trochę więcej podpowiedzi uzyskałem :).
 
Do góry