Blu-Ray Panasonic (wyższe modele)

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Hej,

krótko, co by nie zanudzać. Wczoraj się okazało (co potwierdza Internet), że PS3 nie jest w stanie odtworzyć jednocześnie obrazu 3D i dźwięku Dolby True HD. A, że mam takie filmy i dodatkowo nie jestem w ogóle zadowolony z jakości filmów 3D u mnie w domu (raczej nie jest to wina TV: Sharp LC-60LE857E), postanowiłem zakupić nowy odtwarzacz BR. Wybór padł - póki co - na Panasonica...

Zastanawiam się nad:
Panasonic DMP-BDT500 i Panasonic DMP-BDT460 lub ewentualnie nad wchodzącym za czas jakiś Panasonic DMP-BDT700.

Pierwszy jest teraz w dosyć dobrej cenie, drugi to nowość i zastanawiam się czy przy niższej od 500 cenie, da obraz rzeczywiście gorszy, a trzeci model będzie zapewne kosztował w okolicy 2000 zł, więc się raczej nie zdecyduję.

Pytania do Was:
1. Ogólne doradztwo odnośnie powyższych modeli,
2. Czy w porównaniu z PS3 będę miał - niejako przy okazji - lepszy obraz na tym Panasonicu? Szczególnie w 3D, które na PS3 jest bardzo słabe, zwłaszcza w ciemnych scenach,
3. Czy w porównaniu z moim Pioneerem będę miał - niejako przy okazji - lepszy dźwięk na tym Panasonicu w przypadku odtwarzania płyt CD?
4. Co lepiej zdekoduje płyty CD? Ten odtwarzacz BR czy mój amplituner? A co za tym idzie, jak je razem połączyć? Dźwięk po HDMI jak w przypadku filmów (dekodowanie po stronie ampli) czy analogowo (dekodowanie po stronie BR)?
5. A może coś zupełnie innego? Innej marki. Tak max. do około 1 000 zł.

PS. Zależy mi przede wszystkim na dobrym - REWELACYJNYM - obrazie :) Dźwięk zamierzam puszczać bez dekodowania (bitstream) do amplitunera Onkyo 616, które jak zakładam lepiej go zdekoduje, niż odtwarzacz. Dodatkowo odtwarzacze 500 i 700 mają po dwa wyjścia HDMI, więc można puścić obraz bezpośrednio na TV, a dźwięk do amplitunera.

Pozdrawiam,
R.

----------------
Telewizory (okulary 3D): Sharp LC-60LE857E (2x AN-3DG40-B); Samsung LE32A551
Amplituner: Onkyo TX-NR616 + dongiel Wi-Fi: UWF-1
Głośniki (kable): JBL Studio - 190 (2x4,0mm; Bi-Amp), 120C (2x2,5mm), 130 (2x2,5mm)
Subwoofer: JBL Studio 550p
Telewizja: Vectra HD z PVR (Pakiet Platynowy)
Blu-ray/DVD/CD/Konsola: Playstation 3 Slim 250GB
DVD/CD: Pioneer DV-380
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W kwestii obrazu sprawa jest oczywista .Obraz będzie zdecydowanie lepszy niż w przypadku PS .Panasonic używa własnego procesora podobno opracowanego w Hollywodskich studiach filmowych .Jeżeli chodzi o samą jakość obrazu trudno się przyczepić (chyba że na siłę) tutaj Panasonic oferuje naprawdę bardzo dobrą jakość obrazu

Jeżeli chodzi o dźwięk - w niektórych modelach (wyższych) zastosowano symulację brzmienia lampowego właśnie w celu aby dźwięk z płyt CD był przyzwoity wyszło mocno średnio jakieś spektakularnej poprawy nie ma ...ale gdy się porówna współczesne BD Panasonic z np .nagrywarkami to postęp jest, dźwięk już nie jest taki suchy "nijaki" oczywiście do odtwarzaczy CD jeszcze brakuje ale jest lepiej
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Nowych modeli nie znam ale mam 500 i polecam. Mam starszą plazmę panasa bez 3D więc tu nie podpowiem ale obraz wg mnie żyleta, wiele ustawień osobistych. Ten odtwarzacz zdobywał wiele pochwał.
 
Do góry