Blu-ray czy odtwarzacz multi ? stereo

majki1994

New member
Witam, przymierzam się do kupna projektora Epson EH-TW5100 i potrzebuje blu-ray lub jakiś odtwarzacz multimedialny aby to wszystko podłączyć.

A zatem, muszę mieć źródło, do którego wpinam dysk zewnętrzny z filmami, i od tego źródła poprzez HDMI, do projektora, i z źródła do wzmacniacza (PMA-720AE) kablami stereo aby z niego uzyskać dźwięk.

Jak myślicie, jaki sprzęt kupić aby sprostał moim wymaganiom ? Oczywiście musi odtwarzać pliki mkv z USB (teraz większość takich filmów mam na dysku).

A jakby do tego wykorzystać nowego laptopa którego zakupiłem (posiada HDMI) ? Tylko jest jeden problem że posiada wyjście słuchawkowe... jak będzie z jakością audio jeśli podepnę się pod wzmacniacz przez to wyjście ?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam, przymierzam się do kupna projektora Epson EH-TW5100 i potrzebuje blu-ray lub jakiś odtwarzacz multimedialny aby to wszystko podłączyć.

A zatem, muszę mieć źródło, do którego wpinam dysk zewnętrzny z filmami, i od tego źródła poprzez HDMI, do projektora, i z źródła do wzmacniacza (PMA-720AE) kablami stereo aby z niego uzyskać dźwięk.

Do niedawna używałem do takiego celu (zewnętrzne odtwarzacze plus projektor) playera Blu-ray Samsung BD-E6500. Dlaczego mój wybór padł na ten player? Otóż jest to bardzo ciekawe urządzenie, bowiem:
1. Ma wbudowany hub HDMI z dwoma wejściami, do których można podłączać dowolne urządzenia, czyli w tym momencie nic nie trzeba było odpinać i podpinać, aby działało z projektorem.
2. Ma oczywiście WiFi w standardzie n, DLNA, ciekawą opcję Disc to Digital (w skrócie: ripowanie dysków).
3. Daje możliwość odtwarzania dowolnych materiałów z domowej sieci i internetowej chmury.
4. Odtwarza 3D.
5. Ma wejście USB do podłączania zewnętrznych dysków i pendrive, odtwarza praktycznie wszystkie formaty, z podłączonego dysku: dawałem mu różne pliki multimedialne i nie było problemu. Odtwarza również wewnętrzne ścieżki dźwiękowe i zaszyte wewnątrz napisy w plikach .MKV. Można się przełączać pilotem między plikami audio i napisami.
6. Bez kłopotów oczywiście radzi sobie z polskimi napisami.
7. Ma Smart Hub, więc zastąpi telewizor.

W Twoim przypadku problem będzie tylko ze złączami stereo, bowiem ma tylko wyjście optyczne.

Zapoznać z playerem można się na stronie .

Teraz zmieniłem koncepcje sprzętowe w domu, więc leży i się kurzy. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany...
 

majki1994

New member
Widzę że trochę to kosztuje... A jakby tak wziąć laptopa i:


Laptop > HDMI > Projektor (obraz)


Laptop > USB > Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 ( widzę ze ma OUT RCA ) > przez RCA do Denon (wzmacniacz)


Czy takie coś będzie dobrym rozwiązaniem ? I wtedy laptop stanie się dobrym odtwarzaczem multimedialnym. Pozdrawiam
 
Do góry