Benq w703D czy Acer H5360BD

Meriadok

New member
Witam,

Mam pewien problem a zarazem dylemat który z projektorów wybrać Benq W703D czy Acer H5360BD.
Budżet mniej więcej 2400 zł oba z nich mają podobną cenę.

Jedna zasadnicza teoretycznie lepsza rzecz to to ,że Benq ma kontrast 10000:1 zgodnie ze specyfikacją
Ale też ma HDMI 1.3 i teraz najważniejsze pytanie czy po podłączeniu bezpośrednio BD 3D będzie działać 3D na stronie ze specyfikacją ftp://files.benq.eu/projector/datasheets/w703d_datasheet._pdf.pdf
widnieje informacja Connect to any standard or 3D Blu-Ray player for 3D viewing no ale jak ma się do tego to HDMI 1.3 ?

W Acer tego problemu nie ma, standard HDMI 1.4

W takim razie co wybrać ? Chyba ,że jest jeszcze coś w tej cenie warte uwagi.
Głównie zależy mi na HD (a raczej HD-Ready w tym przedziale cenowym)

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Pozdrawiam,
Tomek
 

Alkor

New member
Bez reklam
Niedawno była krótka dyskusja o BenQ W703D - wystarczyło poszukać.
BenQ W703D ma wejścia HDMI 1.4 i wyświetla obraz 3D z odtwarzaczy Blu-ray 3D, jasno mówią o tym specyfikacje na stronie producenta i wsparcie dla filmów 3D 1080/24p.

BenQ W703D jest niezłym wyborem na początek, jeśli nie przeszkadza ci efekt tęczy. Jednak z całą pewnością nie ma on kontrastu 10000:1 - to zwyczajnie wymysł marketingowców. W najlepszym wypadku będzie to wartość rzędu 2000:1 lub nieco więcej, co i tak jest dobrym wynikiem.
Najtańszym, obecnie produkowanym projektorem osiągającym mierzalny kontrast on/off bez przesłony dynamicznej ponad 10000:1 jest JVC DLA X30 za... 12000 zł.

Dorzucając 1000 zł kupisz już 1080p 3D, czyli BenQ W1070, ale to dopiero w styczniu - trudno powiedzieć skąd to opóźnienie. W1070 jest już dostępny w Niemczech w znakomitej cenie 749 Euro!

Pozdrawiam.
 

peciak11

New member
Mam Benq W703D. Odtwarza filmy 3D z płyt Blu Ray 3D (mam Samsung D5500), odtwarza również filmy 3D ściągnięte z netu - typu OU i SBS. Generalnie jestem zadowolony, chociaż mógłby być minimalnie cichszy. Efektu tęczy nie widzę - może dlatego, że nie wiem, czym ma się objawiać. Trochę drogie okulary do 3D - kupiłem Optomę ZD201 (298zł) - w miarę wygodne, potrzebują baterii - inne okulary, np. Sainsonic działąją na akumulatorkach ładowanych z USB - dzisiaj odbieram kupione na Allegro (raczej nie Sainsonic, pewno chińszczyzna - kwota 190zł). Nie miałem Acera, ale bardzo się zastanawiałem nad nim, nawet zamówiłem, ale strasznie długo realizowali zamówienie, i zrezygnowałem. Myślę, że może być nawet lepszy od BenQ - teoretycznie jest cichszy w trybie ekonomicznym (w takim oglądam, jasność wystarczająca), i dodatkowo jest mniejszy - BenQ nie mieści mi się na półce nad łóżkiem o glębokości 28 cm- potrzebna ok. 30cm (dość dużo wystaje kabel zasilający).
 

Meriadok

New member
Dzięki za odpowiedź.

Właśnie czytałem tu na forum na temat W703D i nie byłem pewny tym bardziej ze w linku który wcześniej podałem ze strony producenta podaje ,że jest to HDMI 1.3 ale nie istotne, jeśli odtwarza filmy z BD to fantastycznie.

Niestety nie mogę dołożyć te 1000 zł... :/

Reasumując co w takim razie będzie lepszym wyborem ->
Acer H5360BD czy
Benq W703D


Aa jescze w tym temacie http://www.hdtv.com.pl/forum/projektory-ekrany-do-projekcji/91266-benq-w703d-i-3d.html

Alkor napisał
Niestety BenQ W703D nie odtworzy filmu 3D z Blu-ray, bo nie ma wejść HDMI 1.4.
?
 
Ostatnia edycja:

HirsonHD

New member
Niedawno była krótka dyskusja o BenQ W703D - wystarczyło poszukać.
BenQ W703D ma wejścia HDMI 1.4 i wyświetla obraz 3D z odtwarzaczy Blu-ray 3D, jasno mówią o tym specyfikacje na stronie producenta i wsparcie dla filmów 3D 1080/24p.

BenQ W703D jest niezłym wyborem na początek, jeśli nie przeszkadza ci efekt tęczy. Jednak z całą pewnością nie ma on kontrastu 10000:1 - to zwyczajnie wymysł marketingowców. W najlepszym wypadku będzie to wartość rzędu 2000:1 lub nieco więcej, co i tak jest dobrym wynikiem.
Najtańszym, obecnie produkowanym projektorem osiągającym mierzalny kontrast on/off bez przesłony dynamicznej ponad 10000:1 jest JVC DLA X30 za... 12000 zł.

Dorzucając 1000 zł kupisz już 1080p 3D, czyli BenQ W1070, ale to dopiero w styczniu - trudno powiedzieć skąd to opóźnienie. W1070 jest już dostępny w Niemczech w znakomitej cenie 749 Euro!

Pozdrawiam.

Z tego co wiem, a dzwoniłem do kilku sklepów, które będą miały Benq w1070, premiera w Polsce to
21 grudzień :) Ja sprzedałem niedawno swojego Benq w1000+ i z niecierpliwością czekam na
W1070 :popcorn:
 

Alkor

New member
Bez reklam
To jeszcze lepiej, jeżeli W1070 będzie dostępny przed świętami. Ciekawe czy cena będzie zbliżona do niemieckiej?

@ Meriadok
Po prostu pomyliłem W703D z modelem W700, który z całą pewnością nie wyświetla filmów 3D z Blu-raya.
Pewnie z takiego powodu, że średnio interesują mnie ostatnio projektory HD Ready.

Co do wydania dodatkowo 1000 zł. Nie mam żadnych wątpliwości, że będą to świetnie wydane pieniądze.
Rzutnik 1080p zapewni większą szczegółowość obrazu 2D i 3D z dobrych jakościowo materiałów HD. Pierwsze testy W1070 pokazują, że może to być naprawdę udany, niedrogi projektor Full HD 3D - pod każdym względem lepszy od starszego brata W703D.

Pozdrawiam.
 

HirsonHD

New member
To jeszcze lepiej, jeżeli W1070 będzie dostępny przed świętami. Ciekawe czy cena będzie zbliżona do niemieckiej?

@ Meriadok
Po prostu pomyliłem W703D z modelem W700, który z całą pewnością nie wyświetla filmów 3D z Blu-raya.
Pewnie z takiego powodu, że średnio interesują mnie ostatnio projektory HD Ready.

Co do wydania dodatkowo 1000 zł. Nie mam żadnych wątpliwości, że będą to świetnie wydane pieniądze.
Rzutnik 1080p zapewni większą szczegółowość obrazu 2D i 3D z dobrych jakościowo materiałów HD. Pierwsze testy W1070 pokazują, że może to być naprawdę udany, niedrogi projektor Full HD 3D - pod każdym względem lepszy od starszego brata W703D.

Pozdrawiam.

W1070 będzie dostępny w cenie niższej o ok. 100zł niż W1060 :wink:
 

Meriadok

New member
Niestety tak jak pisałem nie mogę dać tych 1000 zł .

Teraz tylko muszę wybrać Acer H5360BD czy Benq W703D

Ale chyba jednak Acer...

Dzięki za wszystkie informacje !
 

HirsonHD

New member
Niestety tak jak pisałem nie mogę dać tych 1000 zł .

Teraz tylko muszę wybrać Acer H5360BD czy Benq W703D

Ale chyba jednak Acer...

Dzięki za wszystkie informacje !

3 tygodnie temu, już miałem klikać, żeby go kupić, ale jak doczytałem że wychodzi W1070 to dałem sobie spokój z W703D. Jak się decydowałem wcześniej na W703D, to mówiłem sobie że przecież przez rok używania W1000+ obejrzałem tylko kilka filmów Full HD, a reszta to był sygnał z NTV, więc HD Ready wystarczy. Ale lepiej troszke poczekać i doinwestować w Full HD, tym bardziej że różnica w cenie nie jest kolosalna, a model znacznie lepszy.
Pozdrawiam i życzę słusznego wyboru :)
 

Meriadok

New member
Dzięki wielkie, coraz bardziej przekonuję się do tego W1070.
829,99 euro, W703D 569,00 euro na amazon.de
Faktycznie może warto !
 
Ostatnia edycja:
Do góry