benq w500 pomocy :[

damiangrabarski

New member
@#$^&* projektor! Pomocy :[

Nie wiem już co z tym zrobić.

Projektor Benq w500
radeon hd 4870
W XP
sterowniki 9.4 CCC
kavel HDMI-DVI - http://allegro.pl/item612370412_kabel_hdmi_dvi_zloty_v1_3b_2560x1600p_full_hd_5m.html

Co się dzieje?
Karta ma 2 wyjścia DVI. Do pierwszego, podłączony jest monitor kablem D-sub [przez przejściówkę]. Do drugiego podłączam projektor ww kablem. Projektor nie łapie obrazu, cały czas jest komunikat, że "HDMI, brak sygnału". Dodam, że gdy podłaczone sa kable D-sub, to projektor bez problemu wyświetla klon obrazu z monitora.

Zacząłem się zastanawiać, czy może z kablem jest coś nie tak. Drugi taki sam kabel działał tak samo.

Wysłałem nawet projektor do naprawy gwarancyjnej, czy aby port HDMI nie jest spalony. Odesłali z adnotacją, że wszystko jest ok.

Więc co jest ***** nie tak?!

Opcje w CCC. Jak dla mnie, to projektor w ogóle nie jest wykrywany. Gdy ustawiam oba dostepne tam ikonki monitorów, nic nie zmienia się na obrazie projektora. Zarówno extend jak i clone. http://img24.imageshack.us/gal.php?g=51390059.jpg

W instrukcji jest napisane, że " It is not recomended to establish the connection via a DVI to HDMI cable. The weight of the DVI to HDMI adapter may be pulling down on the HDMI port, causing it to become loose over time" HM?

I ostatnie na co wpadłem, to czy kabel który kupiłem pasuje to wejścia z karty graficznej? Nie są one dokładnie odzwierciedleniem..

Przepraszam, że tak chaotycznie, ale naprawdę noszą mnie newry. Chyba w miarę wszystko zostało zawarte.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A próbowałeś przełączać przewód DVI-HDMI z drugiego na pierwsze gniazdo DVI na karcie? Tak sobie pomyślałem, że może tylko #1 jest DVI-I (analogowe+cyfrowe), #2 może być tylko DVI-A (analogowe, D-Sub). Karta wprawdzie nie jest jakaś antyczna, ale kto wie?

" It is not recomended to establish the connection via a DVI to HDMI cable. The weight of the DVI to HDMI adapter may be pulling down on the HDMI port, causing it to become loose over time" - dotyczy projektora czy karty? Wydaje mi się że raczej to pierwsze, czyli przypadek przejściówki z gniazdkiem DVI i wtyczką HDMI, takie coś może rzeczywiście słabo stykać w niewielkim gnieździe HDMI, ale to nie Twój przypadek.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
A próbowałeś połączenia tylko z projektorem, bez monitora? Sądzę że raczej masz cosik nie tak w ustawieniach...
Ja osobiście mam antyczne ATI 9000, oczywiście HD (chociaż ready) na nim nie biega, ale DVD ładnie chodzi przez DVI (1280x720). BTW, ja instalując nowe sterowniki odznaczyłem ATI Catalyst, bo na moim antyku muli... :D Rozdziałkę zmieniam po prostu we właściwościach pulpitu.

Możesz jeszcze spróbować odinstalować sterowniki i Catalysta, oraz zainstalować ponownie same sterowniki. Może stosując jedynie właściwości pulpitu Windy uzyskasz obraz?
 
Do góry