benq w1070 + dekoder BRAK OBRAZU

tomassi

New member
witam

Jest to moj pierwszy wpis na forum ale od kilkunastu miesiecy odwiedzam je regularnie szukajac porady. Jak dotychczas nie mialem potrzeby zapytania , przeważnie wystarczalo mi to co wyszukalem.

Od kilku dni jestem posiadaczem benqa w1070 wraz z ekranem 120" . Wszystko jest podlaczone pod amplituner Sony. I tutaj pojawia sie mały problem z podłączeniem dekodera przez amplituner. Jest to dekoder NC+ Philipsa.

- hdmi bezposrednio dekoder-> projektor - dziala -> dźwięk na projektorze.
- hdmi ps3 wejsciem do amplitunera ,wyjsciem na projektor -działa -> dzwiek przez kino , Tak powinno być
- hdmi dekoder wejsciem do amplitunera, wyjsciem na projektor NIE DZIAŁA, NIE MA DZWIEKU.

Ten sam uklad ale wyjscie na tv -> wszystko lata jak ta lala.

Utknąłem na tym rozkladajac ręce , nie wiem czy to dekoder , amplituner czy projektor.....

Prosze o porade jak to podlaczyc zeby wszystko chodzilo przez amplituner.

W planach mam splitter na wyjscie i chromecast ..... ale najpierw musze sie z tym uporac

Z gory dzieki.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ale jak podłączasz dekoder do amplitunera hdmi pod wejście a później wychodzisz na projektor hdmi aut to nie masz dźwięku na projektorze czy na głośnikach w amplitunerze? Bo jeśli na projektorze to ok, ponieważ ampli wysyła obraz na projektor a dźwięk na głośniki. Chyba, że niema dźwięku na głośnikach to wtedy zobacz w ustawieniach audio dekodera i spróbuj poprzestawiać, może się okazać że masz wyłączony dźwiek na hdmi a włączony np.: na wyjście coaxial lub optyczne....
 

tomassi

New member
Sory nie do konca sprecyzowalem o co chodzi .

O to wlasnie chodzi ze nie ma ani glosu ani obrazu jak podlacze dekoder hdmi pod amli i wyjsciem na projektor.

Takie samo podlaczenie ps3 daje obraz przez projektor a dzwiek przez glosniki.

Podlaczenie dekodera bezposrednio pod projektor daje obraz i dzwiek przez projektor.

Chodzi mi zeby podlaczyc dekoder pod ampli i wyjsciem na projektor a dzwiek przez glosniki. Na ta chwile nie daje ani obrazu ani dzwieku.


Dzieki za zainteresowanie.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
A czy sprawdzałeś może podłączyć tym samym kablem hdmi pod amplituner co podłączałeś konsole? Bo z amlitunera masz na projektor cały czas ten sam kable nie zmieniasz? Wina może być kabla, bo z tego co wcześniej napisałeś bezpośrednie podłączenie kablem dekodera i projektora daje obraz i dźwiek na projektorze...tak. Czyli musi być coś na rzecz między dekoderem a amplitunerem... może kabel, spróbuj innym kablem dekoder połączyć z ampli najlepiej tym co podłączałeś konsole bo wiesz że działa.
 
Ostatnia edycja:

tomassi

New member
Sprobuje dzisiaj .

Pogrzebalem troche w ustawieniach dekodera ale nic to nie pomoglo. Do tego uzywajac tych samych kabli , takiego samego podlaczenia dekodera pod ampli ale wyjsciem na tv - dziala bez problemu .

Pozamieniam kable dzisiaj na wieczor i zobacze.
Dzieki
 

tomassi

New member
Sprobuje dzisiaj .

Pogrzebalem troche w ustawieniach dekodera ale nic to nie pomoglo. Do tego uzywajac tych samych kabli , takiego samego podlaczenia dekodera pod ampli ale wyjsciem na tv - dziala bez problemu .

Pozamieniam kable dzisiaj na wieczor i zobacze.
Dzieki
#



Witam

Sprawdzilem kable hdmi i teraz jest obraz i dzwiek. Hdmi od dekodera musial byc jakis zmeczony ale teraz wszystko lata.

Dzieki za wskazowki
 
Do góry