Benq kalkulator odległości

marcin1985

New member
Jak to jest z tym kalkulatorem, wybieram powiedzmy W700, odległość od ściany 3.96 metra.

I pokazuje mi się długość ekranu od 226cm do 260cm.
To co ten kalkulator jest tak mało dokładny że aż o 50cm nie wiadomo jakiej będzie miał w rzeczywistości ekran?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jest jeszcze cos takiego jak zoom.

Nie wiem jak to zrobiles, ale jak wpisalem z ceikawosci W700 i odleglosc 3.96 to wysakuje mi przekatna (nie szerokosc, wyskosoc, bo juz kompletnie nie wiem co to jest długosć ekranu) 265-294 cm. To jest zakres jaki otzrymasz montujac obiektyw projektora w tej odleglosci od ekranu i regulujac zoomem. Zauwarz, ze przy tych parametrach ten model jest poza optimum, moze byc za jasny. Gdy kupowalem Epson 3200 to wiele razy odwiedzalem strone z calculatorem. Po zakupie i montazu okazalo sie, ze sie nie pomylil.
 
Ostatnia edycja:

marcin1985

New member
Sorki sprawdzałem W600, i źle wyraziłem, nie chodziło mi o długość w sensie przekątnej a o SZEROKOŚĆ :).

Co do tego zooma to traci się na tym jakość? lepiej ustawić tak by było na minimum?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
w przypadku w600 wyskakuje mi 227-261 cm szerokosc. Te modele maja zoom raczej symboliczny. Nie przejmowalbym sie w ogole utrata jakosci.
 
Do góry