Benq 1070 - dobry uchwyt sufitowy

sol30

New member
Dzięki informacja z forum kupiłem projektor Benq 1070. Jednak bardzo trudno wybrać dobry uchwyt do tego projektora o długości ok 20 cm. Proszę podzielcie się na czym macie zamontowany ten projektor.
 

SRB

New member
Przepraszam za dwie puste wiadomości, ale inaczej nie miałbym możliwości dodać zdjęć ze względu na mój staż na forum.
 

SRB

New member
Po pierwsze napisz czy do sufitu, czy do ściany.

Ja kupiłem ten:
447540_1_f.jpg


U mnie to wygląda tak:
7a3a6df0f99efadbmed.jpg




Plusy:
- niewielka odległość projektora od sufitu ( ma dwie rurki o różnej długości )
- no właśnie dwie długości, można uchwyt dostosować do ekranu w razie czego
- cena poniżej 100zł
- maskowanie kabli które się tak średnio spisuje
- regulacja w pionie do 15 stopni co mi trochę utrudniło montaż, ale raczej to plus niż minus

Minusy:
- wolałbym biały
- urok uchwytu dyskusyjny

Kupiłem go głównie ze względu na małą odległość projektora od sufitu. Wyliczyłem sobie, że rurka krótka powinna mi wystarczyć i tak też się stało. Drugi raz prawdopodobnie kupił bym ten sam uchwyt, bo tak na prawdę nie ma za wiele uchwytów do wyboru.

Jeszcze nad tym się zastanawiałem:
9eb5bc14d24f7e8bmed.png


Ale odległość od sufitu jest większa, a w moim przypadku robiło by to różnicę. Projektor bardziej by odstawał od sufitu. Druga spraw to widoczne wkręty, które w moim uchwycie zasłonięte są plastikiem.

To tyle.
 

SRB

New member
Raczej uchwyty są metalowe. Z tego co pamiętam są dość ciężkie i polakierowane szarą farbą.
Nie stwarzają wrażenia tandety. Jednak w dzisiejszych czasach można się zdziwić czasami ;)

photo.php


Wydaje mi się że jedynie co może Ci się nie podobać to ta regulacja 15 stopni. Dolne koło jest pochylone o ten właśnie kąt. I obracając je ustawiasz położenie projektora. Średnio to wygodne jak masz idealnie poziomy sufit jak u mnie.

Ja mam ten uchwyt przymocowany na 3 wkręty i raczej nie obawiam się, że mi projektor na głowę spadnie. Tylko trzeba pamiętać o wykręceniu tych śrubek tak jak instrukcja podaje.

Ja kupiłem na allegro od firmy z Tarnowskich Gór. Mają niebieskie logo w kształcie Polski. Prawdopodobnie jest więcej producentów tych uchwytów, więc może się czymś różnią, ale raczej to jeden i ten sam chińczyk produkuje pod rożnymi nazwami.
 
Do góry