Ben W600 dziwny cień

grimmdude

New member
Benq W600 dziwny cień

Witam

Byłem szczęśliwym posiadaczem benq w600 przez +/- 2 lata... wczoraj po odpaleniu projektora po lewej stronie ukazał sie jakiś dziwny "cień"... nie jest to brudek itp bo drobinki kurzu wyświetlają się na nim, sam cień nie zniekształca obrazu a jedynie sprawia ze obraz jest znacznie ciemniejszy w dodatku wydaje mi się ,że co włączenie to cień jest coraz wiekszy :S
nie jest to tez lampa bo ta jest nowa do testów tez odpaliłem starą i nadal to samo... jak by ktoś wiedział co to może być i ile kosztuje naprawa miło by było jak by sie podzielił tą wiedzą.

Możliwe, że to jedno z luster sie poluzowalo ? troche nim motalem przed wymiana lampy bo poprzednia wybuchla zostawiajac sporo szkla w srodku projektora, choc to bylo juz miesiac temu od tamtej pory projektor nie byl ruszany z miejsca i dzialal w 100% prawidlowo...

dqoiz4.jpg





PS. postanowiłem dziś przeczyścić projektor i tu już chyba ja cos namotałem bo cala lewa strona obrazu do +/- 70% całości ekranu jest strasznie rozjaśniona, nie wyświetla poprawnie kolorow itd, w dodatku wydaje mi się, że świeci tak mocno, że aż oczy bolą od patrzenia w ekran... oczywiście to dodatkowo się zrobiło po czyszczeniu, cień jak był tak jest :S
 
Ostatnia edycja:

grimmdude

New member
temat mozna zamknac...

jak by kogos interesowalo, peklo lustro w tunelu swietlnym... po usunieciu ulamanego kawalka pojawil sie cien po prawej stronie, ale jest znacznie mniejszy i mam nadzieje ze juz nie bedzie sie powiekszal ^_^
 
Do góry