Będą różne przekątne TV Oled Samsunga.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung objawił, że ma wielkie plany co do OLED TV.
010__MG_0681.JPG

Robert King, szef elektroniki użytkowej na Samsunga wyjaśnia jak ważne są OLED Tv dla jego firmy.
Przedstawiony na targach CES flagowy model wywołał ogromne zainteresowanie klientów na całym świecie.
Ta wielkość czyli "55-cali to największy rozmiar jaki na razie jest możliwy do produkcji ale zapadła już decyzja o produkcji mniejszych rozmiarów" .


To zdaje się potwierdzać informację, że Samsung jest ustawiony, aby przejść na masową produkcję TV Oled zastępując obecne telewizory LCD.
Jednym z problemów jest to, że OLED jest tak cienki że jakość dźwięku może ulec pogorszeniu, ale nie jesteśmy zbyt zaniepokojeni problemem z dźwiękiem.
"Zawsze staramy i uzyskać jak najlepszy dźwięk z telewizora. Tym razem polecamy zewnętrzny zestaw dźwięku przestrzennego który wykona swoje zadanie i to z ogromnym plusem "
Techradar.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Gdy rok temu pisałem że OLED wparuje lada chwila to się ludzie śmiali, dziś to już prawie rzeczywistość :) Swoją drogą samsung i lg rosną w mojej opinii, mam coraz lepszą opinie o tych produktach firm. Podoba mi się takie parcie ku technologii, oczami wyobraźni oglądam już Matrixa. Aliens, Avatara na takim panelu, gdzie zamiast przesiąkającego światła jest idealna czerń, tam gdzie powinna, a same kolory odwzorowane tak idealnie jak na CRT :). To samo z grami, i nawet nie będzie pewnie problemu wypalania logosów tak jak to dręczy panele pdp :)
 
Ostatnia edycja:

gemini4all

New member
Tylko pytanie czy pierwsze panele OLED będą dopracowane technologicznie, a obraz po iluś XXXX godzinach pracy nadal będzie świetny jakościowo.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Rok na pewno wytrzyma :) ale za więcej głowy bym nie dał. Dlatego jak już kiedyś napisałem będzie to na początku zabawka dla bogatych ludzi bo taki ktoś będzie mógł sobie kupić za rok czy za dwa następny. Można by też normalnie kupić ten tv do salonu a różne szmelce jak tvn24 czy inne chodzące po 10 godzin na dzień po prostu odpuścić sobie czy też po prostu używać do tego innego tv :)
 

de_speedy

New member
Osobiści jestem ciekawy jak sobie poradzili z trwałością paneli i problemami z technologia Oled osobiści wątpię że SAMSUNG i LG sobie z tym poradziło na dzień dzisiejszy.Za niedługo się przekonamy.
Pozdrawiam
 

bluray

Banned
OLED - zabawka dla bogatych
Nic bardziej błędnego. Jestem fanem jakości obrazu, więc kupię tańsze auto.
OLEDa wezmę na raty.

Są kategorie dzieł wizyjnych gdzie jakość obrazu ma kluczowe znaczenie.
Kinomanem nie jestem, ale przyroda, architektura, koncerty, fotografie to dla mnie podstawa.
Więc będę zbierał kaskę na dużego OLEDa.

Liczę się z procesem doskonalenia tej technologii.
Ale podejmę ryzyko.

Zawsze miałem topowe TV:
- WIDEOTON z kineskopem Jowisza,
- SONY pierwsza cyfra z black trinitron,
- LOEWE CALIDA flat CRT
- LCD 46" SAMSUNG pierwszy full HD 1080i na rynku (24k zł) lato 2005r.
źródło HD 1080i: tuner SAT MPEG 2, kanał HD1, kabel DVI-HDMI
- KURO 5090h (10k zł)
obecnie SAM 3D 46C8000 (7k zł) jako przejściowy do OLEDa.

link do wzruszajacego dziś wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/gdzie-...w46g15w-jedyny-lcd-tft-46-matryca-1920-a.html

Mija wię 7 rok z natywnymi ekranami 1920 x 1080 pix.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
jest tylko jedna roznica ze w tym wypadku za 55 calowegooleda bedzie trzeba zaplacic gdzies okolo 22-25 tys wiec to jest znaczna roznica i trwalosc moze na rok gora dwa wystracza pierwsze egz. i jakosc obrazu na pewno sie pogorszy. Ale juz nastepne modele to napewno beda i tansze i duzo trwalsze bo juz beda sobei firmy umialyporadzic z tym problemem.
Lolek
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
bluray- Taką ewentualność też brałem pod uwagę, jesteś po prostu fanem elektroniki. Sam pięć lat temu wydałem kase na topowy PC, całe 8 tyś zł. Mogłem oczywiście wydać to inaczej ale z perspektywy czasu widzę ze było warto, fajne jest uczucie gdy wcześniej czytasz o czymś, myślisz sobie, na to bym nie mógł sobie pozwolić a tu nagle staje się to faktem. Oczywiście wtedy przez kilka miesięcy zarabiałem bardzo dobrze, po 10 tyś zł na miesiąc... dziś już nie jest tak dobrze, ale jeśli taka sytuacja się powtórzy, kasa się znajdzie to nawet bym się zastanowił nad kupnem tego oleda samsunga. Zauważyłem że jak w życiu nie boisz się wydawać pieniędzy to one przychodzą w dosłownie cudowny sposób same, a jak się boisz wydać na cokolwiek dobrego i drogiego, to w przyszłości zarabiasz mniej pieniędzy :) Tak to przynajmniej zaobserwowałem na wielu przypadkach.
 

Deimos

Banned
Ja to raczej podejrzewałem, że gażę ok. 10tys. to ma generał. ale żeby kapral?:)
No chyba, że to w amerykańskiej armii?
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja to raczej podejrzewałem, że gażę ok. 10tys. to ma generał. ale żeby kapral?:)
No chyba, że to w amerykańskiej armii?
To nie była stała praca i masz racje że kariery nie zrobisz normalnie w wojsku. Najlepsze uczciwe pieniądze daje albo ciężka... albo użytek ze swojego rozumu. Post miał za zadanie pokazać że rozumiem ludzi wydających kasę na topowe sprawy, mimo że można nie być milionerem :wink:. Wciąż jednak uważam ze takie topowe rzeczy kupują przede wszystkim prawdziwi bogacze, takich to stać zapłacić w Dubajskim hotelu nawet 15 tyś dolarów za noc a co dopiero mówić o takim telewizorze, człowiek sobie nawet nie zdaje sobie sprawy ile tak naprawdę te wielkie szychy zarabiają.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Jak dotąd są to tylko zapowiedzi i tylko zapowiedzi.
Zobaczymy co pokaże firma LG pod koniec maja 2012 r.
Inżynierowie z działu konstrukcyjnego firmy Samsung
podpatrywali lub pracowali wcześniej w firmach japońskich.
O tym co niektórzy już zdążyli zapomnieć.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bluray

Banned
jak w życiu nie boisz się wydawać pieniędzy to one przychodzą w dosłownie cudowny sposób same,
Kapralu !!!
mam takie same myślenie.
A całe życie pracuję przy extremalnie zróżnicowanych dochodach.

Szkoda, ze nikt nie podal kiedy beda te rozne przekatne ? W tym roku ?
Takie decyzje są generowane w SEULu.
Termin ogłoszenia jest częścią strategii globalnej.
Tych informacji po prostu nie ma i nie będzie w Polsce.
Trzeba czekać na oficjalne info.
 
Ostatnia edycja:
Do góry