Bdp7700

Anduraki

Banned
Witam,
przymierzam się do zakupu odtwarzacza BluRay, siedzę już kilka dni w tematyce i tak:
Poszukiwałem taniego odtwarzacza BluRay który: oprócz odczytu płyt BD, będzie w stanie odtwarzać płyty BD/DVD z nagranymi na niej filmami MKV z napisami wewnętrznymi i/lub zewnętrznymi (tzn dopuszczam możliwość, że film ma już w środku napisy wewnątrz mkv, ale mam lepsze w osobnym pliku) Napisy oczywiście w języku Polskim, interesuje mnie głównie format SRT i SSA.

Z tego co się zorientowałem to Samsungi lubią się przycinać w trakcie odtwarzania, LG, Sony czytają tylko te wewnątrz MKV, zewnętrznych nie widzą.

Przeglądając w necie natknąłem się na stronę serwisową tego modelu gdzie ludzie się skarżyli na napisy wewnętrzne, że nie można nic z nimi zrobić i są za duże i padła tam sugestia, że można odpalić napisy zewnętrzne, ale tam było to jedyne źródło informacji. Nie wiem czy ten odtwarzacz potrafi odtwarzać jednocześnie wewnętrzne i zewnętrzne napisy(tzn dostępne do wyboru z listy (wewnętrzne/zewnętrzne))?

Model 7700 i 7600 mają oficjalnie obsługę plików MKV, a ponoć inne modele też potrafią je obsługiwać, tylko, że nie można otworzyć plików powyżej 4 GB ze względu na ograniczenia FAT32. Tutaj ponoć jest obsługa NTFS i pewnie dlatego w swojej specyfikacji zamieścili obsługę MKV - jako, że zdecydowana większość dostępnych w Internecie plików MKV zajmuje ponad 4 GB.

Czy w napisach są polskie znaki? Spotkałem się w przeszłości z brakiem polskich znaków w przypadku DVD marki Philips.

Możecie mi w miarę szybko doradzić powiedzieć coś o tym modelu, bo zamówiłbym go w neo24 puki mają jeszcze darmową dostawę.

To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Uważaj i poczytaj dobrze bo bardzo sie forumowicze skarżą na modele 7600 i 7700.
Podobno skuchy w sofcie są tu niemożebne.
Napiszę z perspektywy użytkownika najnowszego telewizora Philipsa, najwyższego w linii (model w stopce) a więc posiadającego (przyjmijmy) najnowszy soft, który Philips wkłada prawdopodobnei również do odtwarzaczy (a czemu by nie) w temacie obsługi MKV.
  1. Odtwarza MKV
  2. Niektóre bez dźwieku (komunikat: format dźwieku nieobsługiwany) Wtedy "lecę" z mojego Xtreamera bo on odtwarza wszystko co umysł ludzli stworzył.
  3. Nie obsługuje napisów MKV znajdujących się w katalogach zewnętrznych (ani srt ani sami).
  4. Obsluguje napisy wmuxowane (muszą być kodowane Windows-1250 albo UTF-8)
Napisz jak zaczniesz walczyć z 7700.
 

Anduraki

Banned
No nie bardzo mi pomogła Twoja odpowiedź, bo napisałeś o TV a nie o BR
TV z tego co wiem nie posiadają obsługi DTS - więc nie dziwne, że pojawia się nie obsługiwany kodek audio.

Raczej mocno w to wątpię, żeby TV i odtwarzacz miały ten sam soft.

Co do skarg na tym forum co do 7600 i 7700 to się nie doczytałem, a jeśli można to poproszę linka.
 

CureMar

New member
Na razie sprawdziłem kilka filmów mp4 oraz xvid i nie stwierdziłem problemu z wyświetlaniem polskich znaków. Tyle, że przy pierwszym odtwarzaniu xvid'a trzeba było zmienić w menu zestaw znaków. Procedura jest opisana na str.12 instrukcji obsługi ;-)
 
Do góry