Battleship: Bitwa o ziemie (jakosc?)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ukazalo sie wydanie na BR filmu "Battleship: Bitwa o ziemie" jak wiadomo jest tam sporo efektow w sam raz na nasze zestawy. Zastanawiam sie czy jakosc wydania (audio/video) zasluguje na zakup?
Mile widziana opinia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jutro jednak zakupie, za duzo tam dobrych efektow w tym audio aby nie przetestowac na tym sprzetu. Opisze wrazenia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Film zakupiony. Pudelko typu "Steelbook", takze jak wiadomo wyglada o wiele lepiej jak standartowe.
Jezeli chodzi o film to w duzym skrocie - efekty wizualne rewelacyjne a smaczku dodaje fakt ze tym razem akcja rozgrywa sie na wodzie, momentami jest pieknie. Nie jest to moze zadna nowosc ale dawno nic nie bylo w tym temacie tak dobrze wydane. Jakosc, kolory, szczegolowosc rewelacja!
Audio - wybuchy i jeszcze raz wybuchy, sub sie poci a szklanki drgaja. Transformers to nie jest, ale nie mam specjalnych zastrzezen, smialo mozna na tym "testowac" sprzet, szczegolnie jezeli lubimy wspomniane wybuchy, ja osobiscie wole efekty surround, tutaj Transformers jest nie do pobicia.
Film - nie bede komentowac bo sa gusta i gusciki, ale mam wrazenie ze gdzies tam za oceanem maja jedna maszynke do produkowania takich filmow. Czekam na Prometeusza BR i klimat.
Btw. Po napisach koncowych jest jeszcze kilka minut filmu.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Komercha i nic wiecej, podobnie jest z grami, takie disco polo z duzym budzetem.
Jestem wielki fanem i milosnikiem filmow SF, ale to wszystko co widze ostatnio (z wyjatkami) zaczyna mnie irytowac.
Gdzie takie filmy jak Odyseja Kosmiczna - Kubricka, Lowca Androidow, Alieny, Kontakt, The Thing, Terminatory i mase innych pozycji.. szkoda gadac, czekam na Prometeusza.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Komercha i nic wiecej, podobnie jest z grami, takie disco polo z duzym budzetem.
Jestem wielki fanem i milosnikiem filmow SF, ale to wszystko co widze ostatnio (z wyjatkami) zaczyna mnie irytowac.
Gdzie takie filmy jak Odyseja Kosmiczna - Kubricka, Lowca Androidow, Alieny, Kontakt, The Thing, Terminatory i mase innych pozycji.. szkoda gadac, czekam na Prometeusza.
Z tego rodzaju filmów rzuć okiem i uchem na Bitwa o Los Angeles, no chyba że już widziałeś, fabuła przeciętna ale efekty całkiem przyjemne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam Bitwe o Los Angeles na BR, to prawda efekty bdb ale dalej uwazam ze takie produkcje wychodza z tej samej "maszynki" do robienia filmow.
Brakuje mi cos pokroju chociazby "Kontakt" z J.Foster, moze tam nie ma duzo efektow bo nie to jest glowna tematyka filmu, ale jedna malo znaczaca scena zapadla mi do dzis w pamieci, mianowicie odrywajacy sie fotel w kapsule i absolutna cisza, cos niesamowitego, takie sceny pokazuja jak niewiele trzeba aby zbudowac napiecie kilkoma prostymi zabiegami (audio).
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Film to taka odprężająca papka ale ku mojemu zdziwieniu oglądało mi się go niezle (choć przyznam że podśmiewałem się pod nosem kilka razy). Za to efekty to rewelacja sezonu - z 10 razy podczas seansu pomyślałem sobie "I love computers".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli chcesz testowac sprzet to lepiej kupic, natomiast jak ma to byc tylko seans to lepiej wypozyczyc i zapomniec.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Ja osobiście kupiłem i nie żałuję... Faktycznie fabuła nie powala, ale jeśli ktoś lubi kino łatwe, lekkie i przyjemne, a do tego z dość ciekawymi efektami i z naprawdę dobrym dźwiękiem to polecam !!!
 

GracX

New member
Bez reklam
dźwięk rzeczywście bardzo dobry typowe efekciarskie kino na znajomych seans zrobił spore wrażenie, aczkolwiek scena gdzie były czarnoskóry wojsowy bez nóg okłada obcego to już jak dla mnie za wiele ;)
 
Do góry