Bardzo bym prosił o pomoc!

Mamałyga

New member
Witam. Nie lubię się rozpisywać dlatego od razu przejdę do rzeczy. Chciałbym nagrywać filmy na YouTube z bardzo bliskiej odległości (nie większej niż długość wyciągniętej ręki) i próbowałem już to robić smartphonem - efekt kiepski, lustrzanką - efekt nieco lepszy, ale i tak woła o pomstę do nieba. Więc zostaje mi kupno kamery. I tu zwracam się do Was! Czy doradzicie mi jakąś w miarę niedrogą kamerę która zapewni mi bardzo dobry obraz i spełni moje dosyć niewielkie oczekiwania? Z góry dziękuję za pomoc!
 

jurass

Banned
Hmm, a po co Ci lustrzanka jeśli nie masz pojęcia co jest jedną z jej naważniejszych cech zapewniającą przewagę nad innymi konstrukcjami aparatów? Ok, podpowiem - wymienne obiektywy. Odpowiedni obiektyw i nie musisz kupować kamery. Jakość obrazu z lustrzanek dorównuje jakości profesjonalnych kamer. Są filmy kręcone po części lub w całości lustrzankami Canona na przykład (chociażby The Avengers).
 

fransua

New member
W każdym filmie podstawa to światło. Zacznij od dobrego oświetlenia siebie. Jak to będzie dobrze zrealizowane to wystarczy jakaś prosta kamera. W twoim przypadku aparat to zbędny wydatek bo:
1. Obiektyw kitowy jest ciemny więc trzeba coś dokupić.
2. W zależności od systemu gdy już kupisz jasną stałkę może przeszkadzać mała GO. W większości aparatów nie ma AF podczas nagrywania.
 
Do góry