avr 255 zmiana

awatar2000

New member
Cześć.
Obecnie mam amplituner HK avr255, gra on z zestawem kolumn 5.1 Jamo 606 plus sub 250.
Chciałbym przejść na mocniejszy prądowo amplituner.
Myślę znowu nad którymś z oferty HK, może np. avr 460.
Z tym, ze obecnie dźwięk puszczam przez sekcję analogową i tak bym chciał pozostawić.
Ale trzeba by również wziąć pod uwagę fakt mocy kolumn, żeby to wszystko spasować, nie zamierzam na razie ich zmieniać.
Nowe amplitunery widzę, że rzadko mają sekcję analogową 5.1, jeśli już to tylko stereo.
No chyba że coś z oferty innych firm.
Blackninja ostatnio bardzo dobrze mi doradziłeś właśnie z tym zestawem, który obecnie posiadam i jest bardzo z niego zadowolony ale potrzebuję teraz czegoś mocniejszego oczywiście w granicach rozsądku i pojemności obecnych kolumn. Może i teraz coś zasugerujesz?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Do tych kolumn nie widze zadnego sensu inwestowania w lepszy/mocniejszy amplituner. Waskim gardlem w Twoim przypadku sa wlasnie kolumny, ktore nie wykorzystuja muzykalnego potencjalu Harmana.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Jak CI is euda kupić dobrą używke to AVR460/660/760 to już mocne sprzęty. Jesteś szczęśliwcem i masz w swoim ampli pre-out więc możesz kupić potężną końcówkę mocy HK990!
 

awatar2000

New member
cd.

Nie dodałem, że nie interesuje mnie stereo i muzyka jeśli chodzi o propozycje zmiany amplitunera.
Jedynie 100% oglądanie filmów.
Do stereo mam osobny set w osobnym pokoju :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
255 jest mocnym amplitunerem z fajna rezerwa i dobrym brzmieniem (kiedys go mialem) wiec nie wiem czemu chcesz wymieniac. Na twoim miejscu zainwestowalbym w kolumny bo kupisz 460 uzywana wiec tez nie wiadomo co sie z takim ampli dzialo wczesniej i z Jamo 606 nie wykorzystasz tego potencjalu.

Za 3tys kup jakies fajne kolumny 5.0 bo suba masz i bedzie miod malina.
 
Do góry