AVR 1906 Denona czy RXV 459 Yamahy???

angoos

New member
Witam wszystkich.
No właśnie chciałem zadać pytanie szanownym forumowiczom jaki amplituner doradzicie. Zastanawiam się nad Denonem AVR 1906 i Yamahą RXV 459. Z tego co zdążyłem posprawdzać to wszystko przemawia za Denonem. Natomiast był on porównywany z poprzednią wersją tego modelu Yamahy tj. RXV 457. Co doradzicie? Dodam jeszcze że jeśli chodzi o głośniki to zdecydowałem się na zakup B&W: DM 602 S3 - jako fronty i LCR 600 S3 - centralny. Surround'y na razie sobie daruję (kupię później) tak samo jak subwoofer.
:confused:
Pozdrawiam.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Do tych kolumn to bym brał Denona. Będzie bardzo muzykalnie.
Yamaszka da Ci kristal na górze ale może się okazać, że basu nią z tych głośników nie wykrzeszesz za bardzo.
Za to z Denonkiem... będzie ciepło i przytulnie, z mięsistym spodem.
 

angoos

New member
A głośniki będą dobre?
Znajomy polecił B&W i tego się trzymam. Mówił, że to firma której sprzęt można brać w ciemno. Z tym że polecił serię 300 (czyli nawet półkę niżej). No ale stwierdziłem że na gosniki nie będę sobie żałował.
Mam 21 m pokoju (w tym aneks kuchenny) z czego 9-10 m to kącik kinowy. Film i muzykę będę pewnie użytkował 50/50. Nie wiem też czy te głośniki obsługują bi-ampling (cokolwiek to jest i daje jakiś efekt) bo czytałem że ten Denon (1906) ma taką możliwość. Nie wiem tez jaki DVD. Wolałbym w takim wypadku też Denona (jeden pilot do obsługi etc.). Ale czy 1720 czy tez może 1920? Jeżeli nie ma różnicy w jakości obrazu i dzwięku i rozpoznają dokładnie te same formaty to na bajerach mi nie zależy.
Dla uzupełnienia informacji podam że TV to Loewe Nemos.

Pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Głośniki spoko.
Znajomy miał rację. Można brać w ciemno.
Takie monitorki do twojej przestrzeni wystarczą w zupełności.
Co do DVD to bierz taki, który ma wyjście HDMI. Nie wiem czy Twój TV ma HDMI?
Denon 1920 - dobry wybór. Ale 2920 jeszcze lepszy :)
 

ThYX

New member
B&W to bardzo dobra firma. Ja bym się jednak zastanowił na twoim miejscu nad b&w... dla mnie grały one zbyt astetycznie i po pół godziny odłuchu już nie miałem ochoty na więcej. Dlatego proponuje odsłuch kolumn. Co się jednemu podoba nie musi innemu.
 

angoos

New member
Zastanawiam się jeszcze nad tym żeby jednak zamiast centralnego LCR 600 S3 dać LCR 60 S3. 60-ka powinna spokojnie wystarczyć dla tego pomieszczenia a podejrzewam, że specjalnej różnicy w odsłuchu przy tej powierzchni mi to nie zrobi. Zawsze jest też tańsza i do sub’a będę mógł dorzucić. Co do reszty to raczej już przesądzone:

DENON AVR 1906 (w cenie około 1290 PLN)
DENON DVD 1920 (w cenie około 1130 PLN)
B&W DM 602 S3 (w cenie około 1450 PLN)
B&W LCR 600 S3 (w cenie około 1410 PLN)
lub B&W LCR 60 S3 (w cenie około 1000 PLN)
B&W DM 600 S3 (w cenie około 900 PLN).

Dobre ceny? Czy mogą być lepsze? I gdzie?

ThYX: Nie wiem co znaczy astetycznie. Chyba, że chodziło Ci o ascetycznie, co w wolny sposób tłumaczę sobie "surowo" czyli, że chodzi Ci o to, że dzwięk nie jest w jakiś tam sposób "podkolorowany".
No bo chyba nie estetycznie? Bo nie wiem jak to stwierdzenie miał bym odnieść do wrażeń słuchowych w sposób negatywny. No chyba że przy słuchaniu jakiejś ciężkiej metalowej muzyki. Ale w tym przypadku podejżewam, że na jakich byś kolumnach nie słuchał to i tak po pół godzinie odejdzie Ci ochota na dalsze słuchanie :)
Nie wiem co masz na mysli. Jak możesz to rozwiń.
 
Ostatnia edycja:

ThYX

New member
ASCETYCZNIE.... of kors :)))

Powiem wprost. Zrobiłem 2 miesiące temu rundkę po sklepach. Tak w sumie 10 sal do odsłuchu i tony różnej maści wzmacniaczy/kolumn/dvd itp itd. Jak już wybrałem wzmacniacz to potem zrobiłem drugą rundkę i tylko te salony które miały dany wzmacniacz i modele kolumn które mnie interesowały. Wśród nich b&w seria 6xx (notabene b&w mają bardzo dobrą reklamę .. a z ceny sugerowanej salon potrafił po półgodzinnym odsłuchu zjechać ... 30% !!!). I jak już na placu boju zostały b&w, avance, paradigm, kef i dali to przełączałem się na jednym utworze na różne kolumny. I mój faworyt b&w odpadł z tańszymi avance :-( Nie wybrałem avance ale dali i one dla mnie były najlepsze (choć wygląd mają niestety niezbyt cudny ale muzyka.... cuuuuudna).

Wszystkie odsłuchy robiłem w pure stereo i tylko w ten sposób oceniałem kolumny.

Nie twierdze że b&w są złe. Gdyby ktoś mi je sprezentował to byłbym super zadowolony ale na tle konkurencji w podobnych cenach inne grały DLA MNIE lepiej. Dlatego polecam odsłuch !!!

Znajomy który jedzie na lampach, drogich kablach i kolumnach Paradigm polecał mi przez 2 tygodnie b&w (na podstawie info z sieci, grup zachodnich itp itd). Potem zabrał do testów do domu b&w model 6xx i ... niestety też się zawiódł a potem ucieszył że nie musi wymieniać kolumn :) Więc wszystko zależy od ucha :)))

Wybieraj wg siebie, ty słuchaj ... kolega mimi szczerych chęci będzie słuchał tych kolumn (jakiekolwiek wybierzesz) może tak 2/tydzień przez godzine u Ciebie a ty ... pewnie na okrągło !!!

Wybieraj wg własnych uszu, nie wg opinii innych !!!!
 

angoos

New member
Jednak bedzie LCR 60 S3 (600-ka była by zbyt dominująca w zestawie)
Za cały ten zestaw:
DENON AVR 1906
DENON DVD 1920
B&W DM 602 S3 (front)
B&W LCR 60 S3 (central)
B&W DM 600 S3 (surround)
mam cenę 5550 PLN (chyba dobra cena?)


ThYX: Obawiam się że nie będę miał specjalnie na to czasu. Odsłucham przed zakupem cały zestaw i jak mi się coś nie bardzo spodoba to nie kupię. Ale takiego rajdu po sklepach raczej nie wykonam. Zresztą to będzie moje pierwsze kino domowe więc nie mam jakiegoś wyraźnego punktu odniesienia ani preferencji "odsłuchowych".
I jeszcze jest to, że ten Denon 1906 jest 7 kanałowy i ma funkcję bi-ampingu (wykorzystuje te dodatkowe 2 kanały stereo w systemie 5-kanałowym i stereo do wzmocnienia frontów) co ponoć wzbogaca odsłuch wszczególności stereo. Natomiast muszą to również obsługiwać głośniki (a tego akurat nie wiem). Zresztą wszystkiego uczę się tak naprawdę dopiero od kilku dni (jak wspomniałem to będzie moje pierwsze kino :))
A na jaki wzmacniacz się w końcu zdecydowałeś?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry