AVCHD na PS3

szpregel

New member
Witam.
Mam kamerkę Sony SR7E, która nagrywa w formacie AVCHD, jak do tej pory filmy nagrane muszę oglądać z kamery gdyż nie mam odtwarzacza HD.
W związku z tym mam takie pytanie. Czy PS3 odtwarza format AVCHD??
 

bluray

Banned
PS3 odtwarza AVCHD z DD 5.1 ( z kamery nie ma 5.1 jest tylko stereo).
I robi to bardzo dobrze. Będziesz mile zaskoczony dźwiekiem dookólnym.

Koniecznie kup soft NERO 8.2.8 ( Nero Vision 5) bo możesz zrobić z materiałem wszystko.
Do kompletu przyda Ci się jeszcze nagrywarka LG GGW-H20L za ok. 1060 zł. Cena rewelacyjna !!!
To jest napęd czytający HD DVD, BluRay i nagrywarka BD w jednym.
Ta nagrywarka daje Ci dodatkową opcję wypalania w formacie normalnego BD ( oprócz AVCHD).
Nośniki BD-R jeszcze są drogie. Najtaniej 39 zł za 25 Gb TDK.
W komplacie z nagrywarką dostaniesz jeden nośnik BD-RE na którym możesz sprawdzić czy filmik Ci się udał aby później wypalić na BD-R.

pozdro

SONY SR7E, PS3, LG GGW-H20L, NERO 8.2.8
 

szpregel

New member
bluray napisał:
PS3 odtwarza AVCHD z DD 5.1 ( z kamery nie ma 5.1 jest tylko stereo).
I robi to bardzo dobrze. Będziesz mile zaskoczony dźwiekiem dookólnym.

Koniecznie kup soft NERO 8.2.8 ( Nero Vision 5) bo możesz zrobić z materiałem wszystko.
Do kompletu przyda Ci się jeszcze nagrywarka LG GGW-H20L za ok. 1060 zł. Cena rewelacyjna !!!
To jest napęd czytający HD DVD, BluRay i nagrywarka BD w jednym.
Ta nagrywarka daje Ci dodatkową opcję wypalania w formacie normalnego BD ( oprócz AVCHD).
Nośniki BD-R jeszcze są drogie. Najtaniej 39 zł za 25 Gb TDK.
W komplacie z nagrywarką dostaniesz jeden nośnik BD-RE na którym możesz sprawdzić czy filmik Ci się udał aby później wypalić na BD-R.

pozdro

SONY SR7E, PS3, LG GGW-H20L, NERO 8.2.8

Dzięki za odpowiedź i za opinie
icon7.gif

A czemu z kamerki jest tylko stereo?? szkoda
icon8.gif

A nagrywarka jest konieczna?? A jak wybiorę w PMB płytę AVCHD i stworzę ją na zwykłym dvd będzie działać??
I tak przy okazji do zestawu radzisz nero 8, a czy przypadkiem na ma spadku jakości filmu przy obróbce tym programem, bo z tego co czytałem to jest.
 

mariof

New member
Bez reklam
będzie działać:). Należy tylko przegrać pliki na płytkę DVD tak jak do komputera (bez menu) i możesz odtwarzać pliki w PS3 zarówno z płytki jak i, po przegraniu, z HDD konsoli. Uwaga pliki muszą być połączone w jeden większy, ponieważ każde, nawet krótkie, zapisy są traktowane jako osobne pliki. Nagrywarka pozwoli Ci finalizować płytki BD z menu, które da się odtworzyć na innych, stacjonarnych, odtwarzaczach BD, nie tylko na konsoli. Czekam jak trochę stanieją (<1000zł) i pewnie się skuszę...:)

PS ja posługuję się Pinnacle 10.8, ponieważ używam HC7 - wystarcza. Miałem pliki zapisane w AVHCD na kompie "surowe" (bez obróbki) z SD Panasonic i SR1 Sony (testowałem także te kamerki). Zgrałem je na zwykła płytkę DVD, włożyłem do PS3 i "hula":). Mało tego, po ostatniej aktualizacji softu PS3 czyta także DviX HD! Jednym słowem PS3 to supersprzęt:). O grach nie wspomnę..., jak zobaczyłem trailer GT5 to "kopara" mi opadła... . Z dostępnych na rynku i (tych które mam) "miodne" jest FIFA 2008 (PES 2008, moim zdaniem, słabsze....), rewalacyjny "Uncharded" (grafika i "miodność"). Nieco gorsze, choć także godne uwagi są Resistance i Motorstorm - były dołączone do starterpack 60GB.
 

ivul

New member
a ja dziś skończyłem prace nad filmem z wakacji z Sony CX6E. Pracuje w Pinnacle 11.1.2. Mam ps3 z USA.
Zrobiłem film i wypaliłem AVCHD na BD MV w pinnaclu i nie działa na PS3!!
Co zrobiłem źle ? Czemu to nie działa? Może to wina 1080i50 vs 1080i60? Pomóżcie prosze!
 

mariof

New member
Bez reklam
póki co nagraj plik z filmem na zwykłą (!!!) płytkę DVD (nie w formacie BD!) lub pendrive i spróbuj odtworzyć w PS3
 

ivul

New member
Wyciągnąłem plik z katalogu STEAM i wgrałem na kartę pamięci. PS3 wyświetla "unsupported file" po włączeniu pliku pisze "corrupted file" a jak wejde do informacji o pliku to prawidłowo wykrywa wielkość pliku, czas trwania, kodek i jakość dźwięku, ale w miejscu video codec nie ma nic.
Po dużej ilości testów i prób z różnymi formatami, dochodze do wniosku, że to musi być wina konfliktu jakichś kodeków na moim kompie. Mam zainstalowane k-lite kodek pack (ffd) do tego coreavc, hali media spliter. Myśle że tutaj coś bruździ w tym co powstaje z pinnacla.
Na kompie wszystko śmiga pięknie.
 

mariof

New member
Bez reklam
nie wiem czy sie dobrze zrozumieliśmy. Chodzi mi o plik wynikowy po edycji przed przygotowaniem płyty przez program edycyjny i utworzeniu struktury dysku. Aby miec pewność nagraj cokolwiek na karcie pamięci kamery wsadź ją w czytnik konsoli. Jeżeli masz 40GB potrzebny będzie czytnik MS z USB.
 

ivul

New member
Pinnacle nie robi plików avchd. Jedyną możliwością wyciągnięcia pliku w tym formacie jest przekopiowanie go z jednego katalogu ze struktóry katalogów (dokładniej z katalogu STEAM). Robiłem tak jak mówisz. Próbowałem też innych formatów, ale żaden nie daje zadowalających efektów. We wszystkich innych kompresja jest zbyt duża i traci sie zbyt dużo na jakości.
Myślicie, że to przez te wszystkie kodeki? Jest taka możliwość żeby pinnacle kożystał nie ze swoich kodeków podczas tworzenia pliku?
 

mariof

New member
Bez reklam
hmmm, szczerze mówiąc nie bardzo wiem co Ci poradzić:confused:.
Pliki z kamery AVCHD odtwarzałem na mojej konsoli - "jak jest" (czyli bez montażu) ponieważ miałem je zapisane od czasu testów SD1 rok temu. "Poszły" bez kłopotu. Jednak kamera i konsola to PAL. W zasadzie nie powinno to mieć znaczenia ale...?
 

johanek

New member
Pinnacle robi pliki AVCHD, ale od wersji 11 Studio Plus wzwyż i edycja przebiega praktycznie bezstratnie dla jakści obrazu.
 

ivul

New member
pliki z karty pamięci wyciągniętej bezpośrednio z kamerki działają, ale też nie po naciśnięciu X tylko po wejściu w "Display All" i puszczaniu każdego pliku po kolei.
 

sidnej1

New member
To w przypadku kluczyka usb działa, ale co zrobić jeśli wrzucam m2ts lub mts (z kluczyka czyta oba po display all) dysk sieciowy, wtedy nie widzi tych plików a nie ma możliwości naciśnięcia displayy all
 
Do góry