AVATAR - wersje, wydania, jakość itd

AVATAR arcydzieło Jamesa Camerona, które pokazało całemu filmowemu światku jak wykorzystać 3D.
Wysoka jakość obrazu i dobra fabuła czynią ten film wyjątkowym w swoim rodzaju.
Na Blu-Ray pojawiło się tak wiele wydań że można stracić orientację.
Mam pytanie - którą wersję najlepiej kupić?
Są dostępne wersje od 1 do 3 płyt.

Samego filmu są trzy wersje:
1 Oryginalna wersja kinowa
2 Edycja Specjalna (dodatkowe 8 minut filmu)
3 Rozszerzona edycja kolekcjonerska (dodatkowe 16 minut filmu)

Wszystkie trzy wersje są dostępne w wydaniu trzypłytowym Blu-Ray. Co ciekawe wszystkie trzy są na jednej płycie.
Rodzi się pytanie - czy nie upakowano zbyt wiele jak na jedną płytę i czy nie ucierpiała na tym jakość obrazu? Może najlepsza jakość obrazu jest w zwykłym - jednopływym wydaniu 2D?
Czy istnieje wydanie AVATARa z 3 wersjami filmu w wersji 3D? Ja nie znalazłem. Tylko podstawowa wersja w 3D.
Chciałbym mieć ten film w kolekcji i kusi mnie wersja trójpłytowa, ale chciałbym mieć też wersję 3D. Co kupić?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wydanie 2d - wersja 2:42 min - video bitrate 28817 kbps
Wydanie 2d - wersja 2:58 min - video bitrate 23542 kbps

Wydanie 3d - wersja 2:42 - video bitrate 21166 kbps

Różnica praktycznie nie do wychwycenia a masz 16 min więcej filmu.
Tutaj jest to opisane Klub Miłośników Filmu | DIRECTOR'S CUT - AVATAR
Na jedną płytę 50 Gb nie zmieszczą się 3 wersje chyba że są jakoś połączone...
 
Wydanie 2d - wersja 2:42 min - video bitrate 28817 kbps
Wydanie 2d - wersja 2:58 min - video bitrate 23542 kbps

Wydanie 3d - wersja 2:42 - video bitrate 21166 kbps

Różnica praktycznie nie do wychwycenia a masz 16 min więcej filmu.
Tutaj jest to opisane Klub Miłośników Filmu | DIRECTOR'S CUT - AVATAR
Na jedną płytę 50 Gb nie zmieszczą się 3 wersje chyba że są jakoś połączone...

Dzięki za linka
No własnie tez mnie zdziwiło że 3 wersje są na jednej płycie...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piszą jednak że na jednej płycie są 3 wersje - pewnie jest to jakoś razem zmontowane bo chyba nie dali dysku 100 GB czy większego aby każda wersja była oddzielnie nagrana (dziwią mnie tylko te różnice w bitrate...)

ROZSZERZONA EDYCJA KOLEKCJONERSKA ZAWIERA

DYSK 1

Oryginalna wersja kinowa
Edycja Specjalna (dodatkowe 8 minut filmu)
Rozszerzona edycja kolekcjonerska (dodatkowe 16 minut filmu)

Materiały dodatkowe:

Bezpośredni dostęp do wszystkich nowych/dodatkowych scen

DYSK 2

Nigdy nie pokazywane sceny usunięte
4-częściowy reportaż „Uchwycić Avatara”
Przekaz z Pandory
Zbiór reportaży i materiałów produkcyjnych

DYSK 3 – BOX PANDORY

Dekonstrukcja scen
Reportaże z procesu produkcji
Archiwa Avatara
Przedsmak 3D
- Zwiastun kinowy
- Odkrycie Pandory
Noc przed Avatarem – reportaż
Surowe elementy produkcyjne
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Avatar w 3D jest tylko wersja kinowa, w wersji 2D bitrate jest takie same na wszystkich 3 wersjach jest to po prostu jeden i ten sam film, z tym, że różne dodatki są dodane, jak to jest zrobione to nie wiem ;)
 

jurass

Banned
I co juz wszystko jasne? Dla nie bardzo - 3 wersje na jednej plycie - jak? Mniejszy bitrate czy jak?

Przecież to jest bardzo proste do zrobienia w cyfrowym świecie. Nie trzeba pakować trzech prawie identycznych (różniących się tylko kilkoma czy kilkunastoma minutami) wersji. Wystarczy wersja podstawowa plus dodatkowe sceny. Dla każdej wersji zdefiniowana jest lista rozdziałów, które będą kolejno wyświetlane. Wersje rozszerzone będą po prostu wstawiać w odpowiednie miejsca te dodatkowe materiały. Nie znam struktury zapisu BD w szczegółach, ale wyobrażam sobie, że to tak własnie można bardzo łatwo zrobić.


Jeśli chodzi o wersje rozszerzone, to nie istnieją one w wersji 3D. Dodatkowe sceny nie zostały nigdy opublikowane w 3D.
 
Przecież to jest bardzo proste do zrobienia w cyfrowym świecie. Nie trzeba pakować trzech prawie identycznych (różniących się tylko kilkoma czy kilkunastoma minutami) wersji. Wystarczy wersja podstawowa plus dodatkowe sceny. Dla każdej wersji zdefiniowana jest lista rozdziałów, które będą kolejno wyświetlane. Wersje rozszerzone będą po prostu wstawiać w odpowiednie miejsca te dodatkowe materiały. Nie znam struktury zapisu BD w szczegółach, ale wyobrażam sobie, że to tak własnie można bardzo łatwo zrobić.


Jeśli chodzi o wersje rozszerzone, to nie istnieją one w wersji 3D. Dodatkowe sceny nie zostały nigdy opublikowane w 3D.

Pewnie jest tak jak napisałeś.
To ze dodatkowe sceny nie zostały nigdy opublikowane w 3D to mnie nieco dziwi, ale pewnie pojawią się i takie wydania żeby dalej doić z kaski fanów :)
Dzięki wszystkim za rozjaśnienie tematu wydan AVATARa
 
Do góry