Audio delay przy kilku urządzeniach HDMI

KwaK-0

New member
Witam

Kupiłem nowy TV (50G30) i włączyłem inteligent frame creation. PS3 podłączony do ampli denon przez HDMI i ampli dalej przez HDMI do TV. I teraz zastanawiam się nad czymś takim. Ze względu, że telewizor potrzebuje trochę czasu na "obliczenie" tych obrazów pośrednich, obraz wyświetlany jest z jakimś stałym opóźnieniem - załóżmy 50 ms. Czy w związku z tym ampli Denon otrzymuje informacje o tym przez HDMI od telewizora, że ma odtwarzać dźwięk również z takim opóźnieniem czy nie ? Trzeba ustawić to manualnie w audio delay czy nie ? Kręciłem już tysiąc razy ale stuprocentowej pewności nie mam czy to się samo synchronizuje czy nie. Pomoże ktoś ?
 
Ostatnia edycja:

akofreda

New member
Raczej musisz ustawić opóźnienie sam. Ja tak robiłem przy dźwięku dekodera kablówki (wypuszczany optykiem z dekodera do ampli) a obraz bezpośrednio do TV. Było opuźnienie, przy starym AVR-1802 nie miałem funkcji likwidacji tego opóźnienia. Teraz po wymianie na AVR-1611 ustawiłem i już zapomniałem;)
 

KwaK-0

New member
No dobra to rozumiem. Opóźnienie może powstać jak się podłączy sprzęt tak jak w twoim przypadku. Ale mi chodzi tylko i wyłącznie o podłączenie przez HDMI. Czy urządzenia mogą sobie nawzajem "podać" informację o takim opóźnieniu.
 

Podpucha

New member
No dobra to rozumiem. Opóźnienie może powstać jak się podłączy sprzęt tak jak w twoim przypadku. Ale mi chodzi tylko i wyłącznie o podłączenie przez HDMI. Czy urządzenia mogą sobie nawzajem "podać" informację o takim opóźnieniu.

W instrukcji od Ampli nie masz opisanych opcji HDMI ? Wiem że w moim KRF-V6400D jest to w instrukcji opisane jakie funkcje mozna dodatkowo właczyc lub wylaczyc i jak wyregulowac HDMI.
 
Do góry