Audigy 2 ZS z Denon AVR 1912

tritone

New member
witam

na dzień dzisiejszy posiadam w kompie Audigy 2 zs SB0350 podpiety do tanich creative 3 x jack.
chciałem podpiąć ta kartę z denonem AVR-1912 kablem optycznym w opisie karty mam

Dane techniczne ze strony producenta:
Złącza na karcie Sound Blaster Audigy 2 ZS:
- Liniowe wyjścia (Przód/Poboczne/Tył/Środek/Subwoofer)
- Cyfrowe wyjście wspierające 5.1 (6-kanałowe wyjście SPDIF dla cyfrowych zestawów głośnikowych Creative)
- Wejście liniowe
- Wejście mikrofonowe
- FireWireŸ (IEEEŸ 1394)
- Wejście Telephone Answering Device
- Analogowe i cyfrowe wejście CD Audio
- Port joysticka/MIDI
- Wewnętrzne złącze AD_EXT dla zewnętrznego modułu wejście-wyjścia (opcja rozbudowy)
- Wewnętrzne złącze IEEEŸ 1394 dla zewnętrznego modułu wejście-wyjścia (opcja rozbudowy)

Tu jest problem bo nigdzie nie widzę tzn "czerwonego wejścia" na kabel optyczny. :oops:
w płycie głównej ( MSI P55-GD65 ) kompa mam takie wyjscie:

- 1x optyczne wyjście audio SPDIF
- 1x koncentryczne wyjście SPDIF

lecz jest wyłączone ze względu na to ze mam w/w karte.


Zastanawiam się teraz nad zmiana karty muzycznej ( Xonar xd ) bo ten ampli z tego co widzę nie ma wejść 6 x rca ( cinch ) tak aby to spiac - z karty jack do rca w ampli
chyba ze wystarczy podpięcie z płyty głównej do denona optycznym, jak to będzie wyglądało jeśli chodzi o dźwięk ?


dziękuje za odpowiedz
 

tritone

New member
Tyle że tylko osiągniesz DTS, HD już nie, nie wiem czy nie lepiej iść w stronę dźwięku HD po HDMI

HD ale co masz na myśli ?

hdmi mam tylko w karcie graficzniej chyba ze się da jakoś puścić dźwięk przez kartę graf ?? :shock:

w płycie gl mam ( MSI P55-GD65 )

- 1x optyczne wyjście audio SPDIF
- 1x koncentryczne wyjście SPDIF

zależy mi tylko na filmach i muzyce. Z tego co się orientowałem to nie ma wielkiej różnicy jakbym pościł dźwięk przez optyka z pl głównej , chyba ze sie mylę ?

o ile dobrze rozumiem to posiadając film np rip BluRay.1080p.DTS.x264 będzie szedł DTS przez tan kabel co zamierzam kupić. ( czyli 5 głośników )

jeśli np będzie .flac czyli stereo to będzie stereo
w przypadku ac3 można coś ustawić na 5 kanałów w ustawieniach

Co byś/cie radzili zmienić kartę muzyczna na Xonar xd
 
Ostatnia edycja:

tritone

New member
oo to idealnie , a wiec jak tutaj wygląda sprawa mp3 i filmów z ac3,DTS
przykładowo mp3 leci na 2 głośniki ??
ampli Denon avr1912
 

bagiennik

New member
Bez reklam
mp3 idzie dwukanałowo, i domyślnie idzie w stereo ale możesz sobie puścić w jakimkolwiek z dostępnych trybów DSP

DD, DTS przez "daum pot player" też działa normalnie, istnieje szansa że dasz rade to poprawnie skonfigurować ;)
Ja jako biały człowiek używam oczywiście HD playera ;) Komp jest do YouTubów, zdjęć, i róznych takich...
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Będzie polecam kmplayer lub vlc.W opcjach karty najlepiej ustawić passtrough spdif i to samo w odtwarzaczu.
 
Ostatnia edycja:

tritone

New member
można wiedzieć jak wersje sterownika macie bo nie mogę sie nigdzie doszukać passtrough spdif ja używam jakiś przerabianych driverow danielK z forum creative / komp win7 x64
 
Do góry