Arcam avr 390 w 2021

Miki13

New member
Dzień dobry,
Jak myślicie czy Arcam avr 390 w 2021 roku nadal jest dobrym pomysłem ?
Jak się ma względem np Yamahy 1080 lub Marantza 6015.
Dużo traci względem tych konkurentów pod względem ?
Testował ktoś czy te modele dogoniły brzmieniowo Arcama 390 ?

Będę wdzięczny za opinie, ponieważ zastanawiam się nad tymi 3 amplitunerami.
Sprzęt będzie wykorzystywany w stereo i kinie (5.1.2)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie Arcam to jeszcze bardzo dobry model na 2021 .
jakie masz kolumny ?
Jak duży pokój ?
 

Miki13

New member
Pokój 25m2
Kolumny jeszcze myślę ale wstępnie nastawiam się na Dali Oberon 7 (ich gra podobała mi się z Yamaha 1080)
Jeszcze jadę na odsłuch Monitor Audio Bronze 500 i jakieś Klipshe i może Pylony. Niestety Arcama już ciężko odsłuchać za to jest masa pozytywnych opinii dotyczących jego brzmienia, a widzę, że w podobnej cenie jest Yamaha więc tak się zastanawiam czy np. taka Yamaha 1080 brzmieniowo dorównuje już Arcamowi oraz czy Arcam ma duże tyły względem Japońców w obsługiwanych formatach audio itp.
Wiem, że najlepiej byłoby przesłuchać ale niestety mamy takie czasy, że elektronika odrazu się sprzedaje, niewiele miejsc w mojej okolicy ma jakąś ciekawą elektronikę na miejscu do odsłuchu. (Kraków)
 

Miki13

New member
Z tego co widzę to idzie wyrwać w przedziale 5500-6200 może gdzieś by się udało ponegocjować i coś urwać.
A mógłbyś jakoś uzasadnić opinie ?
Chodzi o obsługę nowych formatów audio i video ? Czy coś innego ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To już nie najnowsza konstrukcja, do tego 7 kanałowa (można rozbudować do 11).
Tylko po co, skoro w tej cenie możesz już mieć 9 kanałowy ampli.
Tutaj wystarczy wzmak 2 kanałowy i mamy 11.x (7.x.4)
Przy Arcamie trzeba już mieć 4 kanałową końcówkę i robią się koszty, co może mieć znaczenie jak będziesz sprzedawał, a w tej cenie można mieć o wiele lepszy sprzęt oparty już na pre - pro.
Nie ma BT, WiFi, w KD w mojej ocenie, też nie ma rozmachu. Plus za Dirac.
Opinie, opiniami, wiem, że są wyznawcy (ale to wynika też z mniejszej popularności), to świetny ampli, ale nie za taką cenę w 2021r. W mojej ocenie, cena tutaj jest problemem.
Chociaż zamiast SR6015, wolałbym coś już z serii SR7xxx - która nie powinna więcej kosztować jak 5k, a kosztuje 7-8k, co jest chore i niczym nie uzasadnione.
Gdybyś się decydował na Klipscha, bo widzę, że też będziesz odsłuchiwał, to tutaj masz już idealnie do duetu Onkyo i temat zamknięty (można z góry skreślić Arcama z listy). Z innymi, musisz już sam ocenić i zestawić.
 
Ostatnia edycja:

Miki13

New member
Dziękuję za opinię. :)
Chyba faktycznie ta cena za Arcama w tym czasie to przesada.
Marantz 7013 widziałem za 5800 zł używka ale zawahałem się i ktoś inny kupił. Co do cen to zgadzam się myślałem, że starsze modele będą tańsze, a tutaj wszystko naprawdę trzyma cenę. Po części jest to chyba spowodowane brakami towaru z tego co się orientuje większość sklepów praktycznie nie ma nic na stanie tylko wszystko na zamówienie. To chyba wina tego wirusa bo nie wierze aby popyt tak nagle skoczył w górę.
Odsłuchy faktycznie planuje ale niestety dopiero 5 Luty.. :(
Napewno postaram się posłuchać Klipscha z Onkyo (jeśli będzie dostępny) z tego co wiem Onkyo stało z produkcją.
 

dd07

New member
Mimo,ze to nie najnowszy model zdecydowanie polecam. Mialem yamahe 1030.Arcam brzmi o niebo lepiej-to zupelnie inny poziom.1080 w stosunku do 1030 pewnie wiecej mozliwosci ale brzmienie to samo.
Arcam po kalibracji dirac rewelacja.
 
Do góry