Analogowa sieć telewizyjna w bloku

psiaja

Member
Witam
Mieszkam w Sokołowie Podlaskim. Do tej pory korzystałem z DVB-T - antena UHF Dipol 44/21-60 Tri Digit bez wzmacniacza na 4 piętrze bardzo ładnie odbierała mi sygnał z nadajnika oddalonego o 44km koło Siedlec.
W chwili obecnej na drodze tego sygnału powstje blok i oglądanie TV (szczególnie MUX-2) to katorga. Obecnie kombinuję z ustawieniami anteny, dokładam wzmacniacz..
By jakoś odbierać TV, chciałem podłączyć się do sieci kablowej w bloku, jednak sygnał jaki otrzymuję, jest ANALOGOWY :( - jakość obrazu jest tragiczna, nie ma połowy tego co w DVB-T a jakieś dodatkowe kanały (TVN Turbo, Eurosport, VIVA, CC i kilka innych) są w jeszcze gorszej jakości (śnieżą, głos cichy - TRAGEDIA).
Nie dzwoniłem jeszcze do administracji tego bloku, czemu tak jest (ukłon w stronę jakiejś kablówki np. Vectra, czy jakaś stara instalacja) a nie inaczej i czy uda się przestawić sygnał na cyfrowy DVB-T.
Teraz pytanie - jak kosztowne może być "przestawienie" sygnału analogowego, jaki wychodzi z mojego gniazdka, na cyfrowy i czy jest to możliwe, przy obecnym rozkładzie kabli - tzn antena na dachu jest, kable jakoś rozchodzą się po bloku..
Proszę o porady.
Póki co, jaka kolwiek kablówka lub satelita nie wchodzą w grę :(
 

psiaja

Member
Samsung F6770. Kabel telewizyjnego wyjścia blokowego podłączałem również pod wyjście antenowe DVB-T (jak pod zwykłą antenę) a nie -C
 

pierwszyy

Member
W tv masz dwa wejścia antenowe: dvb-t/c jest jedno wspólne, drugie to satelitarne dvb-s. Spróbuj wyszukać ręcznie, zaznacz wyszukiwanie kanałów cyfrowych i możliwe, że trzeba zmienić kraj(obszar) na Niemcy.

Najlepiej wcześniej zadzwoń do kablówki i zapytaj czy nadają cyfrowo.
 

psiaja

Member
Zauważyłem, że i moja antena naziemna łapie te śmieciowe analogowe kanały, więc instalacja w bloku jest analogowa i widać nie modernizowana od momentu zmiany na DVB-T? Jeżeli tak, to ta instalacja nie "przepuszcza" sygnału cyfrowego używanego w DVB-T? Więc co trzeba w takowej zmienić? (zakładając, że antena jest podłączona z całą instalacją kablową budynku)

Jeżeli jest to ważne, to w budynku są 24 rodziny.
Rozumiem, że budowa instalacji w bloku to coś takiego:
Przebudowa instalacji zbiorczej do odbioru DVB-T]Dostosowanie Antenowych Instalacji Zbiorczych (AIZ) do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T

Wstępnie rozmawiałem z administratorem budynku, ma dopytywać się wyżej, czy jakiś provider nie grzebał w instalacji pod swoje potrzeby a ja uczę się, by mnie w konia nie robili oraz zdobywam mniej więcej jakiś kosztorys ewentualnych zmian
 

psiaja

Member
Czy wróżąc z fusów, możecie mniej więcej napisać, co trzeba byłoby zmienić w blokowej telewizyjnej instalacji analogowej, by "przerobić" ją na cyfrową (tzn, by przesyłała z zamontowanej anteny TV sygnał NTC)
Na moje "oko" wystarczyłoby zmienić wzmacniacz - mam rację?
 

TenKolesM

New member
A może po prostu zapytaj w kablówce jak to jest z tym sygnałem cyfrowym - tzn czy oferują taki sygnał czy nie...
 

Garos

New member
Czy wróżąc z fusów, możecie mniej więcej napisać, co trzeba byłoby zmienić w blokowej telewizyjnej instalacji analogowej, by "przerobić" ją na cyfrową (tzn, by przesyłała z zamontowanej anteny TV sygnał NTC)
Na moje "oko" wystarczyłoby zmienić wzmacniacz - mam rację?

musisz mieć cyfrowy wzmacniacz
 
Ostatnia edycja:
Do góry