Amplituner + kolumny frontowe za 4000

copson

New member
Witam
Przymierzam się docelowo do zakupu kina domowego, jednak budżet, którym dysponuję powoduje, iż w pierwszej kolejności chciałbym kupić amplituner i kolumny frontowe, niż cały zestaw, aby mieć lepszą jakość dźwięku, a wraz z napływem gotówki dokładać kolejne części.

Mieszkam w kamienicy, strop drewniany na wys. ok 3m, pokój ma pow. 25m2 (5x5), telewizor ustawiony centralnie na środku jednej ze ścian, odleglość kanapy od tv ok 4,5m.

Ma to być sprzęt w miarę uniwersalny. Oglądanie filmów, telewizji, sluchanie radia to jakieś 80%, słuchanie muzyki 20% (rock, alternatywa, jazz...) Budżet jaki mogę przeznaczyć to jak podałem w temacie w granicach 4000 pln.
Aha... w przyszłości chciałbym nabyć rownież gramofon i podpiąć go do amplitunera.

Jestem laikiem i im wiecej o tym czytam tym mniej wiem :) wybór jest przeogromny, choć zdaję sobie sprawę, że budżet bardzo mnie ogranicza. Chodzi mi o to aby przed udaniem się do salonu mieć kilka zestawów w głowie.

Z góry dziękuję za rady.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proponuję odsłuchać : Melodikę BL40, Jbl Studio 280, Klipsch R-26F, Q Acoustics QA 2050i, Monitor Audio MR6/BX6, Dali Zensor 7. Amplitunery : Denon AVR-X2100W, Yamaha RX-V777, Harman avr270 lub 370, Onkyo TX-NR636.
 

lobos

New member
Bez reklam
Odległość do kolumn duża, więc przydałoby się, żeby miały dobrą skuteczność, bo przy słabym ampli może w stereo nie być zbyt dobrze.
Kiedy planujesz dokupić resztę do 5.0/5.1?
Jeśli potrwa to dłuższą chwilę proponuję Ci jednak wzmacniacz+2 kolumny frontowe.
Na pewno będziesz zadowolony z jakości dźwięku.
Taki Denon PMA-720 jest do dostania nowy za 1000zł. i resztę masz na porządne fronty.
Nie wiem, nie zmam się, ale takie są moje przemyślenia po jakimś czasie obcowania z AV... ;-)
 

copson

New member
Proponuję odsłuchać : Melodikę BL40, Jbl Studio 280, Klipsch R-26F, Q Acoustics QA 2050i, Monitor Audio MR6/BX6, Dali Zensor 7. Amplitunery : Denon AVR-X2100W, Yamaha RX-V777, Harman avr270 lub 370, Onkyo TX-NR636.

Dzięki za odpowiedź, ale czy zestawy kolumn, które proponujesz nie przekroczą moich możliwości...? jednak wezmę pod uwagę, poczytam zastanowię się...

Lobos
Resztę zamierzam dokupić w ciągu roku, zastanawiałem się nad wzmacniaczem, ale przeważył fakt, że jednak oglądam dużo filmów i mimo wszystko celem jest 5.1...
Czekam na jakieś sugestie :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zakładam, że jak ktoś chce zacząć przygodę z gramofonem na poważnie to i tak kupi przedwzmacniacz. Nie są to jakieś ogromne koszty.

Copson trzeba się targować :) Przede wszystkim odsłuch :)
 

copson

New member
Tak, oczywiście myślałem o przedwzmacniaczu przy kupnie gramofonu :) ale to w przyszłości.
Pawel_Sz85 czyli ile procent można zbić z ceny wyjściowej? Pytam bo nigdy nie kupowałem sprzętu w salonie audio.
 

lobos

New member
Bez reklam
Dużo % można :p
W sumie 4000 to nie jest taki optymalny budżet na ampli+fronty, bo zakładam fajny ampli trzeba dać min. 2500 a za 1500 to kupisz monitory fajne jak np. Dali Zensor 3.
Dobre podłogowe to również wydatek od 2500 w górę, wiec jakby nie chciał liczyć robi się 5000.
Do tego jakiś bluray+przewody (głośnikowe, HDMI itd).
Jednym zdaniem: studnia bez dna :-D
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Na ten metraż to podłogowe zdecydowanie. Monitory za słabe będą.

Jeszcze nowe QAcoustics 3050i bym dorzucił. Z Onkyo lub Denonem zagrają bardzo fajnie.
 

copson

New member
Biorę pod uwagę tylko kolumny podłogowe :)
Skłaniam się ku amplitunerom: onkyo tx-nr636, denon avr-x2100w, a kolumny to: jbl studio 280, monitor audio bx6, pylon audio sapphire 25, klipsch r-26f... postaram się na odsłuchy wszystkich... i zobaczę ile uda mi się utargować, na tych na które się zdecyduję i o ile przekroczy to mój budżet :)

Co myślicie, dobry wybór? Chyba, że macie jeszcze jakieś propozycje?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Piszesz o gramofonie, więc zakładam, że interesuje cię także dobre stereo.
W takim przypadku odpuściłbym te amplitunery, a skupił się na takich, które pozwolą ci w przyszłości rozbudować zestaw o wzmacniacz stereo, takie, które posiadają pre-out ( możliwość podpięcia wzmacniacza stereo/ kocówki mocy).
Poszukaj czegoś Marantza (wszystkie modele mają pre-out), Denon od serii X3xxxx wzwyż, Yamaha od serii 7xxx wzywyż, HK 370, Pioneer od 924 wzwyż, Onkyo chyba dopiero od serii 8xxx
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wiąże się to niestety z wyższymi kosztami, ale coś za coś, zyskujesz sprzęt, który na dzień dobry ma lepszą sekcje stereo, no i możliwość rozbudowy w przyszłości.
Teraz zbliża się dobry okres na zakup sprzętu, wchodzą nowe modele i zaczynają się wyprzedaże, część modeli juz mozna kupić taniej, a Denon/ Marantz pewnie zjedzie z ceny za kilka tygodni,
spytaj blackninja o ceny, może coś podpowie ;)
A odsłuchać polecam :
Marantz- NR1605, SR5009
Denon X3100
HK370
Pioneer 924 i wzwyż
Yamaha 777 i wzwyż
Onkyo 828/ 838 ale tutaj już ceny sporo powyżej 3 tyś
 

Henry

Active member
Bez reklam
Może nie będzie tak źle,
pamiętam, że w ubiegłym roku, podczas wyprzedaży modele Denona X3000 można było dostać za 2 tyś z małym hakiem, a X4000 za 3 z hakiem, podobnie było z Marantzem- SR5008 za 2 tyś +, a SR6008 poniżej 3 tyś :)
 

copson

New member
Chciałem jeszcze zapytać, czy nie ma innej możliwości podpięcia do amplitunera przedwzmacniacza gramofonu jak tylko przez wyjście pre-out?
 

copson

New member
Witam ponownie.
Zainteresował mnie amplituner Yamaha rx v777, który ma pre out, czy byłby to dobry wybór w moim przypadku? I jakie kolumny wybrać.... wiem, że będę musiał naciągnąć budżet.
Zaznacze tylko, iż największy nacisk kładę na oglądanie filmów... czyli samo stereo, choć z lepszym dźwiękiem, raczej odpada.
Może ktoś jeszcze podpowie...
 
Do góry