Amplituner dwustrefowy

szpak86

New member
Witam wszystkich,
Na początek informuje, że szukam, czytam i się uczę w tym temacie, jestem na początku drogi, dlatego piszę tutaj aby zwrócić się o pomoc.
Chciałbym stworzyć miejsce w salonie do oglądania filmów i słuchania muzyki, dlatego system chcę oprzeć o amplituner wielokanałowy, myślę tu np. o Pioneer VSX933 lub ONKYO. Nie bez przyczyny stawiam na te dwie marki, bo chciałbym wykorzystać technologię Flareconnect, tak aby za pomocą aplikacji w telefonie niezależnie od zestawu głośników w salonie, sterować głośnikami zamontowanymi w suficie w kuchni lub w łazience. I tutaj zaczynają się moje problemy, bo nie wiem jakie zestawy głośników przygotować do salonu - np. Ultima 40 Surround "5.1-Set" TEufel i co gorsza nie wiem jakie głośniki zastosować w łazience i kuchni (myślę o głośnikach w zabudowie w suficie, ale nie koniecznie), które wykorzystywałaby technologię Flareconnect. Zależy mi na tej funkcjonalności. Może ktoś ma inną koncepcję jak osiągnąć podobną funkcjonalność. Aha ważne żeby ampli miał dwa wyjście hdmi Out bo chciałbym podłączyć i tv i projektor.



Myślę jeszcze o ampli dwustrefowym, wtedy pierwsza strefa to kino domowe, druga strefa to głośniki sufitowe w łazience, a po Flareconnect łączył bym z głośnikiem bezprzewodowym w kuchni. Mój podstawowy problem to sposób w jaki obsługuje się dwie strefy w ampli... czy można to robić z poziomu aplikacji w samrtfonie? czy to już jest norma w kążdym amplitunerze z dwoma strefami?





Salon ma ok. 30 m kw. w załączniku przesyłam plan salonu, zaznaczyłem czerwonym prostokątem ścianę RTV, a żółtym kanapę. Może ten rzut pomoże w odpowiednim zaplanowaniu rozmieszczenia nagłośnienia.
Z góry dziękuje za każdą podpowiedź.
 

DrWredman

Active member
Większość amplitunerów obsługuje przynajmniej dwie strefy. Mogę powiedzieć, że Onkyo działa tu bardzo sprawnie, bo korzystam z drugiej strefy niemal codziennie. Zwróć tylko uwagę, wybiearając amplituner, czy druga strefa jest zasilana ze wzmacniacza amplitunera, czy może wymaga dodatkowego wzmacniacza.
W moim RZ810 druga strefa wykorzystuje wzmacniacz amplitunera, więc wystarczy tylko podłączyć głośniki. Ale są to końcówki sufitowe od Dolby Atmos, wiec jeśli ktoś w salonie chciałby odpalić w tym samym czasie kino domowe, to owszem, ale bez Dolby Atmos. Do tej drugiej strefy są też wyjśca CHINCH więc można podłączyć dodatkowy wzmacniacz.
Moja trzecia strefa wymaga już dodatkowego wzmacniacza, który może być np. wbudowany w głośniki.

Chciałem trzecią strefę dociągnąć do kuchni, ale dużo prościej było mi postawić tam radio Bose, które obsługuje wszystkie streamingi sieciowe, albo łączy się z telefonem poprzez BT i nie jest w żaden sposób zależne od amplitunera. Tym bardziej że ma przyciski szybkiego wyboru, bo z telefonu nie zawsze łatwo się korzysta.
 
Do góry