Amplituner do starych głośników z kina domowego - Thomson DPL680HT

nalepek

New member
Cześć!

Potrzebuje małej pomocy, otóż - dość dawno temu kupiłem kino domowe Thomson DPL680HT.

Niestety jednostka centralna się spaliła i zostały mi same głośniki.

Chciałbym to ponownie podłączyć do jakiegoś amplitunera. W zasadzie szukam czegoś używanego, bo jak na moje wymagania i ukształtowanie pomieszczenia głos z tego był zupełnie wystarczający.

No i teraz mam pytanie - jaki amplituner mógłby do tego pasować? Czy w ogóle udałoby się coś podłączyć?

Według specyfikacji, moc kina szacowana jest na RMS 600W

Głośniki:
Przednie - 4 Ohm RMS 60W
Tylne - 8 Ohm RMS 60W
Centralny - 4 Ohm RMS 120W
Sub - 4 Ohm RMS 60W

Udało mi się znaleźć jeszcze jakąś specyfikacje na https://icecat.co.uk/p/thomson/dpl680/home-cinema-systems-Home+cinema+package+DPL+680+HT-291111.html#
 

mors111

Active member
Bez reklam
cokolwiek byś nie kupił z amplitunerów to :

-masz szansę uszkodzić kolejne głośniczki , zaznaczam "głośniczki" bo opisywane nie mają nawet 20W , całe kino domowe pobiera z sieci 100W , więc na 5.0 pójdzie max 10-15W na kanał + na suba 30W

-suba nie napędzisz , bo amplitunery "normalne" dają moc tylko na głośniki "efektowe" a suba musisz mieć aktywnego-czytaj z własnym wzmacniaczem

obecne jakie masz nawet jako surrandy będą za słabe przy "normalnym" amplitunerze nawet najniższej półki

ile byś chciał na to przeznaczyć ?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Mors dobrze radzi - wyrzuć to wszystko i kup normalne głośniki oraz.ampli - kwestia ile masz i chcesz przeznaczyć na to $ oraz jakie masz wymagania ?
 

nalepek

New member
cokolwiek byś nie kupił z amplitunerów to :

-masz szansę uszkodzić kolejne głośniczki , zaznaczam "głośniczki" bo opisywane nie mają nawet 20W , całe kino domowe pobiera z sieci 100W , więc na 5.0 pójdzie max 10-15W na kanał + na suba 30W

-suba nie napędzisz , bo amplitunery "normalne" dają moc tylko na głośniki "efektowe" a suba musisz mieć aktywnego-czytaj z własnym wzmacniaczem

obecne jakie masz nawet jako surrandy będą za słabe przy "normalnym" amplitunerze nawet najniższej półki

ile byś chciał na to przeznaczyć ?


Hmm, szczerze powiedziawszy chciałem przeznaczyć do 200 zł za jakiś używany amplituner.

Nie znam się póki co tak dobrze na sprzęcie audio, dlatego pytam i szukam rozwiązania.
Trochę mnie zaskoczyliście, że właśnie nie nadaje się to już do niczego, po cichu liczyłem, że może będzie na to jakiś "hack" :D

Generalnie szkoda, że robią takie, dziadostwo, że jak jeden element się zepsuje, to najlepiej wszystko wywalić do kosza.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Kup jakąś centralkę od innego "plastika" i będzie jeszcze hulać ;)

to samo chciałem jeszcze na koniec dopisać , byle by miała min 4ochmy

z najtańszych :

Głośnik Centralny Tiny TT-6000 (7307474324) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

"coś" firmowego :
Kolumna głośnikowa centralna SONY SS-CN12 (7334621465) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

to też się sprawdzi :

Głośnik centralny Technics SB-PC570 (7224562557) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i wiele wiele innych z najtańszych
 

mors111

Active member
Bez reklam
Mors ale.sie uśmiałem czytając co napisałeś:hihi:
Koledze spaliła się jednostka centralna a ty mu zapodajesz głośniki centralne :razz:

fakt , dobre , sam nie doczytałem na co odpijuję :shock: , ale zasugerowałem się kolegą wyżej który napisał "kup jakąś centralkę od innego kina ...." a ja myślałem nie czytając posta wyżej że chodzi o głośnik centralny :razz:

nie pozostaje mi nic napisać jak nic z tego nie będzie
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Podałem w linku co kolega potrzebuje choć wolałbym dozbierać do prawdziwego kina domowego opartego o amplituner.
 

mors111

Active member
Bez reklam
8
Podałem w linku co kolega potrzebuje choć wolałbym dozbierać do prawdziwego kina domowego opartego o amplituner.

Hehe , mam u siebie SA-HE75 to nowszy model niż podałeś . On zabije te glosniczki nawet jak w amplitunerze ustawisz na Small , wbrew pozorom ten ampliruner w klasie H+ ma dość dużo mocy owszem nie tyle co Onkyo 609 ale bardzo ładnie "wypycha" głośniki frontowe jak i resztę od kina domowego , ale ja mam u siebie ustawione wszystkie na Large
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak zabije to będzie pretekst do zmiany całego seta kolumn bo te co są nadają się tylko do ...:razz:
 
Do góry