Amplituner AV Onkyo TX-SR 606 wysiadły fronty

mudol

Member
Witam po 5 latach na forum, od razu przejdę do sedna. Amplituner Onkyo TX-SR 606, do niego podłączony zestaw 5.0 JAMO 606. Przez ładnych 10 lat wszystko działało ok, od jakiegoś czasu wariował pilot, dodatkowo np przyciskając na amplitunerze POWER nie raz przełączało na "PURE ZONE", tak samo z niektórymi przyciskami no CBL/SAT na TUNER, dosłownie losowo. W zeszłym tygodniu nagle przestały grać głośniki FRONT, jeszcze jak na jakiś czas zostawiłem włączone to zaczął grać lewy głośnik, ale zwiększając głośność znów się wyłączały. Same głośniki są ok, podłączałem średnie do przodu też nie działały, podłączyłem fronty na BACK i grają, tak samo pod ZONE 2.
Gdzieś filmiki w necie latają jak to procesor DSP wysiada, ale im to zupełnie głośniki nie grały + dodatkowo nie było ikon dźwięku na wyświetlaczu amplitunera. U mnie to jest.
Ktoś miał podobny problem? Albo kojarzy jaki koszt takiej naprawy? Za 400zł śmigają używki i się zastanawiam co bardziej warto. Wymieniłbym amplituner na coś nowszego najlepiej z radiem internetowym lub BT, ale tak patrzę na ceny to minimum tysiaka trzeba wydać.
 
Do góry