Amplit Marantz 5600 + DVD Marantz 6600

zabka11

New member
Mam pytanie do posiadaczy Marantz i nie tylko.

Przymierzam się do wymiany swojego zestawu ampl + DVD - obecnie SONY z przed 5 lat. Rozglądałem się i w salonie Panasonic i znalazłem zestaw marantz 5600 amplituner oraz DVD 6600 za 3500 PLN czyli tak jak na allegro ale w firmowym salonie. To wszystko ma zagrać w salonie 50 m2 o średniej wysokości 3m. Obecnie mam kolumny ( pełen zestaw 5 sztuk) excellent Tonsil oraz sub Activ 200 i jestem świadom że muszę je zmienić.
Myślałem wcześniej o Yamacha 557 oraz DVD Denon 1920., na allegro nieco tańsze niż 3500. Zeleży mi na wyjściu HDMI stąd te modele DVD. Marantz ma podnoszenie sygnału Video do wyższego standardu - czy ktoś to już odczuł na własnej skórze. Chciałbym aby to dobrze zagrało w stereo a gdyby jeszcze w kinie to byłoby super.
Jeśli macie jakieś przemyślenia będę wdzięczny za pomoc. Mogę wydać 3500 PLN
 

zabka11

New member
Dzięki Deimos za odpowiedź dałeś mi dużo do myślenia. Czy to oznacza że 90W marantza to za mało i muszę szukać wiekszej mocy pomimo, że nigdy nie słucham bardzo głośno? To na czym mi zależy to dobre i wyraźne brzmienie, a nietety te moje 50 m2 nie jest dobrze wytłumione i nie wiem czy nawet jeśli zwiekszę moc wzmaka z 90 do 170 to czy uzyskam własciwy efekt? Ten Pioneer ma sporo ciekawych rzeczy, ale czy pioneer jest w rankingu tych klocków na odpowiednio wysokim miejscy?
Wybór na rynku jest tak duzy że zaczynam się gubić więc gdybyś udzielił mi jeszcze jakichś wskazówek będę Ci wdzieczny.
 

Deimos

Banned
Niższy model bo 1015 niedawno otrzymał prestiżowe wyróżnienie E.I.S.A, a ten na który Cie skierowałem jest jeszcze bardziej funkcjonalny...;)
A tu masz bardzo dobrą cene:http://www.allegro.pl/item100643762_pioneer_vsx_ax2av_nowosc_.html
A model Pioneer VSX-AX4AV był bardzo dobrze oceniny niedawno przez magazyn Kino Domowe (2/2006) różnica między Pioneer VSX-AX2AV polega tylko na mocy (10Wat)
 
Ostatnia edycja:

zabka11

New member
A wiesz może jaka jest różnica pomiędzy 1015S a 1015K na stronach pioneer są oba ale w sklepach internetowych zanazłem tylko S za około 2200. Nie znalazłem też info czy ten pionek podnosi sygnał Video do wyższego standardu, ten wyższy model to ma i to mnie interesuje natomiast w niższym nie zauważyłem. Czy może wiesz coś o tym
Podesłałem ci wiadomość jeśli możesz to odczytaj.
pozdrawiam
 

Deimos

Banned
1015K to czarny, a 1015S to silver, czyli srebrny i to jedyna różnica, oba nie posiadają wejść hdmi i nie mają możliwości podnoszenia-przeskanowania obrazu do wyższej rozdzielczości. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry