ampli + stereo

prodigy

New member
Witam

Od niedawna jestem nałogowym czytaczem forum. Ciekawym wątkiem wg mnie byłby temat połączenia Amplitunera i Wzmacniacza stereo. Z tego co się zorientowałem na forum jest masa zwolenników takiego rozwiązania.

Zwolennicy, Ci piszą, że wtedy muzyka zyskuje niesamowicie a kino nie traci na jakości. Część oddzieliłaby zupełnie te systemy. Mnie bardziej interesuje jak je połączyć. Wzmacniacz musi mieć wyjście Pre Out. Tak pisze znakomita większość ale pewnie da się to rozwiązać inaczej.

Rozwiązanie takie mogłoby być szczególnie ciekawe dla tych, dla których system ma służyć głównie do muzyki i czasami do kina. Np. dla mnie. Dlatego o to pytam.

Pytanie:
Co Państwo sądzicie o takim rozwiązaniu. I czy moglibyście mi zasugerować jakiś wzmacniacz do 2000 zł.

Troszkę z premedytacją nie chciałem robić z tego wątku osobistego dlatego nie napisałem do czego mam zamiar podpiąć wzmacniacz.

Zdecydowałem się na Marantza SR 7005 lub Yamahę 2067 (lub 3067) (najprawdopodobniej)

głośniki:
MA RX8, RXC, RXFX, RXW12

Pytanie jednak czy jest sens podłączać pod to wzmacniacz. Jeżeli tak to jaki. I czy zmieszczę się w 2000 zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mkk1

New member
i jeszcze najlepiej żeby wzmacnicz nie miał zworek , tylko pstryczek włączający pracę w trybie końcówki mocy :). biega o to , że jakbyś chciał podłączyć cokolwiek innego do wzmacniacza , to już sobie nie posłuchasz bez ominięcia pre w ampli.

M
 

prodigy

New member
Dzięki za odpowiedzi. Jest kilka osób na tym forum, które są bardzo aktywne i co miłe dzielą się wiedzą.

Cały czas mi się to rozjaśnia. Czytałem o wielokanałowych końcówkach mocy. Dostałem radę, że takie urządzenie mogłoby być super rozwiązaniem dla mnie. Tylko jak czytam cena w okolicach 10 000 zł.

Niestety jestem marudny. Chciałbym, żeby wszystko było idealnie od początku. Nie chcę wydawać co tydzień pieniążków, żeby kiedyś tam w przyszłości działało to tak jak bym chciał.

Nie chcę też wydać zbyt wiele kasy a muszę skompletować wszystko od początku.

Zaczynam jednak dojrzewać do tego, że w tej chwili wzmacniacz czy końcówka mocy (jak zwał tak zwał i tak wychodzi, że wzmacniacz), będzie musiała poczekać na lepsze czasy. No chyba, że znajdę gdzieś coś co znacząco poprawi mi dźwięk w stereo nie inwestując w to coś zbyt wiele.
 

prodigy

New member
Szukałem wcześniej. Ładnie o tym piszą.

Problem polega na tym, że ciężko będzie podłączyć pod UMC-1 jednocześnie TV i projektor. Chyba, że wykorzystać coś innego niż wyjście HDMI.

Drugi problem, który, być może nie jest problemem tylko nie doczytałem - obsługuje to 3 strefy?
 
Ostatnia edycja:

prodigy

New member
Jak widać ciągle się ciskam. Wybrałem już ampli i kolumny (szukałem tylko gdzie może być najtaniej) a tu pojawiło się nowe wyjście i uważam, że chyba lepsze.

Zestaw 1. Niby wybrany i przemyślany - Pioneer LX-73 + Focal Chorus 826 lub 836 (zestaw 5.1)

Zestaw 2. Świeżutki i bardzo ciekawy. Amplituner kina domowego (nie wiem jaki pewnie Onkyo np 808, ale może coś innego polecilibyście mi tylko do kina, musi mieć 3 strefy, 2 wyjścia HDMI) + wzmacniacz stereo (końcówka mocy, może np. Audiolab 8000s) + przetwornik (np. Arcam rDac) + MA RX8 (w zestawie 5.1)

Pierwsze wyjście jest super, byłem na odsłuchach i z czystym sumieniem polecam takie zestawienie. Ma jednak wadę - kosztuje zbyt wiele.
Drugie wyjście też jest super. Koszt mniejszy i zestaw stereo a mi jak pisałem kilka razy zależy głównie na muzyce i oprócz tego trochę na kinie. Rozwiązanie nie jest do końca moje, zgapiłem od kolegi.

Pytanie 1. Który zestaw by Wam bardziej pasował?
Pytanie 2. Zyskam więcej na wzmacniaczu niż stracę na kolumnach?
Pytanie 3. Przetwornik. Wydaje mi się, że zrobi niesamowitą różnicę, gdy podłączę do niego komputer, ew dysk. Prawda to?
Pytanie 4. Może polecilibyście mi coś innego.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście zdecydowanie zyskasz na muzyce.
Audiolab byłby tu extra rozwiązaniem.
Chyba że chcesz właśnie taniej to Harman 980.
Rozwiązań do ampli jest wiele.
A po co Ci dwa wyjścia HDMI - można przecież skorzystać ze splitera - wówczas będzie szersza paleta wyboru Ampli.
 

prodigy

New member
Dzięki Kiki

Szczerze, jakoś nie mam zaufania do spliterów. Uważam, że to rozwiązanie może być dobre jedynie w przypadku, gdy sprzęt już jest i muszę to rozszerzyć. Nie zapieram się jednak.

Harman ma dobrą opinię na tym forum, ale czy będzie lepszy od Audiolaba?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że nie jest lepszy - ale szukałeś oszczędności.
A w swojej klasie jest extra.
Ale możesz określi ile kasy chcesz wydać - bo że 10.000 zł nie chcesz wydać to już doczytałem.
 

prodigy

New member
Oczywiście wolałbym nie wydawać 10 000 ale się nie uda. Same głośniki kosztują niestety więcej. Założyłem sobie oczywiście granicę na samym początku. 20 000 zł. Tylko, że zmieścić muszę w tym wszystko czyli

wariant pierwszy
JBL SP 5II cztery sztuki - sypialnia i kuchnia po 2 szt.
Zestaw Focal 826 V (SR 800 V, CC 800 V, Sw 800 V)
Pioneer SC-LX73
TV 46s20 Panasonic najchętniej z jakimś wąskim uchwytem do montowania na ścianie.
Okablowanie
Oraz Tuner N-ki ale z tym pewnie poczekam do Świąt.

wariant drugi
JBL SP 5II cztery sztuki
MA RX8 (RXC, RXFX, RXW12)
Onkyo np 808
Audiolab 8000s
Arcam rDac
TV 46s20 Panasonic
Okablowanie
Oraz Tuner N-ki

Wariant drugi nie jest jeszcze dopracowany ale znacznie mi bliżej do założonej kwoty. Niewątpliwą zaletą wariantu drugiego jest to, że jest to sprzęt, w którym Olsztyn jest mocny. A to jak się uda może oznaczać, że jednak się uda zmieścić w założeniach, o ile rzeczywiście Blackninja zacznie czarować.

Pytanie jednak brzmi czy dobrze jest złożony sprzęt w wariancie 2? i Czy można by go złożyć lepiej? i jeszcze jedno Który wariant wydaje się Wam lepszy?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na pierwszy ogień zestaw drugi ale:
-kup na raze bez wzmacniacze stereo, go zawsze można dokupić jak dzwięk Ci sie nie spodoba.
-plazma Panasa ok ale większy i wyższy model, jak ma być budżetowo to teraz w sup cenie jest P50G20ES
 

prodigy

New member
Dzięki Blackninja

Propozycja jest okej. Pytanie więc brzmi, czy zmieszczę się w założonym budżecie, zakładając że musi mi zostać na wzmacniacz, mniej więcej takiej jakości jak Audiolab 8000s, gdybym jednak chciał go dokupić w przyszłości? Najchętniej kupiłbym go od razu i zamknął sprawę sprzętu, moja kobieta zgodzi się na tę kwotę teraz a w przyszłości na pewno znajdą się rzeczy, które będzie trzeba kupić i które będą się jej wydawały ważniejsze.
 

prodigy

New member
Najchętniej Rosenut ewentualnie Walnut.

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie:
Co Ty sądzisz o tym zestawie?

Nawiasem mówiąc, dziwnie to się układa, dziś mam urodziny (serio). Ale bym sobie zrobił prezent...

Pozdrówka
 
Do góry