ampli stereo do ps3

markel06

New member
Witam
Jako że jakiś czas temu nabyłem Sharpa dh65 chciałem zakupić jakieś dvd pod niego żeby oglądać sobie DVD - z salonu gdzie mam kino coraz ciężej mi korzystać bo większość dnia w pracy a wieczorem rodzice przesiadują i filmów nie ma jak oglądać na kompie to żadna przyjemnośc , ale doszedłem do wniosku że lepiej chyba bedzie jakieś PS3 zapodac ( zawsze mozna bedzie popykać ) tu jednak pojawia sie problem nagłośnienia tego - odpada wszelkie plastikowe 5.1 a i tak w sumie nie ma gdzie tego postawić , ewentualnie jakieś dobre 2.0 - ( mam do kompa microlaby 7c i gra to całkiem fajnie ) ale PS3 nie ma chyba wejścia za bardzo żeby to podłaczyć także trzeba by pewnie przez TV to zrobić ????

Do sedna sprawy dochodząc pomyślałem o ampli stereo + jakieś kolumienki
co do kolumn to myślałem nad Jamo 506 - generalnie szukam jak najmniszych kolumn bo i tak bedzie troche kombinowania żeby to wstawić , 30 cm głebokości to lekko dużo, ale cieżko znalęźć coś innego
Jednak co do amplitunera to nie mam pojęcia no i nie chce szaleć za bardzo bo jeszcze masa innych wydatków niestety :-? kwota ok 500-600 to razcej maks

Co myślicie da sie coś sklepać czy lepiej kupic jakieś zwykłe 2.0 i machnąć pod TV

Pozdrawiam i thx
 

vib

New member
za 500-600 to fajne skombinujesz stereo uzywane na alledrogo - ktore bedzie o wiele lepiej gralo niz rozne nowe amplitunery kina domowego (w stereo)

tylko IMO to troche bezsensu - bo Ty chesz sprzet pod gry z dzwiekiem 5.1 (nie mowie juz o filmach 7.1 BR z ps3) - wiec raczej powinienes sie zainteresowac low-costowymi amplitunerami 5.1 - dzwiek (muzyka) moze do dupy, ale bedziesz mial efekty przestrzenne w graniu

a prawda taka - ze jak jestes fanem gier, a nie wnikasz w jakosc dzwieku tylko "zeby byl, z tej strony z ktorej ma byc i w miare pelny" to nie potrzebujesz niczego specjalnego - byle gralo 5.1 - i tak szuak na alledrogo
 

markel06

New member
dzięki za odpowiedz ;) ale no niestety nawet jak bym bardzo się postarał to 5.0 czy 5.1 nie ustawię ,Tv stoi pod jedna ze ścian ( mimo że mam dość spory pokój to kompletnie nie ustawny) Na jakości jak najbardziej mi zależy dlatego chciałem kupić jakieś dobre stereo + ampli ( przestrzenne dźwięki muszę odpuścić ) - tak żeby nie słyszeć pytania z sharpa ale jakiś w miarę dzwięk zarówno podczas dvd a i grania - muze i tak głownie pewnie bedzie na kompie bo tu mam na czym słuchac ;)
nie wiem gdzie wyczytałeś że jestem fanem gier hehe
aha 500- 600 to chce dać za ampli - glosniki to oddzielnia partia tu raczej na razie zostaje przy jamo 506
Pozdrawiam i thx
 

markel06

New member
Masta_J napisał:
Można do konsoli podłączyć normalnie chinchami stereo.

Pozdrawiam,
hmm a mógł byś to bardziej naświetlić bo w konsoli RCA jakoś nie ma a hdmi jest jedno - i to pójdzie na obraz - do końca się jeszcze w tym nie łapie dlatego sorki że tak drążę
chyba że są jakieś magiczne przejściówki

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Taki kabel jest w zestawie:

651057572.jpg


Pozdrawiam,
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
to jest przewod component z audio 2 x RCA do PS 3 (PS 2), jednak nie jest on dodawany do zestawu. Z zestawem jest razem przewod audio-video (jeden chinch zolty: video oraz 2 chinche-bialy i czerwony:audio)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A to może faktycznie dwa chinche mniej było :???:

Generalnie można podłączyć analog audio ale trzeba się liczyć wtedy z degradacją również video :cool:
Po komponencie jeszcze jakoś to będzie albo kompozyt to już rzeźnia.

Pozdrawiam,
 

markel06

New member
hmm trochę nie fajnie jak pójdzie po jakości - generalnie chciał bym żeby to miało ręce i nogi dlatego kombinuje jeszcze przed zakupem konsoli - muszę również zakupić sobie jakaś półkę pod TV ( albo zrobię na zamówienie nie wiem jeszcze ) i kwestia głośników jest dość ważna jak by miał być jeszcze amplituner to bym musiał pokombinować jak to ustawić

Według was jak to najlepiej rozplanować ???
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Generalnie pójściem po jakości można nazwać każdy setup nie będący sprzętem potrafiącym obsłużyć co najmniej DTS 5.1 :D

Stąd polecam się jeszcze zastanowić.

Pozdrawiam,
 

markel06

New member
Masta_J napisał:
Generalnie pójściem po jakości można nazwać każdy setup nie będący sprzętem potrafiącym obsłużyć co najmniej DTS 5.1 :D

,
No dobra ale nawet jak bym bardzo chciał to nie ma takiej opcji żeby wstawić 5.1 maks to 2.1 ( choć do suba mam dystans ;) ) dobre stereo też coś tam zagra - choć już sam nie wiem co zrobić z tym fantem

mógł by ktoś zaproponować jakiś ampli stereo z optykiem żeby podpiąć pod ps3
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry