Ambilight - jaki zasięg ?

Rafael102

New member
Witam, mam pytanko co do zasięgu Ambilight. Zamierzam zakupić Philips PFL7008 i tutaj pojawia się moje pytanie. Mam 150cm wnęki na tv na komodzie a po obu bokach centralnie obok komody takie wyzsze słupki szafy. Kolor mebli to Wenge, mam białe ściany. Telewizje będę oglądał tak z około 2,5 metra, komoda ma wysokosc 72cm i na niej miałby stać tv (czy myślicie że na takiej wysokości może byc? srodek tv jak bede siedzial bede mial na wysokosci wzroku). Teraz najwazniejsza kwestia, jesli mam 150cm, to czy mam inwestować w 47 czy 42 cale ? Czy te 150cm to nie bedzie za malo jak tv by mial 47 cale ? Jeszcze jedno, czy lepiej kupowac tv teraz w grudniu czy w styczniu ? Myślicie ze w styczniu beda nizsze ceny ? Czekam na wasze rady. Pozdrawiam
 

mrtomi

New member
podnosze - otoz mam taki sam problem,

Jaki zasieg ma ambilight.

Zdecydowalems ie jzu na 55" ale sciana ma szerokosc 270cm z jednej strony ograniczona druga sciana z drugiej strony jest wejscie do pokoju - jak tv ma miec 55",to czy aby nie za malo miejsca zostanie po bokach na wyswietlanie efektu ambilight?

55' to 140cm przekatnej ale jakie wymiary ma sam TV?
No i pytanie zasadnicze po ile z kazdej strony mam miec miejsca zeby efekt ambilight byl najlepszypo 50 cm? 60cm? 1m?

Nie chce sie "przerzucic" i kupic 55" gdzie ambilight nie bedize wystepowal bo sciana sie "skonczy" - moze w takim wypadku lepiej wziac 47"?

Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi - to juz ostatnie watpliwosci - jak widac uzasadnione ;)
 

gatar

Active member
Bez reklam
podnosze - otoz mam taki sam problem,

55' to 140cm przekatnej ale jakie wymiary ma sam TV?
No i pytanie zasadnicze po ile z kazdej strony mam miec miejsca zeby efekt ambilight byl najlepszypo 50 cm? 60cm? 1m?

Witaj.
Na stronie Philipsa nie ma wymiarów tego TV. Jest ...sprawdź sam.
"Zasięg" ambilighta zależy od odległości TV od ściany, od jasności ambilidhta (można regulować)
i od oświetlenia pomieszczenia.
Mój 47pfl7008 stoi ok. 20 cm od ściany (instrukcja zaleca do 15 cm !?) i w nocy ma "zasięg" do 1,5 m! Oczywiście przy pewnym oświetleniu w nocy to skuteczny (intensywne światło) "zasięg" tak 0,5 m.
Idealnie byłoby miec te pół m. min, ale u mnie jest z jednej strony mniej, z drugiej więcej i też jest dobrze. Moim zdaniem tym nie przejmuj się. Aha i nie maluj ściany na biało. :)
Możne w menu ustawić kolor ściany i też jest dobrze (ja mam brzoskwiniową czy jakoś tak).
No chyba, że czarna :)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja mam między ścianami 2,30m. TV też 55' jego szerokość to 1,24m, wysokość 0,74m. Czyli wolnej przestrzeni po bokach mam coś 0,55m. W instrukcji jest napisane, że najlepszy efekt jest tak 25cm od ściany, no ale jak TV wisi na ścianie to nie realne. Na początku miałem tv od ściany 5cm zwiększyłem do 9cm i jest kompromis między ambilight i estetyką powieszonego TV, ściana brązowa i ambilight świeci ładnie, światło pada też na boczne ściany co wizualne daje wrażenie jak by było znacznie szerzej między ścianamia masz parę cm po bokach więcej niż ja:)

podnosze - otoz mam taki sam problem,

Jaki zasieg ma ambilight.

Zdecydowalems ie jzu na 55" ale sciana ma szerokosc 270cm z jednej strony ograniczona druga sciana z drugiej strony jest wejscie do pokoju - jak tv ma miec 55",to czy aby nie za malo miejsca zostanie po bokach na wyswietlanie efektu ambilight?

55' to 140cm przekatnej ale jakie wymiary ma sam TV?
No i pytanie zasadnicze po ile z kazdej strony mam miec miejsca zeby efekt ambilight byl najlepszypo 50 cm? 60cm? 1m?

Nie chce sie "przerzucic" i kupic 55" gdzie ambilight nie bedize wystepowal bo sciana sie "skonczy" - moze w takim wypadku lepiej wziac 47"?

Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi - to juz ostatnie watpliwosci - jak widac uzasadnione ;)
 

mrtomi

New member
Mój 47pfl7008 stoi ok. 20 cm od ściany (instrukcja zaleca do 15 cm !?) i w nocy ma "zasięg" do 1,5 m! Oczywiście przy pewnym oświetleniu w nocy to skuteczny (intensywne światło) "zasięg" tak 0,5 m.
:)
rozymiem, ze 1,5m zasiegu to przy totalnej ciemnosci w pomieszczeniu ? a przy jakimkolwiek oswietleniu 0,5m ??

Jak ogladac wieczorem i w nocy fim to tylko w totalnej ciemnosci :)

do FFooXX5 - faktyczni e mam 2,6 sprawzilem wychodzi na to, ze po obu stronach wiecej o 15 cm duzo i malo :/

musze chyba "na zywo" zobaczyc czy 47 czy 55" ...ehhhh a juz mialem zdecydowane :/ no i czy 2,5m od tw to nie za malo na 55" ?

Pytania wracaja. Fcuk!
 

gatar

Active member
Bez reklam
musze chyba "na zywo" zobaczyc czy 47 czy 55" ...ehhhh a juz mialem zdecydowane :/ no i czy 2,5m od tw to nie za malo na 55" ?

Witaj.
Ja 47 oglądam z 2,5 m i przy dobrym sygnale HD (BBC HD, NG HD, nawet TVN24, Soczi na TVP1HD, BR czy pliki 1080p) jest bardzo dobrze. Przy "zwykłym" DVD czy divx jest już gorzej, ale oglądać da się. Kolega ma 60 także z 2,5m i jak dla mnie za dużo tych cali. Widać niedoskonałości obrazu nawet przy dobrym sygnale. Fakt, że obraz ma ustawiony bardzo ostry i jaskrawy, aż w oczy "kłuje" :) Ważne jest ustawienie obrazu i jak zwykle preferencje użytkownika.
Najlepiej zobaczyć samemu i podjąć decyzje.
 

mrtomi

New member
... i wszystko sprowadza sie do osobistego sprawdzenia jak wyglada 47' i 55' b faktycznie 2,5m na 55" to moze troche malo...mam wrazenie, ze nie uda sie ogarnac wzrokiem i ambiligdt zginie bo zabraknie sciany :D
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no dla mnie 2,5m do 55 jest elegancko:D. Przy 3,5m 55 mi strasznie zmalało i teraz takie 65' by się przydało
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To wszystko kwestia gustu i co bedzie ogladal.... ale dla wielu osob po pewnym czasie tv robi sie maly chyba ze juz ktos kupi od razu powiedzmy odpowiedni rozmiar lub deko na wyrost :)
 

Halogen76

New member
Ja mam 42 cale philipsa na scianie 4.70 na 2.50. Tv wisi na srodku 70cm od podlogi dolna krawedz. Gdy jest ciemno ambi spokojnie oswietla cala sciane. Nastepny jaki kupie to z pewnoscia 55 cali. Sorry za brak polskich znakow.
 

mrtomi

New member
wracajac - czy nie lepiej miec te 47" ? chociazby z tego wzgledu ze sygnal jaki bede odbieral tj Multimedia moze nie byc za dobry i bedzie widac niedoskonalosci ?

ktos jeszcze co do zasiegu Ambi sie wypowie ? przypomne ze sciane mam 2,5m z jednej strony ograniczona druga sciana z drugiej strony wejscie :)

Chodzi o to zeby nie stracic efektu jaki daja diody :)
 
Do góry