Altus 200 ? Maestro ?

davero79

New member
Witam. Chciałbym zebrać wasze opinie o w/w kolumnach. Szykuje się na zakup jako drugi zestaw. Mam już jedne tonsile Fenix 5.0 plus sub. Tonsila 200. Budżet w granicacj tych kolumn. Nie będą grały ze wzmacniaczem, a narazie (dokpóki nie padnie) Technisc dx850. Pomieszczenie do nagłośnienia to taras zamknięty w miarę możliwości wytłumiony o wymiarach 5x10. Nie jestem audiofilem co widac po sprzęcie :). Używam ampli 30% filmy 30% konsola reszta muzyka. Tutaj jest różnie czasem techno, dance czasem rock, filmowa, ale większość muzyki, którą słucham jest z ubiegłego wieku. można powiedzieć na co mam ochotę klasyczna i disco polo też się zdarzą :D. Będę używał 4 kolumn. Ampli ma opcje 2x stereo Dzięki za pomoc.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ten post jest tak chaotycznie napisany, że nie bardzo wiem o co chodzi ,ale zaryzykuję odpowiedź

Altusy miałem okazję słuchać jakieś 25 lat temu ,potem były kolejne wersje tych kolumn (Altony ,Mildtony) zmiana dotyczyła głownie głośnika wysokotonowego (zastosowano miękką kopułkę) ,brzmienie dynamiczne na imprezy super ,kolumny zdobyły popularność w Niemczech za sprawą ceny Taka ciekawostka Tonsil po wielu latach wskrzesił legendę i wyprodukował kolumny Zeus - jeszcze większe i jeszcze głośniejsze
Maestro jest nowszą linią kolumn co widać nie tylko po przetwornikach ale i obudowie .Gdybym miał wybierać z tych dwóch to zdecydowanie Maestro

Jeżeli ktoś nie miał okazji słuchać Altusów to brzmienie bardzo podobne do JBL E80
 
Do góry